Týždeň vo filme #16 – Čo sa k nám nezmestilo a na čo sme zabudli?

Nenechajte si ujsť

Disney ruší projekty Foxu? 

Na jednej strane nás momentálne „domov myšiaka“ teší Marvelovkami a Hviezdnými vojnami. Sú tu však už aj iné filmy, ktoré by sme konečne chceli od nich vidieť a to najmä tituly, ktoré odkúpili od štúdia Fox. Bohužiaľ, je možné, že z nich nakoniec neuvidíme nič.

Prvým doslova „prekliatym“ projektom je spin-off zo sveta X-Menov „New Mutants“. Hororoví X-Meni mali mať už niekoľko premiér. Neskôr sa začalo hovoriť o predaji na Netflix, až kým sa opäť ustanovila premiéra na 1.8. Nakoniec už ale neplatí ani tá. A môžeme začať špekulovať. Čaká Disney ako dopadne Dark Phoenix finančne? Chce sa všetkého zo sveta X-Menov (od Foxu) zbaviť, aby mohli začať odznova? Žiaľ na nič z toho odpoveď nedostaneme. Za mňa veľká škoda, trailer vyzeral skvelo.

Zrušený projekt Mouse Guard ma mrzí ešte viac. Disney ho zrušil dva týždne pred plánovaným nakrúcaním! Režírovať ho mal Wes Bell (trilógia Labyrint) a produkcie sa tým pádom neujal ani Matt Reeves (dva diely opíc a nový Batman). Spoločnosť Weta chcela opäť prísť s prevratnými trikmi a myších hrdinov si mali zahrať napríklad Andy Serkis (Golum), či Idris Elba. 

Disney uviedol ako dôvod priveľký rozpočet (170 miliónov) a podobnosť s ich animákmi (Leví kráľ, Kniha Džunglí). Avšak my vieme, že hlavný dôvod je samotný príbeh. Komiks je totižto považovaný za niečo ako Game of Thrones ale s myšími hrdinami. A tieto myši vedia so svojimi mečíkmi narábať veľmi krvilačne! Škoda…

Zdroj: geektyrant.com

Kto dá výprask superhrdinom keď budú „kakaní“?

No predsa The Boys (Chlapci). Ultra drsný a krvavý komiks napísal Garth Ennis, ktorý sa doslova s ničím neserie. Napísal najkrvavejšie príbehy ako Hitman, Punisher, Judge Dred a jeho Preachera sme mohli dokonca vidieť už aj ako TV seriál. Produkciu zaštítil Amazon a dátum premiery stanovili na 26.júla. A o čom vlastne Chlapci sú? To vám prezradí trailer.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=Dt_dM7ThfPU]

Podarí sa konečne nakrútiť seriál podľa hier Halo?

Túto informáciu beriem zatiaľ trošku s rezervou. Na Halo si vylámal zuby nielen Peter Jackson (trilógia Pán prsteňov), či Neil Blomkamp (District 9, Elysium). Showtime však oficiálne predstavil herca Pabla Schreibera, ktorý si zahrá Master Chiefa. Najmodernejšieho pozemského šrotovača mimozemšťanov z 26 storočia. Ten má za úlohu zabrániť mimozemskej rase Covenantov v ich pláne: „Vyhubiť ľudstvo“.

Hrozba nového, doslova „monopolného“ streamovacieho kanála Disney plus, privádza mnohých k zaujímavým investíciam. Halo by mohlo byť jednou z nich. A my si môžeme závidieť život v tejto dobe.

Zdroj: joblo.com

Režisér Bumblebeeho nakrúti Šesť biliónového muža?

Warner Bros najalo režiséra Travisa Knighta, aby rozbehol dlho zaprášený projekt Marka Wahlberga „Six Billion Dollar Man“. Mark by si chcel zahrať Steve Austina, ktorého vláda zachránila po hrozivom incidente. Aby prežil, prešpikovali ho bionickými časťami za pár miliónov dolárov. Znie vám to povedomo? Správne, v 70. rokoch vznikol seriál s rovnakým názvom, a na svoju dobu to bola poriadna „šupa“.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=bGO57y4td-c]

V seriáli Krypton sa objaví Lobo?

Superhrdinská dráma sa odohráva dve generácie pred deštrukciou planéty Krypton, z ktorej pochádza samotný „Muža z ocele“ Superman. Seriál má za sebou prvú nie moc úspešnú sezónu a snaží sa nalákať na tú druhú aj intergalaktickým lovcom odmien Lobom. Tomu by sa hodil samostatný film, avšak „R“kové sci-fi s mimozemským psychopatom by asi nikto nikdy nenakrúti. Čo je škoda, Deadpool s Loganom boli veľmi príjemné osvieženia…

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=QouDFiBJsAY]

Shadow – môže ešte čínsky žáner „wuxia“ zaujať?

Režisér Zhang Yimou (Hrdina, Klan lietajúcich dýk) to trošku prehnal s filmom Veľký čínsky múr. Bolo to aj tým, že mu do filmu kecalo priveľa producentov. Film mal obrovský rozpočet, a každý chcel svoje investície naspäť. Vznikla tak iba príjemná „popkornovka“, ktorú si už znova pravdepodobne nepustíte.

A práve preto sa režisér vrátil k menším filmom a nakrútil Shadow. Nikto mu do roboty nekecal, a mohol naplno využiť svoje vizuálne cítenie. Výsledok zdá sa stojí za to, čo záber to obraz. Nechcite vidieť, čo som po filme robil s dáždnikom ja.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=DoJ_FTUirzE]

Zdroje: movieweb.com, joblo.com, joblo.com, joblo.com, joblo.com, joblo.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -