Nový Jojkársky počin Za sklom!

Nenechajte si ujsť

Denis Bandura
Denis Bandura
I am Mr. Meeseeks, look at me

Nový seriál od stanice TV JOJ – Za sklom

What the f*ck?!? Takto nejako vyzerá reakcia na väčšinu zo seriálov, relácii alebo šou, ktoré vypustí televízna stanica JOJ do obehu. Ako príklad by som uviedol Vtedy na západe, Panelák, Hoď svišťom, a podobne. A preto si viem predstaviť vašu reakciu po tom, čo JOJka odvysielala prvý reklamný spot. Lenže, Za sklom je trošičku iný seriál. A celkom dobrý seriál. A čo je teda ešte zvláštnejšie, je iný v pozitívnom slova zmysle…

Za sklom je kriminálka. Asi si poviete „Krimi? Ale veď JOJka ešte nič také nerobila, to nemôže byť dobré“, ale predsalen, s prižmúrením okom, v rozlíšení 120p, kde nie je vidieť žiadne potrebné detaily, a taktiež nie sú vidieť tie typické tupé výrazy tváre slovenských hercov, tak áno, je to dobré. A ak to zoberieme ešte v merítku, že Slovensko je chudobná krajina, aj finančne, aj nápadmi, čo sa kinematografie týka, tak je to až výborné.

Za sklom

Kto sa nám predstaví v hlavnej roli?

Hlavné postavy sú dvaja policajti hraní hercami Tomáš Maštalír a Ján Koleník. Maštalír je drsnejší, a hlavne zarastenejší, aby bolo vidieť, že on je ten „badass“. Koleník je o niečo iný. Vyzerá tak, že na to ide viac rozumom. Síce po prvom dieli, ktorý nám ešte neukázal nejakú bližšiu špecifikáciu postáv sa teda o nich veľa rozpisovať nedá… Čo ma v prvom rade zaujalo, bola atmosféra a dej. Niečo sa tam dialo. NIEČO SA TAM NAOZAJ DIALO. Pilotný diel bol dynamický štart, aký sa u slovenských seriáloch často nevidí. A to je vskutku dobre.

Za sklom

Ako dopadol pilotný diel?

No problém je v tom, že sme na Slovensku. A celkom veľký problém. Úvod dielu bol skoro katastrofálny. Koleník a Maštalír boli v škôlke asi dosť drasticky šikanovaní, pretože ich „choreografia“ v úvode nestála za nič. No opäť pripomínam, že na Slovensku sa to môže. Všetko ostatné by bolo pomerne okay, až na „záporáka“. Dal som to slovko naschvál do úvodzoviek, lebo nie som si istý tým, čo to sakra je. No nejde o jeho charizmu vo filme, i keď aj tá je zlá, nie je to hlavný problém tej postavy. Predovšetkým ide o brutálne rozporuplný herecký výkon. To je tak, buď sa stane ten záporák vašim obľúbencom v seriály, alebo si ho na smrť znenávidíte. U mňa platí to druhé.

Za Sklom

Na záver odkaz tvorcom filmu. To, že niektoré situácie spestríte nadávkami, úroveň celého počinu nezlepší.

Dúfam teda, že sme vám nič nevyspoilovali, a pozriete si seriál, pretože určite stojí za to! [No, aspoň pilotný diel…]

ZDROJTV JOJ

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -