KináTržby v kinách

Black Panther poráža pôvodných Avengers a stáva sa kráľom superhrdinských filmov! Dominancia štúdia Marvel nemá obdoby… | TRŽBY V KINÁCH #12

Tržby filmu Black Panther

Ešte stále čerstvý počin Ryana Cooglera je v komerčnom nebi už od polovice februára, kedy sa dostal do kín. Počas krátkeho času poprepisoval mnoho rekordov vďaka skvelým ohlasom od fanúšikov komiksov a filmových kritikov. Kvôli reakciám a slabej konkurencii v uplynulom čase Black Panther týždeň za týždňom vyberal miliónové sumy a rýchlo sa dostal do desiatky najlepšie zarábajúcich filmov v USA. Väčšina ľudí očakávala, že komiksovka bude úspešná. Len málokto však predpovedal tak ohromný výkon.

Zdroj: longreads.com

Ani ďalšie tímovky Marvelu, ako napríklad Avengers 2: Vek Ultrona či Captain America: Občianska vojna sa nedokázali priblížiť číslám, ktoré vyprodukovali originálni Avengers (2012). Pred tým, než vyšiel Black Panther, sme si všetci mysleli, že konečne do dokáže nadchádzajúci Infinity War. Ešte stále však ostáva mesiac pred príchodom Thanosa do kín a práve T’Challa si dokázal vybojovať titul kráľa Marvelu. Z Black Panthera sa totiž stal najlepšie zarábajúci superhrdinský film v USA.

Tiché víťazstvo

Podľa očakávaní však tento víkend vyhrala novinka Pacific Rim: Povstanie s 28 miliónmi. Pokračovaniu sa síce nepodarilo prekonať prvú časť čo sa kvality týka, no z finančného hľadiska pôjde o úspech. Jeho tiché víťazstvo v USA zahalili celosvetové tržby, ktoré sa po jednom víkende vyšplhali až na 150,5 miliónov dolárov. To, či sa štúdio Universal rozhodne filmovú sériu expandovať, momentálne záleží len na tržbách. Už teraz ale môžme takmer určite predpovedať, že nová časť predbehne originál Guillerma del Tora z roku 2013, ktorý si celosvetovo zarobil 411 miliónov dolárov.

Pacific rim: povstanie recenzia

Zdroj: wall.alphacoders.com

Aj napriek tomu, že prvé miesto zaujal nový Pacific Rim, centrom pozornosti je stále Black Panther. Ten si počas šiesteho víkendu zarobil 16,6 miliónov, čím svoje domáce tržby navýšil na 630,9 miliónov dolárov. Touto sumou dokázala komiksovka prekonať nielen najnovší Star Wars: Poslední Jediovia, ale aj originálnych Avengers. Z Panthera sa tým stal najúspešnejší superhrdinský film vôbec. K tomu ešte získal titul 5. najlepšie zarábajúceho filmu v USA. Čo sa zvyšku sveta týka, Black Panther má na konte celkovo 1,23 miliardy dolárov. Komiksovka aj naďalej priťahuje množstvo ľudí, takže môžeme očakávať, že na domácej pôde stihne ešte prekonať Jurský Svet (652 mil.) či dokonca Titanic (659 mil.).

 1. $28,003,000   Pacific Rim: Povstanie (Pacific Rim Uprising)
 2. $16,658,000   Čierny panter (Black Panther)
 3. $13,837,495   I Can Only Imagine
 4. $10,600,000   Sherlock Gnomes
 5. $10,430,000   Tomb Raider
 6. $8,044,000     Struny času (A Wrinkle in Time)
 7. $7,800,000     Ja, Simon (Love, Simon)
 8. $5,000,000     Apoštol Pavol (Paul, Apostle of Christ)
 9. $4,160,000     Nočná hra (Game Night)
 10. $4,119,000     Polnočná láska (Midnight Sun)
Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  KináTržby v kinách

  Joker je najlepšie zarábajúca komiksovka v histórii. Prekonal aj Avengers: Endgame

  KináTržby v kinách

  Terminátor: Temný osud je finančný prepadák. Znamená to koniec ikonickej filmovej série?

  KináTržby v kinách

  Joker sa dostáva na úroveň Avengerov. Aké zisky zaznamená štúdio DC?

  KináTržby v kinách

  DC oslavuje úspech. Film Joker láme rekordy a plní pokladnicu miliónmi

  Pridaj komentár