Čo sa s nimi stalo? Týchto hercov sme kedysi milovali, dnes už ich takmer nevidieť

Nenechajte si ujsť

Poznal ich každý, dnes ich takmer nevidieť

Herectvo je nevďačný biznis a dvojnásobne to platí pre Hollywood, kde je priazeň filmových štúdií i fanúšikov veľmi vrtkavá. Presvedčili sa o tom už desiatky umelcov, ktorí sa prakticky zo dňa na deň vytratili zo žiaru reflektorov. Pozreli sme sa na príbehy siedmych hercov a herečiek, na ktorých sme kedysi nedali dopustiť, no dnes už o nich takmer nepočuť. Čo sa s nimi stalo? 

Cameron Diaz

TMDB

Nestáva sa často, aby herečka s fenomenálnym vzhľadom dokázala s ľahkosťou stvárniť takú paletu postáv, ako to pred rokmi dokázala Cameron Diaz. Od nevinných krások, cez koketné blondíny, až po akčné hrdinky či uveriteľné filmové záporáčky. Cameron Diaz za kamerou excelovala nielen svojím zovňajškom, ale predovšetkým energiou, ktorú do svojich postáv nalievala.

Kariéru začínala najskôr ako modelka, potom prišla titulná rola v bláznivej komédii Maska s Jimom Carreym, ktorá z Diaz zo dňa na deň spravila svetovú hviezdu. Že nešlo o náhodu herečka dokázala v romantickej komédii Svadba môjho najlepšieho priateľa, kde dokázala byť rovnocennou partnerkou Julii Roberts. Filmové úlohy sa len tak hrnuli a Diaz si spravila renomé v neskorších hitoch ako Niečo na tej Mary je, Vanilkové nebo alebo Charlieho anjeli.

TMDB

Nasledovali mnohé ďalšie filmové úlohy, až kým Cameron Diaz v roku 2014 prekvapivo neohlásila pauzu od herectva. Stalo sa tak po filme Annie, aj keď dôvody svojho rozhodnutia herečka nemedializovala. O roky neskôr vysvetlila, že už ju unavovalo neustále cestovanie.

Skutočným dôvodom však pravdepodobne boli vlastné obavy o duševné zdravie, o čom informoval portál Movie Web. Dokazujú to aj aktivity herečky v súkromí. Počas nasledujúcich štyroch rokov Diaz publikovala knihy o zdraví, podporovala zdravotné startupy, dodnes sa zaujíma aj o alternatívnu medicínu. O dôvodoch herečkinho náhleho odchodu informuje aj Daily Mail.

Neznáša akúkoľvek drámu a konfrontáciu. Toto je hlavný dôvod, prečo z filmového priemyslu odišla. Dokázala v tomto odvetví uspieť a nemusí nikomu nič dokazovať.

Herečka sa na veľkú radosť fanúšikov nechala v roku 2018 presvedčiť Jamie Foxxom na účinkovanie v komédii Back in Action. Nový film bude mať premiéru na Netflixe počas budúceho roka, veľký návrat na scénu sa však nekoná. Práve naopak. Portál Marca informuje, že Jamie Foxx bol pri nakrúcaní neznesiteľný, vyhodil niekoľko členov štábu a herečka počas každodenného 10-hodinového nakrúcania trpela aj odlúčením od rodiny. Diaz preto oznámila, že točiť ďalšie filmy sa viac nechystá a plánuje sa naplno venovať svojej 3-ročnej dcére Raddix.

James Caviezel

TMDB

Na prelome tisícročí by sme v Hollywoode iba s ťažkosťami hľadali horúcejší „tovar“ ako bol herec James Caviezel. O hviezdu filmov Tenká červená línia alebo Frekvencia, ktorá divákov opantala večne smutným a zamysleným výrazom, sa išli režiséri potrhať. Zarytý katolík Caviezel však kývol na ponuku Mela Gibsona stvárniť Ježiša Krista v pripravovanom historickom filme Umučenie Krista. Práve táto rola hercovi podľa jeho neskorších slov zatvorila dvere v Hollywoode.

Už krátko po prijatí role Gibson herca varoval, že podobná úloha môže znamenať aj koniec jeho kariéry. „V tomto meste už viac prácu nezískaš,“ povedal mu Gibson, na čo Caviezel podľa Guardian odpovedal jednoducho: „Všetci musíme niesť svoj vlastný kríž.“ Predpoveď Gibsona sa naplnila a po premiére Umučenie Krista s Caviezelom nechceli spolupracovať žiadne veľké štúdiá.

Herec sa začal objavovať skôr v divácky okrajových filmoch, častokrát v nábožensky ladených úlohách. Štatút nechceného herca má Caviezel dodnes, nie však len kvôli silnej k inklinácii ku konzervatívnej katolíckej viere, ale tiež blízkosťou ku konšpirátorom a ďalším nechceným indivíduám. Napriek tomu Caviezela vo filmoch vidieť dodnes, naposledy sa vo veľkom hovorilo o jeho kontroverznom filme Sound of Freedom.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -