Je Warcraft 2 reálnou témou alebo len nesplneným snom? Uvidíme pokračovanie tohto herného velikána?

Nenechajte si ujsť

World Of Warcraft alebo inak WoW je hra, ktorú jej názov perfektne vystihuje. Proste wow. Jedna z najpopulárnejších MMORPG hier všetkých čias si však na svoju filmovú verziu musela počkať neuveriteľných 12 rokov. A čakanie sa vyplatilo. V roku 2016 uzrel svetlo sveta rovnomenný film a pozitívne reakcie na seba nenechali dlho čakať. Bohužiaľ, rovnako to bolo aj s tými negatívnymi. S priam vynikajúcim hodnotení na IMDb, ktoré dosiahlo 7 bodov z 10, zožal tento film slávu. Na Rotten Tomatoes však dostal iba 28%, a tak sa svet rozdelil na 2 tábory. Tí, čo tento film milujú a tí, čo ho nenávidia.

 Warcraft 2
Zdroj: warcraft-movie.co.uk

Nie je nič nové, že podľa hier vznikajú filmy, no novinkou je nepochybne to, že sú to dobré filmy. Alebo aj nie? Príkladom na zlý film podľa hry by mohol byť napríklad film podľa série hier Dragon Age s názvom Dragon Age: Dawn of the Seeker. S totálne „kvalitným“ CGI spracovaním je vlastne hriechom nazvať ho filmom, keď aj hra bola reálnejšia. Napriek tomu tu dnes nie sme kvôli nepodareným filmom, ale práve kvôli Wow, ktorého druhá časť vôbec neznie nereálne!

Warcraft 2 vraj čaká už len na schválenie štúdia a potom, ktovie.

Vďaka prvej časti, ktorá priniesla jej tvorcom neuveriteľných 430 miliónov dolárov, sa druhá nezdá až tak v nedohľadne. Samozrejme, aj u nás to bolo celkom populárne, bohužiaľ dabing nám teda veľmi nevyšiel (čau Explo). Na Čínu však nemáme ani zďaleka. Tá filmu priniesla viac ako tretinu všetkých zárobkov a vlastne ak sa nad tým zamyslíte, niet sa čomu čudovať. Aj tu platí veta „Ak v niečom vynikáš, aj tak tu je vždy nejaké ázijské dieťa, ktoré to vie lepšie.“

 Warcraft 2
Zdroj: boxofficemojo.com

Našťastie Európa neotáľala a na Twitteri sa objavil podarený chlapík, ktorý tvrdí, že na prvej časti bol 4 krát. Pochopiteľne minul dosť peňazí a aj tak to neľutuje. Tiež dodal, že by sa rád dočkal druhej časti. No a tomuto chlapíkovi odpísal dokonca sám režisér filmu Duncan Jones, ktorý sa vyjadril, že by sám bol rád ak by sa tak stalo. Dodal tiež, že čaká kým sa vyjadrí @Legendary, čím myslel štúdio, ktoré produkovalo prvú časť. Warcraft 2 má tak reálne vyhliadky na zrealizovanie a my sa nemôžeme dočkať! Snáď to teda bude lepšie ako prvý diel..

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -