Stane sa Black Panther najúspešnejším superhrdinom všetkých čias? | TRŽBY V KINÁCH #10

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Ohromný úspech filmu Black Panther

Black Panther pokračuje v zdolávaní rekordov a priečok. V rámci domácich zárobkov v USA prekonáva jedny z najúspešnejších filmov všetkých čias a definitívne sa zapisuje do histórie. Doteraz sme toho o tržbách tejto komiksovky počuli už veľa. Je však pravda, že Black Panther prekonal všetky očakávania. Veľkolepý debut a rekordný február boli len začiatkom úspešného vydania filmu, ktorý prepisuje dejiny superhrdinských filmov.

black panther trailer
Zdroj: ign.com

Black Panther si v Spojených Štátoch počas štvrtého víkendu zarobil 41,1 miliónov, čím jeho celkový zárobok na domácej pôde narástol na ohromných 562 miliónov dolárov. S touto sumou film hravo prekonal počiny Rogue One či Temný rytier a naďalej prekvapuje. Ide teraz už o siedmy najlepšie zarábajúci film v USA vôbec. Momentálne sa taktiež zdá realistické, že Black Panther onedlho prekoná aj nový Star Wars: Poslední Jediovia. Úspešná komiksovka si taktiež musí zarobiť už len niečo cez 60 miliónov, aby prekonala pôvodných The Avengers a stala sa najlepšie zarábajúcim filmom Marvelu.

Stroj na peniaze menom Disney

S pokračujúcou dominanciou Marvelu sa do amerických kín dostáva ďalší počin patriaci pod štúdio Disney. Struny času (A Wrinkle in Time) to však mali ťažké, no počas debutového víkendu sa dostali na druhé miesto. Fantasy film si počas prvých troch dní podľa očakávaní zarobil 33,3 miliónov dolárov. Mnohí dúfali, že snímke sa zadarí lepšie. Kritici dokonca ospevujú skvelé vizuály a ambície režisérky Ava DuVernay, no nikto jednoducho nedokázal prehliadnuť príliš jednoduchý a nefunkčný príbeh. Momentálne to vyzerá tak, že Struny času pre Disney nebudú obzvlášť ziskové.

A Wrinkle in Time trailer
Zdroj: collider.com

Prvú päťku zakončujú Oni 2: Nočná korisť (10,4 mil.), Červená volavka (8,1 mil.) a Nočná hra (7,9 mil.). Kiná privítali aj ďalšie novinky, no tým sa nepodarilo nájsť si svoje publikum a zarobili si len minimálne sumy. Hurricane Heist sa s 3,1 miliónmi dostal na ôsme miesto, zatiaľ čo čierna komédia Gringo debutovala len s 2,6 miliónmi. Žiadna z noviniek sa koniec koncov nechytá na finančný úspech, ktorý predviedol Black Panther. Pre toho bude ďalšou výzvou očakávaný Tomb Raider reboot, ktorý sa do kín dostáva už o pár dní.

  1. $41,136,000   Black Panther
  2. $33,316,000   A Wrinkle in Time
  3. $10,480,000   Strangers: Prey at Night
  4. $8,150,000     Red Sparrow
  5. $7,905,000     Game Night
  6. $6,800,000     Peter Rabbit
  7. $6,600,000     Death Wish (2018)
  8. $3,150,000     The Hurricane Heist
  9. $3,150,000     Annihilation
  10. $2,755,000     Jumanji: Welcome to the Jungle

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah