Pôjdu tvorcovia Game of Thrones pracovať pre Netflix, Disney alebo Amazon?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Tvorcovia Game of Thrones podľa najnovších informácií dokončili svoj lov a našli toho ideálneho zamestnávateľa. David Benioff a D. B. Weiss sú dvojica filmárov / režisérov / scenáristov, ktorí stoja za prevedením legendárnej knižnej série Georgea R. R. Martina na našich obrazovkách. Teraz budú svoj úspech opakovať – alebo sa o to aspoň pokúsia – novým projektom. Koľko bude ich nové dielo stáť a pod produkciou ktorého streamovacieho giganta ho natočia?

david benioff dan b weiss
Zdroj: watchersonthewall.com / Kevin Winter/Getty Images

Tvorcovia Game of Thrones idú do Netflixu

Najnovšie správy, ktoré potvrdil portál The Hollywood Reporter, hovoria o 200-miliónovej dohode. Benioff a Weiss mieria do Netflixu, s ktorým podpísali zmluvu na niekoľkoročnú produkciu filmov či seriálov v hodnote vyššie spomenutej sumy. Po dlhom období tak opúšťajú HBO, pod ktorým adaptovali Game of Thrones. Teraz však načali novú kapitolu s najznámejšou streamovacou službou, ktorá určite prinesie svoje ovocie.

Samotný Netflix sa zo spolupráce veľmi teší. Toto vyhlásenie vydal riaditeľ obsahu streamovacej služby Ted Sarandos:

„Tešíme sa, že môžeme v Netflixe privítať majstrov príbehu Davida Benioffa a Dana Weissa. Sú kreatívnou silou a svojim epickým rozprávaním príbehov omámili divákov po celom svete. Už sa nevieme dočkať, čo ich predstavivosti prinesú našim členom.

Netflix Logo
Zdroj: idownloadblog.com

Benioff a Weiss po nedávnom ukončení 8. série Game of Thrones, ktorá milióny fanúšikov nenadchla, už dlhšie hľadali svoj nový domov. V minulosti mali stretnutia s ľuďmi z Disney, Amazonu, Comcastu či Apple. Podľa ich vlastných slov si však s vedením Netflixu rozumeli najviac – a to nie len zo stránky biznisu.

„Netflix vybudoval niečo úžasné a nevídané, a sme poctení, že nás prizvali k nim.“

Koľko zarábajú hviezdy zo seriálu Game of Thrones
Zdroj: wallpapermaiden.com

Budúcnosť dvojice D&D

Dvojica dokázala uzavrieť 200-miliónovú dohodu s Netflixom, vďaka čomu zopár rokov určite nebudú hladovať. Navyše, stále majú platnú dohodu so štúdiom Lucasfilm, pre ktoré chystajú vlastnú Star Wars trilógiu. Prvý výsledok ich práce na tomto filmovom univerze by sme pritom mali vidieť už v decembri 2022.

Lukratívna séria Star Wars bola vždy ich prioritou. Ešte predtým, ako prišli k dohode s Disney (ktoré vlastní Lucasfilm), sa mali podieľať na tvorbe ďalších seriálov pre HBO. Ponuka vlastnej trilógie však automaticky zmenila ich priority.

Tvorcovia Game of Thrones Star Wars
Zdroj: en.wikipedia.org

Podľa dostupných informácií sa HBO viackrát stretlo s reprezentantmi Benioffa a Weissa, pričom spoločne došli k záveru, že stanica nechce konkurovať s finančnými ponukami, ktoré im začali prichádzať po ohlásení ich zapojenia do univerza Star Wars. Navyše to znamená, že sa nebudú podieľať na príbehu akýchkoľvek Game of Thrones prequel seriálov (stále však budú výkonnými producentmi). Mimochodom, zaujímavá informácia pomimo – HBO potvrdilo, že tento už bola dokončená produkcia pilotnej časti jedného zo seriálov.

Vyjadrenia od riaditeľa vysielania Caseyho Bloysa z HBO zachovávajú priateľský vzťah. „Ľudia otvárajú dvere a rozhadzujú peniaze. Ak ste tvorcom s úspešnou minulosťou, máte sa fakt dobre,“ povedal. Máme s nimi skvelý vzťah. Podľa nás sú úžasní a prechádzajú si procesom, akým by si prechádzať mali.“

Júnové novinky na HBO GO
Zdroj: kodifiretvstick.com

To, že si tvorcovia Game of Thrones našli nový domov v Netflixe, nie je až tak prekvapujúce. Streamovacia služba je už dlhšie známa taktikou extrémneho investovania do nového obsahu. Momentálne čelia viacerým veľkým rozhodnutiam, kedy si vyberajú, či budú ďalej platiť práva za starší seriál, alebo ho zrušia a peniaze využijú na nové projekty.

S čím podľa vás Benioff a Weisse prídu pod strechou Netflixu? Rozhodli sa podľa vás správne, alebo vás ich nové projekty po finále Game of Thrones nezaujímajú? Napíšte nám do komentárov!

Zdroj: hollywoodreporter.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -