FilmyOdporúčame

Finálna bitka o trón prichádza v ukážke na ďalšiu epizódu Game of Thrones

Tento článok obsahuje SPOILERY. Pokiaľ ste teda ešte nevideli štvrtú časť ôsmej série, nechajte si tento článok na neskôr.

Máme za sebou viac ako polovicu finálnej série Game of Thrones a pred nami stoja už iba posledné dve časti. Vo včerajšej epizóde sme zistili, že Zimohrad (Winterfell) na Night Kinga už aj zabudol, pretože pred nimi stojí posledný súboj. Tentokrát sa však nebude bojovať iba o prežitie, ale aj o samotný Železný trón a vládu nad Westerosom.

Na jednej strane stojí kráľovná Cersei, za ktorú bojuje Železná flotila (Iron Fleet) a celé vojsko Zlatej spoločnosti (Golden Company). Kráľovo prístavisko (King’s Landing) sa bude snažiť dobiť Daenerys s jedným drakom a s chabým zostatkom jej vojska. Najhoršie je, že Matka drakov pomaly ale isto stráca zdravý rozum…

Game of Thrones

Zdroj: digitalspy.com

Ukážka na ďalšiu epizódu Game of Thrones

Všetko teda napovedá tomu, že sa z nej stane Šialená kráľovná po vzore jej otca. Nuž, Targaryeni to asi majú v rodine. Uvedomovať si to začínajú aj jej najbližší, ako Jon, Tyrion či Varys. V novej ukážke od HBO môžeme vidieť Tyriona Lannistera, ktorý potichu premýšľa o jeho vernosti svojej kráľovnej. V ďalšej scéne vidíme Eurona Greyjoya, ktorý sa zhrozene pozerá na oblohu.

Vyzerá to tak, že naštvaná Daenerys prilieta na Drogonovi a plánuje spáliť celé mesto na uhoľ. Po smrti Joraha Mormonta a Missandei jej totižto neostal už skoro nikto. Jej problémom je dokonca aj Sansa, ktorá ju nechce prijať za svoju kráľovnú a dokonca pozná tajomstvo Aegona Targaryena. Myslíte, že bude držať jazyk za zubami?

V piatej epizóde sa tak môžeme pripraviť na začiatok veľkého súboja, ktorý rozhodne o budúcnosti celého kontinentu. Už budúci pondelok teda uvidíme predposlednú epizódu celého seriálu, ktorá bude tentokrát trvať príjemných 80 minút. Piatu epizódu si užijeme už o týždeň, 13. mája. V pondelok o 03:00 ráno tak nezabudnite naladiť stanicu HBO!

Pokiaľ sa chcete naživo stretnúť s Night Kingom (Vladimír Furdík), nezmeškajte túto skvelú príležitosť a zájdite na tohtoročné festivaly Y-Games a Y-Con! Viac informácií sa dozviete na tomto odkaze.

Zdroj: collider.com

Adam Martiš
About author

Volám sa Adam, mám 19 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.
  Related posts
  FilmyOdporúčame

  Štúdio Warner Bros. odhalilo dátumy vydania filmov Matrix 4 a The Flash

  Filmy

  Film Šťastný nový rok ovládol kiná, je aktuálnou jednotkou návštevnosti

  FilmyVýber šéfredaktora

  Chystá Disney novú Planétu opíc? Režisér šokoval fanúšikov týmto prehlásením

  FilmyOdporúčameTrailery

  Krásna Gal Gadot sa vracia v prvom traileri na film Wonder Woman 1984

  Pridaj komentár