Nová éra umelej inteligencie. Odteraz zmení vašu každodennú prácu s Windowsom, takto ju získate

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Umelá inteligencia zabudovaná do Windows 11: Ako vám pomôže s každodennou prácou?

Umelá inteligencia vstupuje do novej éry, ktorá zásadne mení spôsob, akým sa staviame k technológiám a ako z nich ťažíme. Vďaka konvergencii chatovacích rozhraní a veľkojazyčných modelov sa teraz môžete opýtať na to, čo chcete vedieť, v prirodzenom jazyku a technológia je dostatočne inteligentná na to, aby odpovedala, vytvorila alebo podnikla kroky. V spoločnosti Microsoft o tom uvažujú ako o tom, že máme kopilota, ktorý nám pomôže zvládnuť akúkoľvek úlohu. Do najpoužívanejších a najobľúbenejších produktov Microsoft zabudoval kopilotov využívajúcich umelú inteligenciu.

Nastal ďalší krok k zjednoteniu týchto funkcií do jedného prostredia, ktoré sa nazýva Microsoft Copilot, váš každodenný spoločník v oblasti umelej inteligencie. Copilot jedinečne začlení kontext a inteligenciu webu, vaše pracovné údaje a to, čo práve robíte na svojom počítači, aby vám poskytol lepšiu pomoc – s vaším súkromím a bezpečnosťou v popredí. Bude to jednoduché a bezproblémové prostredie, voľne dostupné vo Windowse 11, v službe Microsoft 365 a v našom webovom prehliadači s prehliadačmi Edge a Bing.

Microsoft tiež predstavuje niekoľko vzrušujúcich nových aktualizácií a zariadení.

Nová aktualizácia Windows 11 prináša takmer 150 nových funkcií vrátane prenesenia Copilota do počítača

Ďalší krok smerom k tomu, aby sa Windows stal cieľom pre najlepšie zážitky s umelou inteligenciou – s novou aktualizáciou, ktorá prináša naše doteraz najosobnejšie rozhranie, ktoré bude k dispozícii 26. septembra.

Tu je prehľad niektorých noviniek v najnovšej aktualizácii pre Windows 11:

  • Copilot vo Windowse (v Preview verzii) vám umožňuje tvoriť rýchlejšie a dokončovať úlohy s ľahkosťou. Znižuje vašu kognitívnu záťaž – zjednodušuje kedysi zložité úlohy.
  • S novým Outlookom pre Windows môžete pripojiť a koordinovať rôzne účty (vrátane Gmailu, Yahoo, iCloudu a ďalších) v jednej aplikácii. Inteligentné nástroje vám pomôžu písať jasné a stručné e-maily a bez problémov pripojiť dôležité dokumenty a fotografie z OneDrivu.
  • Modernizovaný Prieskumník. Predstavená bola modernizovaná domovská stránka Prieskumníka, panel s adresou a vyhľadávacie pole, ktoré sú navrhnuté tak, aby vám pomohli jednoduchšie získať prístup k dôležitému a relevantnému obsahu, zostať v obraze s aktivitou súboru a spolupracovať bez toho, aby ste súbor museli otvoriť. Do Prieskumníka súborov prichádza aj nová funkcia galérie, ktorá je navrhnutá tak, aby uľahčila prístup k vašej zbierke fotografií.

Bing a Edge menia definíciu spôsobu interakcie s webom

Nové funkcie sa objavujú aj v službách Bing a Edge, ktoré vám pomôžu vylepšiť váš deň vďaka najnovším modelom, ktoré poskytujú najpokročilejšie dostupné možnosti umelej inteligencie. Chat Bing môžete dnes používať s prehliadačom Microsoft Edge na bing.com/chat. Funkcie sa začnú zavádzať čoskoro.

Nové zariadenia Surface, ktoré sú od dnešného dňa k dispozícii na predobjednávku pre ľudí a podniky

Neexistuje lepší spôsob na oživenie všetkých neuveriteľných zážitkov s umelou inteligenciou z celej spoločnosti Microsoft ako nové zariadenia Surface, ktorý je v popredí vďaka výkonu zariadenia a technológie procesora. Spoločnosť investovala do pokroku v oblasti kremíka, aby rozšírila túto ďalšiu vlnu inovácií umelej inteligencie, prináša novinky, ako sú efekty Windows Studio v zariadení Surface Pro 9 s 5G, a pokračujú vo zvyšovaní výkonu, aby mohli spúšťať najnovšie modely AI s výkonnými zariadeniami, ako je nový Surface Laptop Studio 2.

Ak chcete získať ďalšie informácie o nových zariadeniach Surface, pozrite si video.

Zdroj: Microsoft

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -