FilmyOdporúčame

Tučný THOR v Avengers: Endgame bol útok Marvelu na ľudí s nadváhou!

Len málokrát v histórii kinematografie si mohli diváci užiť tak veľkolepú udalosť ako Avengers: Endgame. Tento film, nielenže ohromoval sám o sebe, uzatvoril 11-ročnú Infinity Ságu, ktorú Kevin Feige budoval v prechádzajúcich 21 filmoch. To by, samozrejme, bolo nemožné bez nami milovaných postáv, ktorých príbehy v poslednej tímovke ostro zabočili, čo sa nepáčilo všetkým… Aký konkrétny problém Thor v Avengers: Endgame vzbudzoval pre divákov?

kedy znova uvidíme Thora

Zdroj: wallpapersden.com

Ľuďom sa nepáčil Thor v Avengers: Endgame

“Keď sa Thor poprvýkrát objaví ako tučný človek, kráča do miestnosti bez trička, s extrémnym dôrazom na jeho brucho; všetci sa zasmejú. Pozrite! Thor je tučný! Tučný, ale stále vysmiaty, pretože ako by tučný človek nemohol byť vysmiaty?,”

začala Lacey-Jade Christie popisovať, ako na ňu Thorov nový vzhľad zapôsobil. “Keď som sedela v kine, sledovala tie ‘fatphobic’ (tučnofóbne) vtipy na úkor veterána s mentálnymi problémami a počúvala nasledujúci smiech, zlomilo mi to srdce,” vysvetľuje redaktorka z magazínu The Guardian. S jej názorom nie je sama. A to ani zďaleka.

thor chris hemsworth

Zdroj: scoopnest.com

Reakcie zahraničných médií

“Niekedy má vtip o tučných ľuďoch prekvapí a ochromí spôsobmi, aké som si nikdy nevedela predstaviť,” píše

Redaktori mnohých zahraničných médií cítia, že tento druh humoru je od Marvel Studios podraz. Vraj im znechutil samotné MCU. A vraj sa čoskoro znechutí aj nám. “… tento nevyžiadaný, opakujúci sa ‘fat joke’ bude veľmi rýchlo sociálne nespôsobilý,” presviedča Gavia Baker-Whitelaw z The Daily Dot.

Avengers: Endgame Thor

Zdroj: worldsfinestgeeks.com

Je jasné, že scenáristi využili Thorovu nadváhu na to, aby lepšie komunikovali jeho úzkosť, depresiu a posttraumatickú stresovú poruchu. Jediný dôvod, prečo to zahrali na stranu humoru je podľa mňa ten, aby atmosféra nebola až príliš ťažká. Už tak niektorí diváci pri Avengers: Endgame plakali viackrát. Odčítali by sme odľahčujúce vtipy na Thorov účet, z príbehu by bola depresívna kopa smútku, nie zábavná komiksovka.

Zaregistrovali ste vo svojom okolí, že tučný Thor v Avengers: Endgame divákov nenadchol, ale sklamal? Sú prehlásenia, že tvorcovia vtipmi o ľuďoch s nadváhou stratili kredibilitu a úroveň, opodstatnené? Vaše názory nám zanechajte v komentároch! 

Zdroj: looper.com, theguardian.com, buzzfeednews.com

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  Filmy

  Marvel odhaľuje tajné schopnosti Spider-Mana, ktoré mu daroval Iron Man

  Filmy

  Netflix odhalil ich 10 najpozeranejších originálnych filmov za posledný rok

  Filmy

  Aj Marvel vie sklamať... Toto je najväčšia chyba filmu Avengers: Endgame

  Filmy

  Jessica Jones a Daredevil v MCU? Neuveríte, kto tieto postavy stvárni

  Pridaj komentár