Bratislavčania sa vyznamenali: Behom prvého týždňa ukradli polovicu zdieľaných kolobežiek

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Ukradli kolobežky v Bratislave – Až polovicu…

Radosť z verejne zdieľanej prepravy netrvala dlho a naši spoluobčania už stihli spraviť celkom logickú vec – ukradli kolobežky v Bratislave.

Spoločnosť Mint, ktorá je vo veľkom zastúpená hlavne v zahraničí, pred týždňom spustila systém verejnej zdieľanej prepravy na e-kolobežkách. Pri spustení služby ich bolo nasadených presne 50, pričom len týždeň nato už 25 z nich ukradli. Teda presne polovicu. Samozrejme, na čo páchatelia nemysleli, je GPS lokalizátor, ktorým sú vybavené. Spätne sa tak vypátrali do pár hodín, pričom sa našla aj väčšina „šikovných“ zlodejov.

Ukradli kolobežky v Bratislave
Jeden zo zlodejov; Zdroj: etrend.sk

Viac o kolobežkách Mint

“Mint využíva systém dočasného depozitu pre platobné karty používateľov, keď začnú jazdu. Ak poplatok za jazdu je nižší ako suma depozitu, poskytovateľ vráti zvyšok sumy do 2-5 dní. Ak poplatok za jazdu je vyšší ako suma depozitu, konečná suma bude zvýšená a na konci jazdy sčítaná.”

To je oficiálny popis fungovania aplikácie, ktorá v Bratislave spustila zdieľanú prepravu elektrickými kolobežkami. V podstate to funguje tak, že vždy, keď si kolobežku vyberiete zo stanice, z účtu vám odídu 4 €. Následne, keď ju zaparkujete, buď automaticky doplatíte, alebo dostanete peniaze späť – čo záleží od dĺžky jazdy. Sadzby sú nasledovné:

Elektrické kolobežky v Bratislave mint
Zdroj: mint.sc

Po predstavení služby sa na spoločnosť zniesla vlna kritiky za prehnané ceny. V praxi znamenajú, že ak si kolobežku požičiate na 10 minút, zaplatíte 2,50 €. Prípadne, ak si ňou niekam odbehnete na pol hodinu, zaplatíte 5,50 €.

Aj keď teda idea znie futuristicky a krásne, pre väčšinu ľudí je jednoducho nezmyselne drahá. Povedzme, že službu niekto využije každý pracovný deň – na 15-minútovú cestu z domu do práce a späť. Tento človek by behom pracovného mesiaca zaplatil 130 €. V tom prípade by sa mu už oplatilo kúpiť si vlastnú kolobežku, na ktorej by o pol roka ušetril.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Čo na elektrické kolobežky v Bratislave vravíte vy? Je to podľa vás skvelý nápad, ktorý zlyháva na cenách? Vaše názory nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: etrend.sk

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -