Slovenský thriller o zavlečení prezidentovho syna do cudziny ÚNOS láme rekordy: Skvelý film sa dočkal zaslúženého úspechu!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Dočkali sme sa. Len pred pár dňami, 2. marca, mal premiéru jeden z najočakávanejších slovenských filmov vôbec. A nie je tajomstvom, že sa vydaril. Ako ste sa už mohli dočítať v našej recenzii, film bol skvelo zvládnutý nie len po remeselnej stránke, ale aj čo sa týka posolstva mladým, či spomienky-navracajúcej témy starším. Film sa dočkal prevažne veľmi pozitívnych recenzií a diváci návštevu kina neľutovali. To sa iba odráža, ako sa teraz dozvedáme, na neuveriteľnom záujme ľudí.

Únos Recenzia
Nepríjemne pôsobivá atmosféra; Zdroj: continental-film.sk

Únos láme rekordy, je o neho obrovský záujem

Slovenský politický thriller sa za prvý víkend dočkal ohromnej návštevnosti. Spolu s predpremiérami ho doteraz na plátne videlo už 69 354 divákov! 

Únos od režisérky Mariany Čengel Solčanskej sa taktiež dostal na prvú priečku víkendovej návštevnosti tohoto marcového týždňa slovenských a českých filmov v našich kinách. To znamená, že prekonal dokonca hity Všetko alebo nič, Červený kapitán či Báthory. A my musíme povedať, že zaslúžene. Obrovský úspech filmu nás ani vzhľadom na spracovanie a tému neprekvapuje, to však neznamená, že ho nemusíme oslavovať.

Mariana Čengel Solčanská
Režisérka filmu na premiére; Zdroj: teraz.sk

Film sa dostal na 8. miesto, čo sa týka návštevnosti v slovenských kinách počas otváracích víkendov vôbec. To znamená, že predbehol obrie kinohity ako všetky diely Harryho Pottera, alebo napríklad bondovku Spectre.

Mariana Čengel Solčanská, ktorá okrem režírovania mala na starosti aj scenár neskrýva svoje nadšenie. O dobrých správach sa vyjadrila takto:

„Najlepším meradlom úspechu slovenského filmu je jeho návštevnosť práve na Slovensku. Som veľmi rada, že tento ťažký ľudský príbeh zaujal toľko divákov a stal sa aj predmetom celospoločenskej diskusie. Ďakujem všetkým, ktorí prispeli k jeho vzniku a všetkým, ktorí sa prišli pozrieť.“

Podobnú radosť z úspechu má i producent filmu Milan Stráňava. Ten je veľmi šťastný, že ľuďom sa film páči a opäť sa rozpútala diskusia o udalostiach 90. rokov. My sme samozrejme tiež radi, pretože film Únos posúva hranicu kvality slovenských filmov.

O príbehu

Podľa policajného vyšetrovania dôstojník SIS Ján Takáč telefonicky (a anonymne) oznámil rakúskej polícii, že v Mercedese zaparkovanom pred hainburskou policajnou stanicou sa nachádza človek, na ktorého je vydaný medzinárodný zatykač. Išlo u uneseného, zbitého a do bezvedomia opitého Michala Kováča mladšieho. Celú udalosť teraz prerozpráva a mladým predstaví očakávaný slovenský film Únos.

Boli ste už v kine na Únose? Ako sa vám páčil?

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -