Tom Holland si akčné scény zo Spider-Mana vzal aj do filmu Uncharted. Aspoň to nám ukazuje nová ukážka

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 22 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Ak scenáristom dôjdu nápady na nové filmy, veľmi radi sa inšpirujú knihami či videohrami. Takto vznikol napríklad seriál The Witcher či film Ježko Sonic. Oba spomenuté projekty teda mali predlohy aj v úspešných hrách. A film Uncharted sa rovnako inšpiroval rovnomennou videohrou, pričom sme dostali oficiálny trailer, ktorý nás pripravuje na akčný lov pokladov na lietajúcich lodiach.

Film má podľa hier nie veľmi presné, no za to veľmi silné herecké obsadenie. V hlavných úlohách sa môžeme tešiť na mladého herca Toma Hollanda (Nathan Drake) a jeho staršieho kolegu Marka Wahlberga (Sully Sullivan). V roli záporáka uvidíme slávneho herca Antonia Banderasa (Moncada). Ďalej sa môžeme tešiť na Sophiu Ali, Tati Gabrielle alebo ElrubiusOMGa.

Oficiálny trailer na film Uncharted

Z traileru je jasné, že vo filme pôjde o typické hľadanie pokladov. Na jednej strane máme mladého zlodeja Nathana a ošľahaného lovca pokladov Sullyho, na druhej strane zbohatlíka Moncadu (ktorý nie je v hernej predlohe, a tak sa o ňom vie málo). Ich cieľom je nájsť poklad obrovskej hodnoty ešte niekedy z čias pirátov a kolonizovania neznámych vôd.

Ako v každom správnom hľadaní pokladu, aj tu máme pasce, skryté chodby, preteky s časom a skvelú akciu. Tom Holland ukazuje, že hýbať sa a bojovať vie aj bez CGI obleku Spider-Mana. A rovnako tak vie spadnúť aj z lietadla bez padáku. Táto scéna je napríklad priamym odkazom na hru Uncharted 3, v ktorej Nate vypadol takmer rovnako z letiaceho lietadla.

Uncharted plagát
Zdroj: ign.com

Akčný súboj na lodiach v oblakoch

Na chvíľu sa spomenul aj Nathanov brat Sam, ktorého môžeme poznať zo štvrtej hry The Thief’s End. Ale úplne najakčnejšou časťou traileru (avšak snáď nie celého filmu) sú lietajúce lode. 500 rokov staré lode pirátov totiž vytiahnu z ich hrobu lietadlá a odlietajú s nimi preč. Nikto si ale nenechá poklad ukradnúť spred nosa. Tak vidíme modernú verziu bitky medzi pirátmi a hrdinami na lodiach.

Film vyzerá určite zaujímavo a ak vyrozpráva aj skvelý príbeh, má šancu sa zaradiť k úspešným projektom vyrobených na základe hier. A to aj napriek téme hľadania pokladov, ktorá je pomerne obľúbená, avšak projekty s touto témou už dlho nepriniesli do žánru niečo originálne alebo nové. Samotný film si pozrieme 18. februára 2022. Dovtedy si môžete aspoň pozrieť trailer a prečítať oficiálnu synopsu tohto projektu:

Mazaný zlodej Nathan Drake (Tom Holland) je naverbovaný ostrieľaným lovcom pokladov Victorom „Sullym” Sullivanom (Mark Wahlberg), aby získal bohatstvo, ktoré stratil Ferdinand Magellan pred 500 rokmi. Čo začalo ako zlodejská práca pre dvojicu sa stalo svetobežníckymi vzrušujúcimi pretekmi za získaním ceny pred neľútostným Moncadom (Antonio Banderas), ktorý verí, že on a jeho rodina sú jeho právoplatnými dedičmi. Keď Nate a Sully rozlúštia hádanky a vyriešia jednu zo svetovo najstarších záhad, podarí sa im nájsť 5 miliárd dolárov v podobe pokladu a možno aj Nateovho dlho strateného brata… ale iba ak sa im podarí spolupracovať.

Čo vravíte na nový trailer? Myslíte si, že film bude rovnako populárny ako hra? Dajte nám vedieť svoje názory do komentárov.

Zdroj: polygon.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -