Priplatia si desaťtisíce z nás. Veľký operátor oznámil zdražovanie

Nenechajte si ujsť

UPC na Slovensku zdražuje

Prvé tohtoročné zdražovanie na seba nenechalo dlho čakať. Spoločnosť UPC oznámila zvyšovanie cien pre vybraných klientov. Zdražovanie sa má bezmála 22-tisíc Slovákov, ktorí si budú musieť už čoskoro priplatiť jedno až 2,50 eura navyše. Operátor hovorí, že klienti, ktorých sa zdražovanie dotkne, budú kompenzovaní. Na tému exkluzívne upozornil portál Živé.sk.

Zdražovanie vstúpi do platnosti od februára 2024, v nie je však presne jasné, ktorých zákazníkov sa majú vyššie ceny dotknúť. Hovorca UPC Jaroslav Kolár spresňuje, že dôvodom zvyšovanie cien je rastúca miera inflácie, ako i vstupné náklady pre poskytovanie služieb.

UPC

Cena sa k 1. februáru upravuje skupine zákazníkov v závislosti od toho, akú konkrétnu kampaň doteraz využívali. Týmto zákazníkom bude upravená cena za TV a/alebo za internetové služby,“ hovorí Kolár pre Živé. Avizuje tiež, že poplatky za zariadenia, telefónne služby či TV balíčky sa nemenia.

Nespokojní zákazníci môžu zmluvu vypovedať

Zdražovanie sa má dotknúť približne 22-tisíc zákazníkov operátora, ktorí si budú musieť priplatiť od 1 do 2,50 eura na mesiac. Klienti budú o zmene cenníka informovaní, kto vyššie ceny neakceptuje, môže zmluvu vypovedať. Treba tak spraviť písomne s doručením do UPC najneskôr do 31. januára, prípadne kontaktovať zákaznícku linku operátora.

Klienti, ktorých sa zvyšovanie cien dotkne, budú kompenzovaní, napríklad v podobe zvýšenej rýchlosti internetového pripojenia, trojmesačného balíčka platených TV programov alebo aktivácie bezpečnostného internetového balíčka.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -