„Nemal som slov…“ Aký má tvorca Thanosa názor na film Avengers: Endgame?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Ako tvorca Thanosa reagoval na Avengers: Endgame?

Tvorca Thanosa odhaľuje, ako sa cítil pri premiére filmu Avengers: Endgame. Príbeh, ktorý ohromil dlhoročných fanúšikov nielen komiksov, sa od nich celkom dosť líši. Režiséri Anthony a Joe Russovci spolu so scenáristmi Christopherom Markusom a Stephenom McFeelym dali dokopy veľkolepý záver filmovej Infinity Ságy. Ten však nemohol byť stopercentne verný komiksom – za prvé, aby fanúšikovia nevedeli, čo sa stane, no a za druhé, aby dej lepšie pasoval na strieborné plátno.

Pravdepodobne najdôležitejšia postava z filmov Avengers: Infinity War a Avengers: Endgame, ktoré sa natáčali súbežne, je Thanos. Šialený Titán, proti ktorému sa superhrdinovia museli spojiť, nie je najväčší zloduch v komiksoch, no tvorcovia MCU si ako hlavného záporáka dlhoročnej ságy vybrali práve jeho.

Postava Thanosa sa na stránkach komiksov vôbec poprvýkrát objavila v 55. časti The Invincible Iron Man z roku 1973. Vytvoril ho Jim Starlin, ktorý tiež stojí za postavami ako Drax či Gamora. To, čo si myslí o filme Avengers: Endgame a spracovaní a smrti jeho najznámejšieho výtvoru Starlin odhalil v rozhovore s IGN:

„Bol som ohromený… Nemal som slov, tá veľkoleposť a emocionálna jazda. Tie rôznorodé momenty, ktoré [Endgame] má. Sú tam zamiešané veľmi srdcervúce chvíle s množstvom veľmi zábavnými malými momentmi.“

Čo sa týka samotného Šialeného Titána, Starlin s ním bol spokojný. Obzvlášť sa mu páčilo, ako veľkolepý Thanos zomrel:

„Jeho posledné chvíle vo filme sú, podľa mňa, jednoducho k nezaplateniu. Jeho výraz, keď si uvedomí, čo sa deje, je jedna z tých maličkostí, ktoré si každý zapamätá. Je to ako akceptácia a odvaha, chápete? Podľa mňa to bolo perfektne zahrané.“

Jim starlin
Zdroj: discussingfilm.net

Zmeny a rešpekt voči tvorcom

Starlin niečo málo povedal aj o tom, ako sa Thanos počas rokov zmenil. „Zo začiatku to bol malý vychudnutý chlapík,“ hovorí komiksový tvorca. Postupne však s každou jeho iteráciou začal byť väčší a desivejší, až sa z neho stal dokonalý antagonista pre Marvel Cinematic Universe.

Tvorca Thanosa na záver ponúkol ešte finálny názor na Avengers: Endgame, ktorý sa mu očividne páčil. Takto uznal kvalitnú prácu scenáristov, režisérov a Kevina Feigeho:

„Bolo to veľmi uspokojivé. Sám som spravil už viacero príbehov o cestovaní v čase. Ich humor, ktorým to pojali a ich vysvetlenie [cestovania v čase] fungovali veľmi dobre.“

Sme zvedaví, čo ukrýva budúcnosť MCU. Nech to už bude čokoľvek alebo ktokoľvek, na Thanosa už nikdy nezabudneme. Vďaka filmom Infinity War a Endgame sa z neho stal ikonický antagonista. Jim Starlin teda môže byť spokojný, že Marvel skutočne zvečnil jeho postavu.

Zdroj: mashable.com, ign.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -