Rozšírený filmový vesmír Dark Universe si na zoznam pripisuje ďalšie ikonické postavy! Koho si zahrajú Johnny Depp a Javier Bardem?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Štúdio Universal Pictures sa vracia ku koreňom. Nedávno oznámilo, že k ich takzvanému Dark Universe, ktorý bude obsahovať tie najikonickejšie monštrá histórie sa pridávajú ďalšie dve veľké mená. Obľúbený Johnny Depp si zahrá Neviditeľného Muža. Herec Javier Bardem si zahrá známe Frankensteinové monštrum. 

História a budúcnosť

Ako mnohí vedia, štúdio Universal prakticky vymyslelo žáner filmov s príšerami už v tridsiatych rokoch 20. storočia. Podarilo sa im to filmami ako sú známe Frankenstein, Dracula a Múmia – vďaka týmto snímkam sa taktiež stali z hercov Boris Karloff a Bela Lugosi legendárne hviezdy. Najväčší úspech v tomto žánri od tej doby Universal zaznamenal pred dvadsiatimi rokmi s vydaním novej Múmie. Naposledy sme sa od štúdia však dočkali remakeu filmu Vlkolak (2010), ktorý žiaľ priniesol už omnoho menší úspech.

Za zmienku taktiež stojí fakt, že sa konečne dozvedáme oficiálne meno tohoto rozšíreného filmového vesmíru. Už k nemu teda nebudeme musieť referovať názvami ako Universal Monsters Cinematic Universe. Oficiálny názov je totižto Dark Universe.

universal monsters cinematic universe
Zdroj: wall.alphacoders.com

O čo sa štúdio pokúša je vcelku jednoduché a zjavné. Universal plánuje naplno využiť fakt, že vlastní práva na mnohé najznámejšie monštrá histórie, ktoré poznajú všetky generácie. Dokážu však napodobniť gigantický úspech, ktorý sa podaril Marvel Studios s ich MCU a z časti oponentovi menom DCEU? Universal si celkom verí. Poznať je to z nového a sebavedomého smeru, ktorým sa Dark Universe ubral.

Čo znamená vytvoriť značku s filmovú sériu? Po nadchádzajúcom filme Múmia, ktorý vyjde už toto leto sa musí širší dej, ktorý zahŕňa celý Dark Universe aj naďalej vyvíjať a ostať zaujímavým. Jednoducho musí polapiť diváka a zaujať ho natoľko, že do kina príde aj na ďalšiu časť rozšíreného filmového vesmíre – tak, ako to dokázal Marvel. Universal je však tiež na dobrej ceste, pretože už do roku 2019 fanúšikom prinesie Frankensteinovu Nevestu – film bude priamym pokračovaním novej Múmie, režírovať ho bude Bill Condon.

Členovia Dark Universe
Zdroj: nerdlist.com

Čo si o takzvanom Dark Universe zatiaľ myslíte vy? Prehovoril k vám a myslíte, že sa dočká ohromného úspechu? Alebo štúdio Universal učinilo zlé rozhodnutie a malo sa radšej pustiť do komiksoviek, ako všetci ostatní?

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -