Uveríte tomu, až keď ich uvidíte naživo. Nové skladacie Samsungy všetko zmenia

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Skladacie telefóny Samsung Galaxy Z Fold 6 a Galaxy Z Flip 6

Samsung dnes, 10. júla v Paríži na konferencii Unpacked predstavil novú generáciu svojich skladacích telefónov. Modely Galaxy Z Fold 6 a Galaxy Z Flip 6 sú výrazným posunom v dizajne oproti predchádzajúcej generácii. Výrobný proces značne dospel a výsledkom je mobil, ktorý sa už tak veľmi nelíši od tých obyčajných. Teda až kým ho nerozložíte alebo nezložíte…

Ešte pred oficiálnym predstavením sme mali možnosť vyskúšal si tieto nové modely a ohmatať si ich. Na prvý pohľad vás zaujme hranatejší dizajn, podobne ako pri sérii Galaxy S24. Okraje obrazovky sú taktiež menej zaoblené. Samsung ale zachoval veľkosť displejov s tým, že sa im podarilo zmenšiť rámy. Telefóny tak pôsobia ešte modernejšie a prémiovejšie. V ruke sa držia skvelo a faktom je, že ide o doteraz najkrajšie skladacie zariadenia Galaxy.

Už (takmer) žiadna medzera

Samsung Galaxy Z Fold 6 aj Galaxy Z Flip 6 sa konečne zatvárajú takmer na 100 % bez veľkej medzery medzi obrazovkami v zloženom stave. Pri Folde sa stále nachádza nepatrná medzierka, do ktorej by sa mohol dostať prach, nemôže však mať viac ako jeden milimeter. Aj preto nové zariadenia disponujú zvýšenou certifikáciou odolnosti voči prachu.

Konkrétne Galaxy Z Fold 6 je teraz ešte menší, tenší a ľahší, aj keď si stále zachováva obrovskú obrazovku aj batériu. Hmotnosťou aj veľkosťou sa približuje už modelu Samsung Galaxy S24 Ultra a dovolím si preto povedať, že toto je prvý Fold, ktorý by mohol vo svojej podstate nahradiť model Ultra. Výrazný rozdiel ostáva len v cene (Fold 6 stojí 1 999 eur za 256 GB verziu) a absencii zabudovaného pera. To ale môžete mať stále poruke vďaka šikovným krytom, ktoré majú zabudovaný úložný priestor na stylus.

„Flipko“ vylepšuje funkčnosť a zachováva štýl

Galaxy Z Flip 6 je teraz ešte elegantnejší a použiteľnejší v zloženom stave. Na väčšej vonkajšej obrazovke teraz môžete spúšťať prakticky akúkoľvek aplikáciu, napríklad aj YouTube a podobné „veľké“ apky. Keďže toto je skôr štýlový telefón, Samsung vymyslel aj dizajnovú zmenu, ktorá to bude reflektovať. Kovové rámy objektívov zadných kamier sú teraz farbené vo farbe celého telefónu.

Keď už je reč o kamerách, aj Galaxy Z Flip 6 konečne dostal plnohodnotný systém ešte kvalitnejších fotoaparátov, aké by ste od Samsungu očakávali (50Mpx širokouhlý a 12Mpx ultraširokouhlý senzor). Opravili tak jeden z najväčších nedostatkov tohto modelu.

Galaxy AI s novými funkciami, výkonný procesor a efektívnejšie chladenie

Oba modely skladacích smartfónov dostanú vynovenú umelú inteligenciu Galaxy AI, ktorá využije ešte výkonnejší Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 for Galaxy. Procesor je optimalizovaný pre procesy umelej inteligencie a ponúka vylepšenú grafiku spolu s celkovo vyšším výkonom. Vynovený chladiaci systém umožňuje zvýšiť maximálny výkon vďaka väčšej odparovacej komore pri modeli Z Fold 6 a vôbec prvýkrát použité odparovacej komore pri modeli Z Flip 6.

Na zariadeniach nájdete nového Poznámkového asistenta v apke Samsung Notes, ktorý dokáže zjednodušiť vytváranie poznámok a prepisov. Funkčnosť v slovenčine je zatiaľ obmedzená na prácu s textom, audio je len pre „veľké“ jazyku typu angličtina, nemčina a podobné.

Galaxy AI dokáže po novom napríklad aj analyzovať posledných 10 správ v chate a na základe toho vám ponúkne predvolené odpovede na základe kontextu. K dispozícii je aj AI kreslenie, kedy vám umelá inteligencia z náčrtu vygeneruje obrázky v rôznych štýloch. Umocňuje sa aj spolupráca Samsungu s Googlom, v nových zariadeniach je totiž naplno integrovaný asistent Gemini. K dispozícii je prejdením prsta po rohu displeja alebo vyslovením „Hey Google“.

Skladačky od Samsungu dospeli

Tohtoročná séria Galaxy Z skladacích zariadení je doteraz najtenšia a najľahšia v histórii Samsungu. Dali si záležať najmä na prenosnosť. Výrobcovi sa taktiež podarilo zdokonaliť konštrukciu pántu s dvojicou koľajničiek, ktorá je posilnená sklopnou hranou pre odolnosť voči vonkajším nárazom.

Pokroku sa dočkal aj displej – nové vrstvy na hlavnom displeji pomáhajú vylepšiť funkčnosť jeho ohybu pri zachovaní pevnosti. Samotný ohyb na obrazovke je ešte menej viditeľný, aj keď stále úplne nezanikol. Je to už však v takom stave, že ak ho očami nehľadáte a sústredíte sa na obsah, úplne naňho zabudnete.

Ceny, dostupnosť a zahajovacia ponuka

Zariadenia Galaxy Z Fold 6 a Z Flip 6 bude možné predobjednať od 10. júla, bežne budú k dispozícii od 24. júla. Nižšie prikladáme prehľad cien:

Samsung Galaxy Z Fold 6:

  • 256 GB – 1 999 eur
  • 512 GB – 2 119 eur
  • 1 TB – 2 359 eur

Samsung Galaxy Z Flip 6:

  • 256 GB – 1 199 eur
  • 512 GB – 1 319 eur
samsung-galaxy-z-flip-6
Zdroj: redakcia REWIND.sk

Aj tentokrát si Samsung pre záujemcov prichystal výkupné bonusy. Ak vymeníte svoje staré zariadenie za novú skladačku, dostanete 160 eur pri Folde 6, respektíve 120 eur pri Flipe 6. Extra bonus čaká zákazníkov, ktorý odovzdajú novšie zariadenie. V prípade kúpy nového Foldu alebo Flipu tak môžu ušetriť 280, respektíve 200 eur. Viac informácií o podmienkach sa dozviete na oficiálnej stránke Samsungu.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -