Tvorba postavy v nadchádzajúcom remaku temného Demon’s Souls bude omnoho komplexnejšia než v origináli

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Remake klope na dvere

Snáď každý aktívny hráč vie, že prichádzajúci remake prvej oficiálnej Souls hry nie je novým titulom, ale poctivou a pedantnou prerábkou menšieho žánrového kultu. To znamená, že sa oproti originálu z roku 2009 dočkáme relevantných zmien. Jednou takouto inováciou je i tvorba postavy, ktorá sa vo vynovenom Demon’s Souls stane komplexnejšou.

Nakoľko ide o jednu z prvých PlayStation 5 exkluzivít, na horúcu novinku z originálnej produkcie FromSoftware sa upierajú zraky mnohých nadšencov. Upokojujúco však pôsobí meno tímu, ktorý za remakom stojí a v minulosti preukázal, že dokáže kvalitný herný základ pretvoriť vo fungujúci remaster, či remake.

Vývojári z Bluepoint Games sa v minulosti podpísali za prerábky herných ikon ako Shadow of Colossus, Uncharted: The Nathan Drake Collection alebo série Metal Gear Solid od legendárneho Hidea Kojimu.

Tvorba postavy v novom Demon’s Souls si prešla zmenami

Tí z vás, ktorí už majú skúsenosti so Souls hrami vedia, že vo väčšine prípadov si vytvárate vlastnú postavu (s menšou výnimkou v podobe fantastického Sekiro: Shadows of Twice). Nehráte teda za ozajstný charakter, ale iba za postavičku s telom, avšak bez duše.

Gavin Moore, kreatívny riaditeľ SIE Worldwide Studios, prezradil, že v rámci vytvárania je dostupných šestnásť miliónov rôznych variantov. Autori údajne pridali množstvo nových úprav. Tie vám sprostredkujú značné možnosti v oblasti tvorenia vášho neohrozeného hrdinu (ktorý ale nepochybne zomrie viac než stokrát).

tvorba postavy Demon's Souls - inovovovaná
Zdroj: ign.com

Okrem toho sme sa niečo dozvedeli aj o fotografickom móde. Ten má pôsobiť pomerne tradične, nakoľko bude disponovať zástupom filtrov a možností, ktorými môžete zbaviť bojovníka brnenia, prípadne ho z fotografie odstrániť úplne.

Na úplný záver pripomíname, že Demon’s Souls vychádza 17. novembra 2020, teda spolu s next-gen konzolou PlayStation 5. Patríte medzi šťastlivcov, ktorým sa podarilo ukoristiť jeden z kúskov?

Čo hovoríte na inovované vytváranie postavy? Pozdávajú sa vám prítomné zmeny? Určite nám dajte vedieť prostredníctvom komentárovej sekcie. 

Zdroj: vg247.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -