Film Thor: Ragnarok bude obsahovať vôbec prvú bisexuálnu postavu v Marvel Cinematic Universe!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Volám sa Adam, mám 21 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Ako si môžeme jednoducho všimnúť, do dnešnej kinematografie začína dosť zasahovať či už politika, alebo sexuálna orientácia postáv. Tento fakt si začala všímať hlavne Oscarová porota. Jednoducho povedané – urobte z hlavnej postavy filmu gaya/lesbu/bisexuálku/transgendera a nomináciu máte zaručenú. Živým príkladom je napríklad tohtoročný víťaz Oscara, Moonlight. Samozrejme, je to výborne natočený a kvalitný film, no nepochybne svoju úlohu zahral aj fakt, že hlavnou postavou bol gay. Aby sme sa vyhli zbytočným hádkam, nijaké iné sexuálne orientácie neodsudzujeme – iba konštatujeme, že začínajú meniť kinematografiu. Je však spravodlivé, aby LGBT komunita alebo feminizmus menil názory na filmy?

Valkyrie a Thor!
Valkyrie a Thor!, Zdroj: screenrant.com

Kto predstaví prvú bisexuálnu postavu v Marvel?

Marvel Cinematic Universe robí filmom Thor: Ragnarok taktiež prvý krok do tejto sféry. Vo filme sa ukáže vôbec prvá ne-heterosexuálna postava. Prvým charakterom LGBTQ+ komunity bude Valkyrie, sarkastická a alkoholická bojovníčka. Tento fakt prezradila jej predstaviteľka, Tessa Thompson, na svojom Twitter účte. Presnejšie bude jej postava bisexuálkou. V Marvel/Netflix seriáloch alebo v Agentoch S.H.I.E.L.D.u sme sa už homosexuálnej postavy dočkali. MCU však bolo kompletne hetero miestom – až doteraz. Valkyrie bude jednou z najdôležitejších postáv filmu a základňu fanúšikov mala už pred zistením jej sexuality. Pre toto zistenie však bude ešte populárnejšia a možno aj ľahšie obľúbiteľná. Ako vyzeralo Tessino potvrdenie tohto faktu?

Je bi. A áno, veľmi jej nezáleží na tom, čo si o nej myslia muži. Aká radosť ju hrať!” – Toto prehlásenie však nijak neprekvapilo čitateľov komiksov. V nich je Valkyrie bisexuálkou už dlhé roky: Mala vzťahy s mužmi ako napríklad Thor alebo Agent Venom, no aj so ženami – Annabelle Riggs. Vo filme sa jej sexualita moc neprezradí, no dôležité je, že jej komiksovú minulosť pozná herečka Tessa Thompson.

Aký máte na tento krok názor? Vadí vám prítomnosť LGBT komunity vo filmoch?

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

Najnovší obsah