FilmyVýber šéfredaktora

Film Uncharted má ďalšie problémy! Koho stratil tentokrát?

Filmová adaptácia hry Uncharted je prekliata. Štúdio Sony sa ju snaží vytvoriť už od roku 2008, kedy existovala iba prvá časť hernej série – Uncharted: Drake’s Fortune. Odvtedy sme sa dočkali troch ďalších pokračovaní a príbeh dobrodruha a zlodeja Nathana Drakea sa stal jednou z najobľúbenejších sérií na PlayStation.

Bohužiaľ, roky očakávaná filmová adaptácia je na tom diametrálne odlišne. Neustále naráža na rôzne problémy, ktoré sa týkajú odchodov režisérov či prepisovania scenáru. Tvorcovia sa na projekte menia ako ponožky, pretože len za posledných pár rokov sa mal o réžiu postarať David O. Russell (Fighter), neskôr Neil Burger (Divergencia) a nakoniec Shawn Levy (Noc v múzeu).

Filmová adaptácia hry Uncharted

Zdroj: screenrant.com

Film Uncharted má ďalšie problémy

Neuveríte, no každý z nich z projektu vycúval. Potom prišiel január tohto roka a na režisérsku stoličku si sadol Dan Trachtenberg, ktorý má na konte film ako Ulica Cloverfield 10 či pilotnú epizódu úspešného seriálu The Boys. Začiatkom júna sme sa dokonca dozvedeli očakávaný dátum vydania, ktorý je stanovený na 18. december 2020.

Všetko konečne vyzeralo byť na správnej ceste, teda až do dnešného dňa. Produkcia totiž opäť zaradila spiatočku, pretože stratila najdôležitejšiu časť tímu. Nebojte sa, herec Tom Holland stále ostáva obsadený do hlavnej úlohy. Opäť však strácame režiséra, keďže Dan Trachtenberg bez bližšieho vyjadrenia odchádza z projektu preč.

Vydržal teda celých osem mesiacov, za čo mu skláňame poklonu. Každopádne, herec Tom Holland a štúdio Sony Pictures zažili veľmi ťažkých posledných 48 hodín. Aj napriek celej dráme so Spider-Manom sme sa dozvedeli, že štúdio aktívne hľadá náhradu a malo by sa im to podariť do konca leta.

Nathan Drake

Nathan Drake

Možno siahnu po menách ako Travis Knight (Bumblebee) alebo Rupert Wyatt (Zrodenie planéty opíc), pretože obaja boli finalisti o réžiu filmu Venom 2. Tento job nakoniec dostal Andy Serkis. Produkcia filmu Uncharted by mala odštartovať niekedy začiatkom budúceho roka, takže pokiaľ dovtedy stihnú nájsť náhradu, tak sa ani nemusí presúvať dátum vydania. Inak, máme pre vás aj jednu dobrú správu.

Divízia PlayStation Productions

Už niekoľkokrát sme vás informovali o tom, že filmová divízia Sony si založila nové štúdio s názvom PlayStation Productions. Ich úlohou bude prerábať exkluzívne herné tituly do filmovej a seriálovej podoby. Novinkou teda je, že Uncharted bude oficiálne prvým filmom tejto produkčnej spoločnosti.

V budúcnosti tak možno uvidíme na striebornom plátne aj tituly ako The Last of UsMetal Gear SolidGod of WarCrash BandicootHorizon Zero DawnDetroit: Become Human či Until Dawn.

Uncharted film

Zdroj: comingsoon.net

Príbeh filmu Uncharted zameria na mladšiu verziu zlodeja a dobrodruha Nathana Drakea – podobnú, ako sme videli v tretej časti hry. O filme sme sa rozpisovali už mnohokrát, pokiaľ si teda chcete prečítať niečo viac, stačí navštíviť toto vlákno.

Veríte, že tento film zlomí kliatbu nekvalitných herných adaptácií? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: screenrant.com, movieweb.com

Adam Martiš
About author

Volám sa Adam, mám 19 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.
  Related posts
  Filmy

  5 dôvodov, prečo musíte vidieť novú drámu Dokonalá lož

  Filmy

  Mark Wahlberg je späť vo filme Uncharted. Zahrá si Nathana Drakea?

  Filmy

  S kým sa mal Thor pobiť v Avengers: Endgame a prečo Marvel tento súboj odstránil?

  Filmy

  Film The Walking Dead: Stretnú sa vo filme postavy Ricka a Daryla?

  Pridaj komentár