Čierni Bonnie a Clyde či Benedict Cumberbatch ako Thomas Edison? – Týždeň vo filme #26

Nenechajte si ujsť

Týždeň vo filme #26

Midway – epický digibordel?

Pri bitke o Midway sa stretla americká flotila s cisárskym japonským námorníctvom počas druhej svetovej vojny. Áno, je to podľa skutočných udalostí a za kameru sa postavil známy milovník deštrukcie Roland Emmerich (Deň nezávislosti, Godzilla).

Tak monštruózne epický film nakrútili „iba“ za 100 miliónov. Takže nebol priestor na nakrúcanie v skutočných lokáciach a skoro všetko sa nakrúcalo pred zeleným pozadím. Nepozerá sa na to síce zle, ale tie efekty by potrebovali viac ako vypilovať…

The Good Liar – dôchodcovia na seba šijú búdu?

Profesionálny podvodník v najlepších rokoch Roy spozná pôvabnú Betty na online zoznamke. Hneď si padnú do očka. Avšak, je tým, kým sa predstaví? Dokáže ju aj napriek sympatiám Roy okradnúť? Vyberie si lásku alebo poslednú lúpež? Znie to príliš obyčajne, no herecké obsadenie potvrdzuje, že pôjde o kvalitný film. V hlavných úlohách vždy skvelí Ian McKellen a Helen Mirren.

Nekrotronic – démoni sa dostali na net?

Znie to šialene, no napriek tomu vyzerá film na podarenú, aj keď béčkovejšiu komédiu. V nej chlapík zistí, že patrí ku tajnému kultu lovcov démonov. A aby šli s dobou…

The Current War – film, na ktorý sa skoro zabudlo!

A všetko kvôli aféram a súdnym sporom Harveyho Weinsteina. Film si odbil svoju premiéru už v roku 2017 a súdne ťahanice mu doteraz nedovolili vstúpiť do kín. Konečne prichádza nový trailer už aj s dátumom premiéry. Film má až luxusné herecké obsadenie a budeme v ňom sledovať súboj dvoch najväčších vynálezcov priemyselného veku. Thomasa Edisona (Benedict Cumberbatch) a Nikola Tesly (Nocholas Hault).

Tone-Deaf – to čo som práve videl?

Presne toto som sa sám seba pýtal po pozretí traileru k filmu Tone-Deaf. Babu vyhodia z práce a ide si oddýchnuť na vidiek. Tam ale prebudia vo vdovcovi Harveym maniakálne chúťky a obrazovku zaleje červená. Doslova!

Čierni Bonnie a Clyde?

Aspoň tak vyzerá príbeh o prvom rande, ktoré sa po policajnej prehliadke vozidla zmení na útek. Film vizuálne pripomína množstvo videoklipov a nie je sa čomu čudovať. Režisérka Melina Matsoukas nakrúcala klipy pre Beyoncé, Christinu Aguileru, Rihannu či Ciaru.

Diego Maradona

Strhujúci portrét jednej z najslávnejších a najviac kontroverzných osobností vôbec poskladal držiteľ Oscara, Asif Kapadia (Senna, Amy), z viac ako 500 hodín záberov z Maradonovho súkromného archívu.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Tak čo, na ktorý z týchto titulov sa tešíte najviac? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -