Bude Avengers: Endgame najúspešnejší film všetkých čias? Toto odhalili čísla!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Už o necelý mesiac si v kinách pozrieme Avengers: Endgame. Povedať, že tento film je očakávaný, by bolo podceňovanie skutočného záujmu fanúšikov. Po minuloročnom Infinity War totižto bez debaty ide o jeden z najočakávanejších filmov všetkých čias. Podarí sa mu vďaka tomu uspieť na celosvetovom trhu tak, ako to ešte nikto predtým nedokázal? Poďme sa pozrieť na to, čo vravia čísla!

Bola zverejnená oficiálna synopsa a logo k filmu Avengers 4!
Zdroj: marvel.com

Tržby filmu Avengers: Endgame – Nový rekord?

Infinity War si minulý rok začal zarábať už 25. apríla. Prvý týždeň sa však nepočítali tržby z masívnych trhov ako Čína či Rusko, lebo v týchto krajinách sa premiéra konala neskôr. Aj napriek tomu Infinity War debutoval v nevídanom rozpoložení – menej ako polovica tržieb za prvý víkend pochádzala z USA. Zvyšných 382,7 milióna dolárov putovalo z peňaženiek divákov v iných častiach sveta, s výnimkou vyššie spomenutej dvojice Čína-Rusko.

Celkový celosvetový debut filmu Avenges: Infinity War sa tak vyšplhal na neskutočných 640,4 milióna dolárov. O dva týždne neskôr prišla aj čínska premiéra, z ktorej vzišlo ďalších takmer 200 miliónov. Kombinovaný debut snímky tak dosiahol ohromných 839,7 milióna dolárov, čo je asi 3-dňové HDP Slovenskej republiky. Celkovo si Infinity War zarobil až 2,048 miliardy dolárov, čím sa stal štvrtým najúspešnejším filmom všetkých čias (bez počítania s infláciou).

Reakcie na Avengers: Endgame
Zdroj: reddit.com

Môžeme teda tvrdiť, že ak je Endgame ešte viac očakávaný, tak tento rekord prekoná? Nuž, také jednoduché to nie je. Viacero faktorov môže ovplyvniť potenciálny zárobok, pričom len niektoré z nich sú dĺžka filmu, divácke ohlasy či rozpoloženie pracovných dní a sviatkov. Zároveň je však ťažké neočakávať doposiaľ nevídaný úspech. Pravda teda je, že ani analytici toho veľa nevedia, no to sa zmení po spustení predpredaja lístkov, o čom vás budeme ihneď informovať.

Čo myslíte, zdolá Avengers: Endgame masívne tržby Infinity War? Vaše názory nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: screenrant.com, deadline.com, boxofficemojo.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -