Osobnosti

“Nemal som slov…” Aký má tvorca Thanosa názor na film Avengers: Endgame?

Ako tvorca Thanosa reagoval na Avengers: Endgame?

Tvorca Thanosa odhaľuje, ako sa cítil pri premiére filmu Avengers: Endgame. Príbeh, ktorý ohromil dlhoročných fanúšikov nielen komiksov, sa od nich celkom dosť líši. Režiséri Anthony a Joe Russovci spolu so scenáristmi Christopherom Markusom a Stephenom McFeelym dali dokopy veľkolepý záver filmovej Infinity Ságy. Ten však nemohol byť stopercentne verný komiksom – za prvé, aby fanúšikovia nevedeli, čo sa stane, no a za druhé, aby dej lepšie pasoval na strieborné plátno.

Pravdepodobne najdôležitejšia postava z filmov Avengers: Infinity War a Avengers: Endgame, ktoré sa natáčali súbežne, je Thanos. Šialený Titán, proti ktorému sa superhrdinovia museli spojiť, nie je najväčší zloduch v komiksoch, no tvorcovia MCU si ako hlavného záporáka dlhoročnej ságy vybrali práve jeho.

Postava Thanosa sa na stránkach komiksov vôbec poprvýkrát objavila v 55. časti The Invincible Iron Man z roku 1973. Vytvoril ho Jim Starlin, ktorý tiež stojí za postavami ako Drax či Gamora. To, čo si myslí o filme Avengers: Endgame a spracovaní a smrti jeho najznámejšieho výtvoru Starlin odhalil v rozhovore s IGN:

“Bol som ohromený… Nemal som slov, tá veľkoleposť a emocionálna jazda. Tie rôznorodé momenty, ktoré [Endgame] má. Sú tam zamiešané veľmi srdcervúce chvíle s množstvom veľmi zábavnými malými momentmi.”

Čo sa týka samotného Šialeného Titána, Starlin s ním bol spokojný. Obzvlášť sa mu páčilo, ako veľkolepý Thanos zomrel:

“Jeho posledné chvíle vo filme sú, podľa mňa, jednoducho k nezaplateniu. Jeho výraz, keď si uvedomí, čo sa deje, je jedna z tých maličkostí, ktoré si každý zapamätá. Je to ako akceptácia a odvaha, chápete? Podľa mňa to bolo perfektne zahrané.”

Jim starlin

Zdroj: discussingfilm.net

Zmeny a rešpekt voči tvorcom

Starlin niečo málo povedal aj o tom, ako sa Thanos počas rokov zmenil. “Zo začiatku to bol malý vychudnutý chlapík,” hovorí komiksový tvorca. Postupne však s každou jeho iteráciou začal byť väčší a desivejší, až sa z neho stal dokonalý antagonista pre Marvel Cinematic Universe.

Tvorca Thanosa na záver ponúkol ešte finálny názor na Avengers: Endgame, ktorý sa mu očividne páčil. Takto uznal kvalitnú prácu scenáristov, režisérov a Kevina Feigeho:

“Bolo to veľmi uspokojivé. Sám som spravil už viacero príbehov o cestovaní v čase. Ich humor, ktorým to pojali a ich vysvetlenie [cestovania v čase] fungovali veľmi dobre.”

Sme zvedaví, čo ukrýva budúcnosť MCU. Nech to už bude čokoľvek alebo ktokoľvek, na Thanosa už nikdy nezabudneme. Vďaka filmom Infinity War a Endgame sa z neho stal ikonický antagonista. Jim Starlin teda môže byť spokojný, že Marvel skutočne zvečnil jeho postavu.

Zdroj: mashable.com, ign.com

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  Osobnosti

  Herec Will Smith vďaka filmu Bad Boys navždy opäť nakopol svoju hereckú kariéru

  Osobnosti

  Charles Xavier prichádza do MCU. Zahrá si ho herec Patrick Stewart?

  Osobnosti

  Herečka z MCU si chce zahrať ikonickú DC postavu. Bude svoj film aj režírovať?

  OdporúčameOsobnosti

  Robert Downey Jr. odhaľuje, či sa teší na nový Batman film s Robertom Pattinsonom

  Pridaj komentár