Bol odhalený dej filmu Ježko Sonic 2. Vráti sa Dr. Robotnik a prinesie so sebou aj posilu známu z hry

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 22 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Dej filmu Ježko Sonic 2

Mali ste alebo stále máte radi ikonické hry, v ktorých ste behali s modrým rýchlym ježkom? Tak potom ste určite videli aj prvú filmovú adaptáciu, ktorá vyšla pod menom Ježko Sonic. Pod týmto menom boli známe aj hry. Film naplnil očakávania (nielen) herných fanúšikov, a preto sa dočkáme aj pokračovania. Nedávno ale na internet unikli informácie o tom, aký bude dej filmu Ježko Sonic 2.

Prvý film bol o tom, ako sa ježko Sonic dostal do nášho sveta, aby sa tu ukryl. Chceli ho totižto chytiť, pretože bol unikátny svojou superrýchlosťou. V našom svete sa ukrýval mnoho rokov, až do jednej osudnej chvíle. Bol smutný zo samoty, začal behať a vyhodil prúd v Amerike. Vláda preto vyslala šialeného vedca, aby celú situáciu preriešil. Ten sa hneď vydá po Sonicových stopách.

Dr. Robotnik sa vráti a nebude sám

Sonic preto vyhľadá pomoc Toma Wachowskeho (James Marsden), šerifa malého mestečka, neďaleko ktorého Sonic býval. Ten mu má pomôcť nájsť stratené prstence, vďaka ktorým by sa mohol presunúť do iného sveta a ujsť pred vedcom Dr. Robotnikom (Jim Carrey). Sonic, ktorého nadaboval Ben Schwartz, sa Robotnikovi ale postaví a po boji ho pošle do iného sveta namiesto seba.

V potitulkovej scéne sme ale videli lišiaka Tailsa, ďalšiu známu postavu z hier, ktorý hľadá Sonica. To nás navnadilo na pokračovanie, ktorého sa dočkáme už na ďalší rok. Dej filmu mal byť neznámy, no omylom sa nejak dostal na internet. Dej nie je neočakávaný, pretože sa nejako zhruba dalo predpokladať, že by sa uberal týmto smerom. Mal by vyzerať nasledovne:

Sonic je pripravený mať viac slobody a Tom a Maddie sa dohodnú, že ho nechajú doma, zatiaľ čo oni pôjdu na dovolenku. Ale, nie dlho po ich odchode, keď sa Dr. Robotnik vráti, tentokrát s novým partnerom Knucklesom, aby hľadal smaragd, ktorý má silu stavať a ničiť civilizácie. Sonic sa spojí s jeho vlastným partnerom Tailsom a spolu sa vydajú na cestu, aby našli smaragd skôr než padne do zlých rúk.

Nie je to veľkým prekvapením, pretože figuríny Tailsa, Sonica a ježury Knucklesa boli zahliadnuté počas nakrúcania. S ich prítomnosťou sa teda viac-menej počítalo, aj keď nebola oficiálne potvrdená. Smutnou správou ale je, že si zrejme veľmi neužijeme postavu šerifa Toma. Keďže bude na dovolenke, uvidíme ho len v pár scénach. Je to škoda, pretože v jednotke išlo o fajn postavu.

Pochádza smaragd z hry?

V hre existovalo niečo, čo sa nazývalo Master Emerald (Majstrovský smaragd). Išlo o nesmierne mocný klenot vytvorený pradávnymi bohmi. Smaragd bol chránený po dlhé roky klanom ježúr, pričom Knuckles je jej terajším vodcom. Ak sa inšpirujú hrou, vo filme sa možno Knuckles spojí s Dr. Robotnikom práve preto, aby do svojho klanu opäť navrátil drahokam.

Jeff Fowler Ježko Sonic ďalšie postavy
Zdroj: gonintendo.com

Čo sa týka hereckého obsadenia, mali by sa vrátiť všetci spomínaní herci, ktorí si zahrali alebo nadabovali postavy aj v prvom filme. Herečku Tiku Sumpter som nespomínal, no tá sa tiež vráti ako Tomova manželka Maddie. Počítať môžeme aj s tým, že režisérom filmu je opäť Jeff Fowler. Film má momentálne premiéru naplánovanú na 8. apríla 2022.

Obľúbili ste si hranú verziu ježka Sonica? Páči sa vám dej druhej časti? Svoje názory nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: gamesradar.com, collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -