UFC 236 a BOX – Kto komu rozkope ksicht?

Nenechajte si ujsť

UFC 236 – MMA ovládlo svet!

Organizácii, ktoré sa venujú MMA (mixed martial arts), je stále viac a viac. Okrem UFC tu máme ONE, Bellator, ACB, FNG a množstvo iných. Takto máme skoro každý víkend možnosť vidieť krv, pot a krásu bojových umení.

Jednoznačne najpopulárnejšia organizácia je práve UFC. Jej manažér Dana White je šikovný obchodník a podarilo sa mu podchytiť množstvo zaujímavých športovcov. Tých zaujíma nielen finančná stránka, množstvo sponzorov, možnosť zviditeľnenia sa, najväčšie eventy, ale aj starostlivosť a profesionalita organizácie.

Zdroj: mmafighting.com

Situácia v UFC je momentálne trošku zamotaná

Najväčšie hviezdy majú svoje problémy. Conor McGregor má svoje ďalšie slabé chvíľky a za posledné dni už stihol ukončiť kariéru a zároveň aj sa vrátiť, v poslednej dobe sa neho hrnú aj rôzne obvinenia. Je to ale hlavne biznismen, ktorý aj vďaka svojej whiskey (Proper 12) nemusí už nikdy nič robiť – no to by nebol on. Stále častejšie prichádzajú informácie o jeho príchode do WWE, kde sa darí aj bývalej mega hviezde UFC Ronde Rousey.

Tony Ferguson má čo robiť sám so sebou, keďže má vraj psychické problémy a padla na neho menšia žaloba od jeho ženy. Nachádza sa v neľahkej situácii a nikto presne nevie, čo sa vlastne vlastne deje, každopádne ponuku na zápas od UFC nateraz odmietol. Snáď ho však čoskoro uvidíme naspäť v Oktagone, psychicky aj fyzicky vo forme.

Zdroj: ufc.com

Khabiba uvidíme (dúfajme) najbližšie v klietke niekedy v septembri, ako to on sám vyhlasuje. Odpykáva si ešte 9 mesačný zákaz zápasenia v štáte Nevada pre svoju potýčku s Dillonom Danisom po zápase s Conorom McGregorom. Okrem toho sa z neho stala celosvetová športová hviezda a v rodnom Dagestane či celom Rusku je teraz Khabib veľmi uznávaná, ale aj kontroverzná osoba. Každopádne šampión ľahkej váhy je minimálne do septembra nedostupný, tak sa to UFC rozhodlo vyriešiť inak.

Zdroj: talksport.com

UFC 236 – State Farm Arena, Atlanta USA

V tomto evente nás čakajú už od nedele (14.4.) rána najprv menšie zápasy (early prelims, prelims) a hlavná karta (Main Card). Tej sa budeme venovať.

Kelvin Gastelum verzus Israel Adesanya

Šampión strednej váhy Robert Whittaker sa minule nešťastne zranil dva dni pred obhajobou svojho titulu práve s Gastelumom. Táto situácia prinútila UFC zorganizovať aj druhý zápas o dočasný titul, tentokrát vo váhe do 84 kg, a to v obsadení Gasteluma proti čarovnému, neporazenému Nigérijcovi Israelovi Adesanyovi.

Proti sebe sa postavia dvaja odlišní bojovníci. Adesanya je skvelý, technický, atletický striker s výškou 193 cm a rozpätím paží 203 cm. Nepochybne to je jeden z najlepších strikerov v celom UFC, so skvelou obranou proti takedownom, pričom je na neho v Oktagone naozaj radosť pozerať. Gastelum je zas 175 cm vysoký bulldog, ktorý má zápasnícky background, ale tiež poriadnu palebnú silu v rukách.

Poirier verzus Holloway 2

Ide vlastne o odvetu. Prvý vzájomný zápas mali pred 7 rokmi. Vyhral ho Poirier na submission v prvom kole. Holloway bol vtedy čo sa týka ground game nováčik, teraz je z neho už úplne iný fighter. Max Holloway sa stal šampiónom v perovej váhe (do 66 kg) a je od roku 2013 neporazený (prehral s McGregorom). Svoje posledné 4 zápasy dokázal ukončiť spôsobom TKO a doslova uštval svojim štýlom každého súpera. A boli to veľké mená. Anthony Pettis, bývalý šampión ľahkej váhy UFC (do 70 kg), José Aldo, bývalý šampión perovej váhy UFC a do zápasu s Hollowayom neporazený, či Brian Ortega.

Dustin Poirier zas stihol absolvovať v UFC až 21 zápasov. Prehral z nich iba 4. Z perovej váhy prešiel v roku 2015 do ľahkej a za ten čas sa stal jednoznačne jedným z horúcich kandidátov na titulový zápas. Ak sa Poirierovi podarí preniesť zápas na zem, má oveľa väčšiu šancu na víťazstvo. My však chceme nie technickú bitku, ale poriadnu vojnu.

Box: Loma vs. Crolla

Ako bonus sa tento víkend predstaví aj Lomachenko prezývaný ako „Chyba v Matrixe.“ Je najlepší boxer na svete naprieč všetkými váhami a absolútna jednotka v ľahkej váhe (do 61 kg). Svojich súperov doslova zničil ako fyzicky, tak aj psychicky. Väčšina z nich odstúpila zo zápasov, keďže jednoducho nevedeli zareagovať na Lomovu rýchlosť, techniku a štýl boxovania. Box je opäť vďaka nemu pozerateľný a nádherný.

Síce je v boxe všetko možné, ale Croll bude rád, ak prežije 3 kolá. Veľká výhra by však bola, ak by sa na nohách udržal všetkých 12 kôl.

Na ktorý z vyššie vypísaných zápasov sa tešíte najviac? Napíšte nám do komentárov!

Zdroj: youtube.com, mmafighting.com, mensclub.com, talksport.com, ufc.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -