Rok, ktorý všetko zmení? Samsung si vás rozhnevá dizajnom svojich nových telefónov (foto)

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najčítanejšie za 7 dní

Toto je nový Samsung Galaxy S25 Ultra na fotkách

Už sme si zvykli, že technologickí giganti ako Apple a Samsung každoročne vylepšujú dizajn svojich telefónov len primerane. Dávno pominuli časy, kedy by sme netrpezlivo čakali na radikálne zmeny a úplne nový smer. Skleneno-kovové placky sa menia len evolučne. Aj preto nás každá jedna malá zmena nadchne – sme radi, že sa nejakej vôbec dočkáme.

Podobnú cestu evolúcie, aspoň čo sa dizajnu týka, razil Samsung so svojím modelovým radom Galaxy S24. Po predstavení v januári 2024 sme sa nezameriavali na dizajn, ktorý ostal viac-menej nezmenený. Viac nás zaujímali softvérové novinky, medzi ktoré sa zaradila zabudovaná umelá inteligencia Galaxy AI.

Zdá sa, že podobne to bude aj v prípade nadchádzajúcej generácie Galaxy S25, ktorú by mal Samsung predstaviť začiatkom roka 2025.

samsung galaxy s24 smartfon
Zdroj: Redakcia REWIND.sk

Vďaka portálu Phone Arena sme sa dozvedeli o uniknutých dizajnoch prototypov novej série, konkrétne vrcholného modelu Galaxy S25 Ultra. Ten v prípade Galaxy S24 Ultra oproti predchodcovi priniesol titánový rám tela, hranatejší dizajn a menej zaoblenú obrazovku s menšími rámikmi.

4 prototypy, ktorý si Samsung vyberie?

Podľa príspevku používateľa PandaFlash na sociálnej sieti X nad podobnými, malými zmenami uvažuje Samsung aj tentokrát. Podľa dostupných informácií si juhokórejský technologický gigant momentálne vyberá medzi 4 možnosťami prototypov:

  1. Podobný ako S24 s menšími rámikmi okolo displeja
  2. Extra tenký a plochejší rám zo všetkých strán
  3. Tenšie rámiky vľavo a vpravo s hrubšími hore a dole
  4. Tenšie rámiky so zaoblenými rohmi

Ako vidno na poskytnutých vizualizáciách prototypov, nech už si Samsung vyberie ktorýkoľvek z týchto dizajnov, opäť raz bude nový telefón len ťažko rozpoznateľný od svojho predchodcu.

Prekvapenia sú minulosťou

Dovolím si povedať, že mnohých z nás to mrzí. Ak si spomeniete na ranné roky vývoja prvých Galaxy S smartfónov, každý rok bol jedným veľkým, vzrušujúcim prekvapením. Jednoducho sme nevedeli, čo čakať a predstavenie nového mobilu bolo pre technologických nadšencov ako malý sviatok.

Dnes už ide skôr o formalitu. Z nutnosti – lebo to už tak nejaký čas je – technologické spoločnosti každoročne predstavujú nové generácie telefónov. Naskytuje sa teda otázka, či to ešte je potrebné. Teoreticky je možné predstaviť si budúcnosť, v ktorej budú novú vlajkovú loď uvádzať na trh len každý druhý rok.

Smartfóny sú v dnešnej dobe tak vyspelé a rozdiely medzi generáciami tak nové, že používatelia si svoje zariadenia nechávajú stále dlhšie. Ak preto spoločnosti postupne predlžujú dĺžku softvérovej podpory pre telefóny – Samsung v prípade Galaxy S24 ponúka až 7 rokov softvérových a bezpečnostných aktualizácií.

Firmy počítajú s tým, že ľudia si ponechávajú svoje zariadenia dlhšie ako kedykoľvek od začiatku éry smartfónov. Možno síce budúcnosť „ob-ročných“ vlajkových lodí ešte nie je úplne za rohom, no mám podozrenie, že pomaly, ale isto sa blíži.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -