Týždeň vo filme #14 – Čo sa k nám nezmestilo a na čo sme zabudli?

Nenechajte si ujsť

Filmových noviniek je strašne veľa a nie vždy sa nám podarí o každej napísať. Každú nedeľu vám teda takto zhrnieme všetko to, na čo sme zabudli!

Chceme vidieť nového Terminátora?

Určite chceme! Jamesovi Cameronovi sa vrátili koncom minulého roka práva na sériu Terminátor. Keďže po megaúspešnej dvojke spoločnosť Carolco zanikla (krach spôsobil film Ostrov hrdlorezov), práva dlhší čas putovali kade tade. To už je ale našťastie za nami. James si najal režiséra Tima Millera (Deadpool) a predstavil mu svoj námet na regulérny tretí diel série (áno, trojka, štvorka a päťka sa nikdy nestali) s názvom Terminator: Dark Fate.

A tým to neskončilo. Podarilo sa mu priniesť naspäť Lindu Hamiltonovú (pôvodná Sarah O´Conor) a Arnolda (T-800). Veríme teda v lepšie spracovanie jeho postavy a hlavne vysvetlenie toho, že už je starček. Dej sa bude odohrávať v dnešnom Mexiku, čomu prispôsobili aj obsadenie hrdinov. Diego Luna (Ghost Rider zo seriálu Agents of S.H.I.E.L.D.) by mal byť nový Terminátor a POZOR SPOILER!!! Nedávny cinemacon prezradil, že jeho schopnosť bude možnosť rozdvojiť sa. Čiže minimálne bude dvakrát tak „deadly“.

Angelina Jolie a Marvel?

Avengers: Endgame bude šialená pecka. Finančne určite. Avšak… začíname sa obávať fázy 4. Marvel zatiaľ šetrí so svojim vyhláseniami, čomu rozumieme keďže potrebuje zakomponovať do svojich radov nielen X-Menov a Fantastickú štvorku. Dokáže však Doctor Strange, Spider-Man a Black Panther utiahnuť to čo Iron Man a Kapitán? To sa ešte uvidí.

Preto nás potešila informácia o možnosti pridania sa Angeliny Jolie do Marvelu. Mala by sa objaviť v tímovke Eternals ako hlavná hrdinka Sersi. Eternals sú „skoro“ nesmrteľní bohovia a ich príbehy trvajú tisíce rokov. Bojujú hlavne proti Deviantom (ohyzdné, často zmutované bytosti), a jedným z nich je aj Thanos. Režisérkou bude Chloé Zhao (Jazdec), a bude práve na nej zapracovať do príbehu aj pravdepodobne prvého nie heterosexuálneho superhrdinu.

Zdroj: wall.alphacoders.com

A Quiet Place 2 má „záporáka“?

Nikto neveril projektu komédialneho herca Johna Krasinskeho „Tiché miesto„. Sám si napísal scenár, a nakrútil ho so svojou manželkou Emily Blunt. Z malého filmu sa stal nielen finančný úspech, ale dostal aj veľkú chválu od kritiky a divákov, čím sa z neho možno stal najobľúbenejší horor roka 2018.

Dvojka bola preto oznámená hneď po premiére jednotky. John sa chystal napísať iba scenár a venovavať sa novým režisérskym výzvam. Projekt mu však natoľko prirástol k srdcu, že ostal aj pri réžii. A to prilákalo herca, ktorý dokáže zahrať so svojím výrazným ksichtom čokoľvek a kohokoľvek. Je ním Cillian Murphy, a vo svete „Tichého miesta“ tak dokáže filmovému svetu ukázať svoje herecké kvality aj s minimom dialógov. A my sa s vami stavíme 100:1, že hlavným hrdinom nebude.

peaky blinders
Zdroj: digitalspy.com

Čo bude vlastne Suicide Squad 2?

Režisér James Gunn (Strážcovia Galaxie) hovorí o „total reboote“, čiže totálnom začiatku. Mätúce sú však informácie o návrate niektorých postáv. Vracia sa Viola Davis (šéfka Amanda), Margot Robbie (Harley Quinn), a Jai Courtney (Captain Bumerang). Willa Smitha by mal nahradiť Idris Elba v úlohe Deadshota. Režisérov kamoš David Bautista (Drax z Strážcov Galaxie) by si rád zahral Pacemakera. Celá šialenosť a bizarnosť projektu nám však nevadí, predsa len, členovia a svet Suice Squad je už proste taký.

Zdroj: movieweb.com

Warrior – TV seriál podľa Brucea Leeho?

Aspoň tak to tvrdí tvorca seriálu Justin Lin, ktorý od 5.apríla môžeme vidieť na stanici Cinemax. Dej seriálu sa odohráva počas takzvaných „Tong Wars“ po roku 1800 v San Francisku. Jeho hlavným hrdinom je emigrant z Číny a zároveň kung fu borec Ah Sahm (Andrew Koji). Ten sa stane „sekerkovým vrahom“ najsilnejšieho gangu Tongovcov v Chinatowne.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=b5Dt-5Pv61Q]

Chernobyl – dva seriály s tým istým názvom v roku 2019?

Dobre čítate. Ktorí z nich dopadne kvalitnejšie a hlavne „pravdivejšie“ uvidíme už tento rok. HBO vypustilo trailer na ich temný seriál a pohľad na „skutočné“ udalostí v Černobyle. Tešíme sa na porovnanie s ruských 12 dielnym seriálom od režiséra Alexeja Muradova, ktorý by mal tak isto prísť v roku 2019. Ten zatiaľ na svoj trailer ešte čaká.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=s9APLXM9Ei8]

Ktorá novinka vás potešila najviac? Na ktorý projekt sa najviac tešíte? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: youtube.com, youtube.com, moviezone.cz, csfd.cz, imdb.com, moviezone.cz, film.moviezone.cz, moviezone.cz

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -