Tržby filmu Avengers: Infinity War prekrúcajú históriu – stačí to však? | TRŽBY V KINÁCH #17

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Kiná mali tú česť konečne privítať neskutočne očakávaný film Avengers: Infinity War, ktorý na plátna vtrhol v naozaj veľkolepom štýle. Niet snáď nikoho, kto by si šancu vidieť kus histórie nechal ujsť. To sa samozrejme odzrkadlilo aj na masívnych, rekordných zárobkoch, ktoré sme vám podrobne rozpísali v tomto článku. Čo na to ale vraví konkurencia? Je tu vôbec nejaký titul, ktorý sa nebál vstúpiť do ringu a zabojovať si s Thanosom?

avengers infinity war zárobok Avengers: Infinity War sa po troch dňoch stáva jedným z najzárobkovejších filmov v histórii
Zdroje: ew.com

Tržby filmu Avengers: Infinity War

Nikto by ani nečakal nič iné, než masívne zárobky. Infinity War ale ukázal, že aj vysoké očakávania sa dajú prekonať. Na prvom mieste si tento film počas prvých troch dní zarobil historickú sumu 250 miliónov dolárov, a to len v USA. Tým prekonal domáci debut doterajšieho držiteľa rekordu, Star Wars: Sila sa prebúdza (247,9 mil.). Čo je však ešte prekvapivejšie, Infinity War prevalcoval celosvetový debut Rýchlo a Zbesilo 8 (541,9 mil.), keďže najepickejšia Marvelovka si celkovo zarobila už 630 miliónov dolárov. Navyše stojí za zmienku fakt, že film sa ešte nepremietal v Číne, teda gigantickom trhu, ktorý zapríčiní ešte masívnejší nárast tržieb.

MCU sa počas uplynulých rokov ustanovilo ako jedna z najväčších filmových sérií vôbec. Filmy si doteraz kumulatívne zarobili už cez ohromných 15 miliárd dolárov, čo je absolútne šialené. Jediná otázka, ktorú teraz máme, je ako ďaleko to Infinity War dotiahne. Všetci však predpokladajú, že brzdiť sa rozhodne nechystá.

horor tiché miesto
Zdroj: bloody-disgusting.com

Čo sa zvyšných filmov týka, horor Tiché miesto tentokrát samozrejme obsadil druhé miesto s 10,6 miliónmi, čo je stále obdivuhodná suma. Tretie miesto patrí novej komédii Amy Schumer s názvom Som sexy (8,1 mil.), hneď za ňou nasleduje Besnenie The Rocka so 7,1 miliónmi. Aby toho pre Marvel nebolo málo, piate miesto zakončuje Black Panther, ktorý si počas neuveriteľného 11. týždňa v kinách zarobil 4,3 milióna dolárov. Čo je zaujímavosťou, Infinity War si počas troch dní celosvetovo zarobil toľko, čo nesmierne úspešný Black Panther v USA doteraz.

  1. $250,000,000   Avengers: Infinity War (Avengers: Nekonečná vojna)
  2. $10,650,000     A Quiet Place (Tiché miesto)
  3. $8,130,000       I Feel Pretty (Som sexy)
  4. $7,105,000       Rampage (Besnenie)
  5. $4,381,000       Black Panther (Čierny panter)
  6. $3,600,000       Super Troopers 2
  7. $3,210,000       Truth or Dare (Vadí nevadí)
  8. $2,945,000       Blockers (Blokoti)
  9. $2,435,000       Ready Player One
  10. $1,620,000       Traffik

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -