Uvidíme niekedy pokračovanie úžasnej komédie Ostrí chlapci s Ryanom Goslingom a Russellom Crowe?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Neviem, či je to iba môj osobný problém, no za posledné roky som videl iba pár dobrých komédií. Naposledy som sa tak schuti zasmial ešte v roku 2016, kedy prišla výborná akčná komédia Ostrí chlapci, v originále The Nice guys. V hlavných úlohách sa predstavila dvojica Ryan Gosling (La La Land, Blade Runner 2049) a Russell Crowe (Gladiátor, Múmia), medzi ktorými fungovala neuveriteľná herecká chémia. O réžiu sa vtedy postaral skúsený filmár Shane Black (Iron Man 3), ktorý nám tento rok prinesie nového Predátora. U divákov a kritikov sa film dočkal veľkému nadšeniu, no zárobky hovorili niečo iné. Vyzerá to tak, že sa pokračovania nikdy nedočkáme

The Nice Guys
Zdroj: avclub.com

Uvidíme pokračovanie komédie Ostrí chlapci?

Film Ostrí chlapci utrpel na slabej komerčnej úspešnosti. Celosvetovo si totižto snímka zarobila iba 62,8 miliónov dolárov, pričom len rozpočet bol vo výške 50 miliónov. Ďalší kvalitný film sa tak pravdepodobne nikdy nedočká pokračovania, pretože zarobil primálo peňazí. A to sa v dnešnom Hollywoode jednoducho netoleruje. K tejto téme sa vyjadril aj producent Joel Silver, ktorý odhalil šance na vznik filmu Ostrí chlapci 2:

„Neviem, ako sú na tom Ostrí chlapci. Ten film si jednoducho nenašiel publikum. Bol som tam s Ostrými chlapcami, milujem ten film. No proste to nespravilo to, čo malo. Nikdy neviete.“

Sám režisér tak prezradil, že tu veľké šance nie sú. Film neoslovil svoju cieľovku a nesplnil tak svoje poslanie. Problémom však je, že sa aj tak väčšine ľudom páčil.

Niečo podobné sa dialo s filmom Blade Runner, ktorý si počas svojho vydania nenašiel svoje publikum a taktiež nebol finančným úspechom. No pozrite sa naň dnes – Ide o kultový film, ktorý sa minulý rok dočkal pokračovania. Blade Runner 2049 prišiel po neuveriteľných 35 rokoch, a u nás v redakcií ide o vôbec najlepší film roku 2017. Dúfame teda, že podobný osud čaká aj Ostrých chlapcov. Je to jednoducho film, ktorý si priam žiada pokračovanie. Niečo ako 21 Jump Street zasadený do 80. rokov!

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -