KináTržby v kináchVýber šéfredaktora

Rekordné tržby Avengers: Endgame už dominujú trhu! Stane sa z neho najúspešnejší film vôbec?

Dosť možno najväčší a najočakávanejší film všetkých čias? Nie, žiadne také… Slovíčko “možno” je oddnes už zbytočné. Boli totižto zverejnené naozaj zaujímavé čísla, ktoré dokazujú, že ľudia na vyvrcholenie Marvel Cinematic Universe čakali nielen zmyslom fanúšika, ale aj oddaného zákazníka. Tržby Avengers: Endgame totižto už teraz prestrelili nebesá a momentálne to vyzerá tak, že lámanie rekordov je len symbolické. Značí to o tom, že sa z neho stane najlepšie zarábajúci film všetkých čias?

tržby filmu avengers: endgame

Zdroj: peoplepng.com, kisspng.com, gallery.yopriceville.com, artstation.com

Tržby Avengers: Endgame

Ako sme vám dali vedieť v našom najnovšom videu, očakávaná marvelovka lámala rekordy ešte predtým, ako sa vôbec dostala do kín. Americká spoločnosť Fandango totižto ešte dávnejšie zverejnila, že Avengers: Endgame prekonal predchádzajúci rekord v rýchlosti predpredaja lístkov – stačilo mu k tomu pritom len zopár hodín.

V USA sa kvôli neskoršej premiére zatiaľ sčítavali len tržby z predpremiér počas jedného dňa (štvrtok), no už tie tvoria 60 miliónov dolárov. My vo zvyšku sveta sme sa však už na tržbách citeľne podpísali. Mimo amerického trhu, ktorý býva ten najsilnejší, si Endgame dokázal vybojovať už neskutočných 305 miliónov dolárov, a to len behom dvoch krátkych dní. To, či si to zaslúži, sme už zhodnotili v našej recenzii.

avengers: endgame recenzia

Zdroj: in.pcmag.com

Debuty Avengers: Endgame v krajinách ako Anglicko, Austrália, Filipíny, Hong Kong, Taiwan, Thajsko či Malajzia sa stali rekordne najvýnosnejšími dňami v ich kinách vôbec. Dokázal tým, že momentálne je na tom o dosť lepšie ako minuloročný Infinity War. Ak teda pomyslíme na to, že predchádzajúcej tímovej komiksovke sa podarilo prekonať hranicu 2 miliárd dolárov, čo sa podarí Endgame?

Pripoj sa do našej spoilerovej diskusie!

Dokážu podľa vás tržby Avengers: Endgame prekonať súčasného rekordmana, ktorým je Avatar (2007) so sumou 2,78 miliardy dolárov? Vaše predpovede nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: boxofficemojo.com

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  FilmyVýber šéfredaktora

  Internet šalie, toto je prvý pohľad na herca Roberta Pattinsona v kostýme Batmana. Sekne mu to.

  NETFLIXVýber šéfredaktora

  Netflix vám konečne dovolí vypnúť otravnú funkciu Autoplay. Ako na to?

  FilmyVýber šéfredaktora

  Harley Quinn a jej budúcnosť v DCEU: Uvidíme niekedy film Birds of Prey 2 a viac?

  FilmyVýber šéfredaktora

  Uvidíme film Scott Pilgrim proti celému svetu 2? Ramona Flowers odhalila vzrušujúce správy

  Pridaj komentár