Rekordné tržby Avengers: Endgame už dominujú trhu! Stane sa z neho najúspešnejší film vôbec?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najčítanejšie za 7 dní

Dosť možno najväčší a najočakávanejší film všetkých čias? Nie, žiadne také… Slovíčko „možno“ je oddnes už zbytočné. Boli totižto zverejnené naozaj zaujímavé čísla, ktoré dokazujú, že ľudia na vyvrcholenie Marvel Cinematic Universe čakali nielen zmyslom fanúšika, ale aj oddaného zákazníka. Tržby Avengers: Endgame totižto už teraz prestrelili nebesá a momentálne to vyzerá tak, že lámanie rekordov je len symbolické. Značí to o tom, že sa z neho stane najlepšie zarábajúci film všetkých čias?

tržby filmu avengers: endgame
Zdroj: peoplepng.com, kisspng.com, gallery.yopriceville.com, artstation.com

Tržby Avengers: Endgame

Ako sme vám dali vedieť v našom najnovšom videu, očakávaná marvelovka lámala rekordy ešte predtým, ako sa vôbec dostala do kín. Americká spoločnosť Fandango totižto ešte dávnejšie zverejnila, že Avengers: Endgame prekonal predchádzajúci rekord v rýchlosti predpredaja lístkov – stačilo mu k tomu pritom len zopár hodín.

V USA sa kvôli neskoršej premiére zatiaľ sčítavali len tržby z predpremiér počas jedného dňa (štvrtok), no už tie tvoria 60 miliónov dolárov. My vo zvyšku sveta sme sa však už na tržbách citeľne podpísali. Mimo amerického trhu, ktorý býva ten najsilnejší, si Endgame dokázal vybojovať už neskutočných 305 miliónov dolárov, a to len behom dvoch krátkych dní. To, či si to zaslúži, sme už zhodnotili v našej recenzii.

avengers: endgame recenzia
Zdroj: in.pcmag.com

Debuty Avengers: Endgame v krajinách ako Anglicko, Austrália, Filipíny, Hong Kong, Taiwan, Thajsko či Malajzia sa stali rekordne najvýnosnejšími dňami v ich kinách vôbec. Dokázal tým, že momentálne je na tom o dosť lepšie ako minuloročný Infinity War. Ak teda pomyslíme na to, že predchádzajúcej tímovej komiksovke sa podarilo prekonať hranicu 2 miliárd dolárov, čo sa podarí Endgame?

Pripoj sa do našej spoilerovej diskusie!

Dokážu podľa vás tržby Avengers: Endgame prekonať súčasného rekordmana, ktorým je Avatar (2007) so sumou 2,78 miliardy dolárov? Vaše predpovede nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: boxofficemojo.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -