REKLAMA

Seriál Doctor Who pozná naozaj mnoho z nás. Jedná sa o britskú sci-fi show z tvorby BBC, ktorá nám odhaľuje príbeh dobrodruha, ktorý cestuje naprieč časom a vesmírom pomocou jeho ikonickej modrej policajnej búdky. História seriálu siaha až do 60. rokov minulého storočia, kedy sme sa so seriálom stretli po prvýkrát. Doctor Who sa stal nepochybnou súčasťou britskej kultúry v druhej polovici 20. storočia a hoci jeho vysielanie sa skončilo ešte v roku 1989, show dostala reboot v roku 2005 a pokračuje dodnes. Tentokrát s novou generáciou fanúšikov sci-fi, fantasy, drámy a predovšetkým originálneho britského humoru.

Maratón pôvodnej show Doctor Who!

Streamovacia platforma Twitch nám teda prináša skvelú príležitosť spoznať príbeh pôvodného seriálu Doctor Who, pomocou ich maratónu. Uvidíme v ňom pôvodných siedmych Doktorov, všetkých 26 sérii – dokopy viac než 500 epizód. Ak ste videli novšiu verziu seriálu, tak práve toto je skvelá príležitosť, vďaka ktorej si môžete porovnať novodobú show s tou pôvodnou!

REKLAMA
Zdroj: twitch.tv

Vysielanie začne už 29. mája a fanúšikovia si tak pozrú seriál Doctor Who, ako ešte nikdy predtým! Konkrétne s pomocou Twitch chatu, ktorý sa bude najbližších 7 týždňov zapájať do diskusie počas samotného vysielania. Maratón začne o 11:00 pacifického času, teda o 20:00 nášho času. Všetko odštartuje epizóda s názvom “An Unearthly Child” a počas siedmych týždňov by sme mali spoznať príbeh všetkých siedmych Doktorov a ich dobrodružstvá. Celý maratón budete môcť sledovať na kanáli Twitch Presents.

“Spoločne si prejdeme prvých sedem Doktorov, ktorý sa spoja v 26 sezónach. Opäť prežijete (alebo prvýkrát zažijete) pôvod ikonických Dálekov, Cybermenov a svetoznámeho sonického skrutkovača. Každý deň budú bežať nové epizódy osem hodín, začínajúc o 11-tej hodine pacifického času, ktoré budú nasledovať dve osem hodinové reprízy, takže nezáleží na tom, kde žijete, o nič neprídete.” oznámil Twitch

Twitch nám prinesie kopec zaujímavých vecí!

Emotikony sú pre Twitch takisto dôležité ako vysielaný obsah samotný, takže počas maratónu budú pridané aj špeciálne Doctor Who emotikony, vrátane svetoznámej policajnej búdky – Tardis. Ak ste už teda v minulosti videli všetky epizódy, vôbec to nevadí. Aj vy totižto dostanete počas maratónu nový obsah, ktorý ste ešte nevideli. Twitch sa spojil s Yogscastom, aby nám divákom mohol priniesť exkluzívny obsah. Ten by sa mal skladať zo siedmych bonusových epizód, ktoré by mali predstaviť každého Doktora. V týchto dodatkoch uvidíme odborníkov na seriál samotný a taktiež aj fanúšikov, práve oni nám predstavia každého Doktora osobitne a prezradia nám, čo nás zhruba čaká.

Zdroj: bleedingcool.com

Samozrejmosťou bude aj rozdávanie cien, ktorými chce Twitch obdariť fanúšikov seriálu rôznymi tématickými vecami, od setu Monopolov po veľkolepú cestu do Londýna.

“Rozdávame pre fanúšikov taktiež ceny v podobe “Doctor Who balíčkov” (šporkasu v štýle policajnej búdky (Tardis), taktiež tématický set svetoznámej hry Monopoly a taktiež rohožku v štýle Doctor Who) a aj veľkolepú cenu, ktorou je zájazd do Londýna. Počas streamu budeme mať aktívne rozšírenie, ktoré bude niesť názov Doctor Who Watch to Win, takže jediné, čo musíte spraviť, aby ste sa zapojili, je prihlásiť sa na Twitch z platformy, ktorá podporuje toto rozšírenie, vybrať Sweepstakes a pozerať Doctora Who aspoň 10 minút v jednom kalendárnom dni. Za týždeň môžete získať až 5 bodov. Ak vás zaujímajú celé detaily a inštrukcie týkajúce sa zapojenia do súťaže, tak si pozrite oficiálne pravidlá.” uviedol Twitch

Videli ste pôvodný seriál Doctor Who, poprípade sledujete novodobú verziu? Plánujete tento stream sledovať? Dajte nám vedieť a napíšte nám vaše názory do komentárov!

Pridaj komentár