Najbolestivejšie úmrtia postáv v sérii Harry Potter, ktoré nás šokovali!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Najbolestivejšie úmrtia v sérii Harry Potter

Sériu Harry Potter už niekoľko rokov môžeme považovať za kultovú. Ba čo viac, dielo slávnej autorky J. K. Rowlingovej by sme skôr označili za jeden z míľnikov v žánri fantasy. Len málokto sa počas rokov nezamiloval do Rokfortu a všetkého navôkol. Čo je však na každom príbehu podstatné, sú skvelé postavy a v sérii Harry Potter je ich neúrekom. Nie všetky sa však dočkali šťastného konca. S niektorými sme sa už počas série museli rozlúčiť, ako napríklad s riaditeľom školy Albusom Dumbledoreom či s Harryho krstným otcom Siriusom Blackom.

Prečo to vlastne spomíname? Pretože dnes sa pozrieme na tie najbolestivejšie úmrtia postáv v sérii Harry Potter, ktoré skutočne zasiahli každého fanúšika tejto fantasy ságy. Smrť ktorej skvelej postavy nás zasiahla natoľko, že sme jej udelili prvé miesto v tomto rebríčku?

5. Smrť Cedricka Diggoryho vo štvrtej časti série

Cedrick Diggory v sérii Harry Potter
Zdroj: technewsbrasil.com.br

Štvrtá časť slávnej ságy bola pre fanúšikov prelomová. Najprv zisťujeme, že na Rokforte sa bude konať Trojčarodejnícky turnaj, neskôr sa dozvieme, že v ňom bude bojovať aj Harry, pričom potom vôbec netúžil. Jedným zo súťažiacich je aj sympatický študent Bifľomoru Cedrick Diggory, ktorého stvárnil dnes už slávny herec Robert Pattinson. Ten sa vďaka tejto postave preslávil a to zrejme aj preto, že Cedricka čakal veľmi trpký koniec.

Pri poslednej úlohe v labyrinte ho totiž na príkaz Lorda Voldemorta zabil Červochvost. Na plač Cedrickovho otca pri jeho mŕtvom tele už nikdy nezabudneme. Cedrick síce bol obľúbený, no nie namyslený. Keď mu Harry povedal o drakoch, tak mu to hneď vrátil a povedal mu, ako má rozlúštiť druhú úlohu (dračie vajce pod vodou). Cedrick sa objavil len v jednej časti, no navždy si získal srdcia fanúšikov HP série.

4. Smrť Siriusa Blacka v piatej časti série

Smrť Siriusa Blacka v sérii Harry Potter
Zdroj: consent.yahoo.com, jetss.com

Tretia časť série s podtitulom Väzeň z Azkabanu patrila práve Siriusovi Blackovi. Najprv si o ňom Harry, Hermiona, Ron a spol. mysleli, že bol najväčším stúpencom Temného pána. V skutočnosti bol najlepším priateľom Harryho otca Jamesa. Boli si blízki ako bratia a aj preto sa Sirius stal Harryho krstným otcom.

Vo štvrtej časti sa Sirius objavil len nakrátko, no v piatej časti zasvätil Harryho do Fénixovho rádu a bol jeho mentorom po hrozných udalostiach, ktoré sa odohrali rok predtým, teda vo štvrtej časti. Nanešťastie Sirius doplatil na rodinnú nevraživosť, pretože o život ho pripravila jeho vlastná sesternica Bellatrix Lestrangeová. Pohľad na Harryho pri Siriusovej smrti, ktorý si práve uvedomil, že stratil jediného rodinného príslušníka, bol skutočne srdcervúci.

3. Smrť škriatka Dobbyho v predposlednej časti série

Dobbyho smrť v sérii Harry Potter
Zdroj: screenrant.com

Kto by si nezamiloval Dobbyho, však? Prvýkrát sme sa s týmto domovým škriatkom stretli v druhej časti série a to priamo v Harryho izbe, v dome Dursleyovcov. Harrymu narobil poriadne problémy, keď sa ho snažil odhovoriť od nástupu do Rokfortu. Najprv mu narobil peklo doma, potom pri metlobale zaklial dorážačku, ktorá Harrymu zlomila ruku a aby sme nezabudli, začaroval prechod na nástupište 9 a 3/4.

To všetko však robil preto, aby Harryho zachránil pred mladšou verziou Toma Riddlea, ktorá bola ukrytá v jeho denníku. V poslednej časti sa všemožne snažil pomôcť naším obľúbeným hrdinom v boji proti Voldemortovi a aj túto postavu napokon zabila Bellatrix. Dobby však zomrel na pláži a spokojný, pretože zachránil Harryho a jeho priateľov.

2. Smrť Albusa Dumbledorea v šiestej časti série

Albus Dumbledore
Zdroj: tyla.com

Najlepší riaditeľ školy na svete a celkovo jeden z najmocnejších čarodejníkov v tejto sérii. Albus Dumbledore bol mocný stratég, skvelý čarodejník, výborný mentor a predovšetkým veľmi sympatická postava, ktorú sme si všetci zamilovali. Jeho smrť v šiestej časti bola obetou. Musel to urobiť Severus Snape, aby Temný pán a jeho smrťožrúti uverili, že je verný temnej strane. Sám Dumbledore si to prial a prakticky k tomu Severusa donútil. Smutné však je to, že Harry opäť videl, ako jeho ďalší životný mentor navždy odchádza z jeho života. V jeho srdci však zostal navždy, rovnako ako Sirius či Dobby.

1. Smrť Severusa Snapea v poslednej časti série

Severus Snape v sérii Harry Potter
Zdroj: express.co.uk

„After All This Time? Always. Prvé miesto si určite zaslúžila obetavá smrť Severusa Snapea. Ten nikdy nepatril medzi celkovo obľúbené či sympatické postavy tejto série, no tak nejak sme vždy tušili, že jeho príbeh ma dve strany mince. A skutočne to tak bolo. Severus bol naozaj smrťožrútom, lenže bol aj zamilovaný do Lily Evansovej (Potterovej). Miloval ju natoľko, že keď sa dozvedel o plánoch Lorda Voldemorta zabiť jej syna Harryho, ihneď ponúkol Dumbledoreovi svoju pomoc a stal sa špiónom vo Voldemortových radoch.

Dokonca si obľúbil aj Harryho, aj keď to nechcel priznať, pretože sa priveľmi podobal na svojho otca, ktorý ho na Rokforte šikanoval. Severus rovnako ako Dumbledore obetovali všetko preto, aby sa Harrymu a jeho priateľom podarilo navždy vymazať Lorda Voldemorta zo sveta. Jeho smrť a spomienky, ktoré Harry videl v mysľomyse, sa stali piliermi celej série.

Smrť ktorej postavy z tejto obľúbenej série najviac dostala vás?

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -