Unikli zábery z filmu Shazam! Myslíte, že ide o Comic-Conovú ukážku?

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Unikli zábery z filmu Shazam!

Filmy z komiksového sveta DC to dnes ľahké nemajú. Začali silno, tvrdo a temno. No skončili ako ľahký vtip, čo si robí srandu zo seba. Fanúšikom sa nepáčil temný tón, teraz sa im nepáči ten ľahký. Warner Bros teda netuší, čo robiť ďalej a vyzerá to tak, že budúcnosť filmov nechali na kreatívnych tvorcoch, ktorí s projektami majú aspoň nejaký plán. No a prekvapivo… to vyzerá veľmi sľubne, keďže nasledujúce tri projekty môžu byť absolútnou výhrou celého DCEU.

Ako prvý príde Aquaman, neskôr Shazam a potom Wonder Woman 1984. My sa teda teraz zameráme na ten druhý projekt, ktorý je vám všetkým asi najviac neznámy. Shazam sa totižto ešte vo filmoch moc neobjavoval a v našom regióne ste ho určite asi ani nepostrehli v komiksových obchodoch. Jeho príbeh je však fantastický a má skvelý pomer humornosti ale aj temnoty. Z prvých fotiek to teda zatiaľ vyzerá tak, že tvorcovia absolútne rešpektujú komiksovú predlohu a presvedčujú nás o tom aj tieto nové uniknuté zábery z filmu.

https://www.instagram.com/p/BlSyyPjjB_b/?utm_source=ig_embed

Kto je Shazam?

Shazam je teda mladý drzý chlapec Billy Batson, ktorý je sirota. Po tom, čo si ho adoptuje jedna rodina (s mnohými adoptovanými deťmi), Billy robí všetko pre to, aby do nej nepatril. Raz však natrafí na starého čarodejníka, ktorý už dlho hľadá niekoho, komu by prenechal svoje schopnosti. Na to však hľadá skutočne dobrého a poctivého človeka. Keď mu Billy vysvetlí, že niečo ako dobrý človek v skutočnosti neexistuje, čarodejník zistí, že práve tento chlapec bude mať najlepšie predpoklady ako jeho nástupca. Vyberie si ho za vyvoleného a rovno mu oznámi, že sa bude musieť pobiť so zlom s menom Black Adam!

Keď teda Billy vysloví slovíčko Shazam, zmení sa na dospelého superhrdinu s červeným kostýmom a bleskom na hrudi. No a… síce vtedy vyzerá na tridsať, vnútri je to stále len malý chlapec. Avšak, tak ako povedal samotný čarodej, ak má niekto aspoň predpoklady byť dobrým človekom, môže z neho byť veľký hrdina.

Sú uniknuté zábery z Comic-Con traileru?

Uniknuté zábery sú teda z videa, ktoré slúži ako taký malý náhľad do zákulisia. DC to doteraz robilo takmer s každým filmom čiže nepochybne ide o niečo, čo sa ešte len zverejní do sveta. Je možné, že by išlo aj o Comic-Con ukážku, no tam rátame skôr s prvým reálnym teaser trailerom. Každopádne, ten už je za dverami.

PS: Ak by ste sa chceli so Shazamom stretnúť najprv v komiksoch, určite vám odporúčame jeho zbierku Shazam! z roku 2011 (ide o vybrané zošity Justice League, v sérii New 52).

Tešíte sa na Shazama? Stretli ste sa s ním v komiksoch? Zaujal vás fotkami a uniknutými zábermi? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -