Uvidíme niekedy horor To Kapitola 3? Mytológie je na ďalšie pokračovanie dosť…

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Presne o týždeň sa do slovenských kín dostane najočakávanejší horor tohto roka, To Kapitola 2. Prvá časť z roku 2017 sa stala vôbec najúspešnejším filmom s hodnotením R (hrubý jazyk, násilné scény, nahota, …) v histórii kinematografie. Celosvetovo si zarobila neuveriteľných 700,4 miliónov americkým dolárov, čím sa navždy zapísala do kroniky hororov.

Režisér Andy Muschietti (Mama) teda ihneď ohlásil pokračovanie, ktoré má byť po každej stránke lepšie. Bude strašidelnejšie, krvavejšie a hlavne dlhšie, keďže si v kine posedíme skoro tri hodiny. Po veľkom úspechu prvej časti teda očakávame, že sa druhá kapitola dočká podobných, ak nie ešte väčších úspechov. Dokáže dvojka prekonať svojho predchodcu?

to kapitola 2
Zdroj: wallpapersite.com

Uvidíme niekedy horor To Kapitola 3?

Všetci veľmi dobre poznáme Hollywood a ich schopnosť dojiť úspešné série až dovtedy, dokým zarábajú dostatok peňazí. Je teda možné, že sa niekedy dočkáme aj filmu To Kapitola 3? Je totiž viac-menej jasné, že druhý film ukončí celý príbeh Klubu Lúzrov. Riadia sa podľa zdrojového materiálu od spisovateľa Stephena Kinga, ktorý chcú rešpektovať.

Scenáristu Garyho Daubermana (Mníška, Annabelle) sa nedávno spýtali na to, aké sú šance na spin-off o klaunovi Pennywise. Tomu sa táto idea nepozdávala. Na opačnej strane zas stojí režisér Andres Muschietti, ktorý by tento nápad veľmi rád preskúmal. Takto zneli jeho slová:

„K tejto knihe existuje celá mytológia. A mytológia je niečím, čo má vždy príležitosti na preskúmanie. ‚To‘ bolo Zemi po milióny rokov. Bol v kontakte s ľuďmi už stovky rokov, každých 27 rokov. Takže si viete predstaviť ten obnos materiálu.“

Je teda možné, že režisér zvažuje ďalší film o tancujúcom klaunovi Pennywise? Tento nápad síce znie sľubne, no všetko záleží na zárobkoch druhého filmu.

Zároveň to samozrejme znamená, že by sa odbočilo od Kingovej predlohy a film by si išiel vlastnou cestou. Na rovnakej báze boli natočené aj posledné série Game of Thrones a pozrite sa, ako to dopadlo.

„Vždy je to vzrušujúce rozmýšľať nad preskúmaním tejto mytológie. Je to veľmi vzrušujúce. Každopádne, v túto chvíľu sa na ničom nepracuje.“

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Tak čo, tešíte sa na film To Kapitola 2? V kinách sa vidíme už budúci štvrtok, 5. septembra!

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -