Tvorca The Walking Dead po rokoch odhalil, čo vlastne spôsobilo zombie apokalypsu

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Tvorca The Walking Dead prezradil, ako začala jeho zombie apokalypsa

V roku 2003 Robert Kirkman vydal svoj prvý komiks zo sveta mŕtvych. Potom sa dej The Walking Dead ihneď dostal do povedomia svojou jedinečnosťou. Príbeh ľudí, ktorí sa spamätávajú z apokalypsy na čele so šerifom Rickom Grimesom v roku 2010 dostal aj vlastné seriálové spracovanie, ktoré vysielajú dodnes. Tvorca The Walking Dead však stále neprezradil, ako vlastne vznikli títo zombíci… Teda až dodnes.

Vôbec prvý príbeh s post-apokalyptickou tematikou od vydavateľa Image Comics vyšiel v októbri 2003, pričom skončil len nedávno. Oficiálne posledné vydanie vyšlo v júli 2019. Medzičasom sa blíži aj koniec samotného seriálového spracovania od americkej televízie AMC. Ich vedenie pred pár rokmi povedalo, že pravdepodobne sa zastavia na 12. sérii. To pri aktuálne najnovšej 10. sérii znamená, že zhruba o dva roky by mohol prísť definitívny koniec.

serial The Walking Dead
Zdroj: wegotthiscovered.com

„Myslím si, že je stále veľa príbehov, ktoré by mali byť povedané v tomto univerze. A povedala by som to, čo by som povedala o každom vývoji v AMC – to, že to musí byť kreatívne výnimočné,“ prezradila v rozhovore s Variety programová šéfka Sarah Barbett.

Čo spôsobilo zombie apokalypsu?

Je len otázkou času, kedy sa do sveta The Walking Dead znova vrátime. Medzičasom sa však spolu pokúsme toto fiktívne univerzum o niečo lepšie pochopiť.

Fanúšik komiksovej série @Lbiddle25 sa prednendávnom opýtal samotného Roberta Kirkmana, čo vlastne spôsobilo zombie apokalypsu, okolo ktorej sa točí jeho príbeh. Ten prostredníctvom Twitteru jednoducho odpovedal: „Vesmírne baktériové spóry.“ Ak neviete, čo je to spóra, ide o miniatúrne výtrusy, pomocou ktorých sa rozmnožujú napríklad huby.

https://twitter.com/RobertKirkman/status/1220084607573352448

Aktuálne sú vo fázach príprav viaceré projekty zo sveta The Walking Dead. Sú medzi nimi napríklad film o Rickovi Grimesovi či dva spin-off seriály.

Myslíte si, že v niektorom z pripravovaných projektov bude pôvod zombie vírusu vysvetlený podrobnejšie? Alebo by ste radi videli príbeh, ktorý by sa celý venoval práve tomu, ako sa baktériové spóry dostali z vesmíru na Zem a infikovali ľudstvo? Napíšte nám do komentárov, čo si myslíte.

Zdroj: twitter.com, movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -