5 úžasných LGBTQ+ párov zo seriálov, ktoré si ukradli naše srdcia!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Úžasné LGBTQ+ páry zo seriálov. O rôznorodosti postáv sa hovorí už veľmi dlho. Jedna z tvorkýň seriálu Priatelia, Marta Kauffman priznala, že ak by tento kultový sitkom vznikol dnes, minimálne dvaja členovia obsadenia by neboli bieli, ale skôr afroameričania alebo latinoameričania. Taktiež sa to týka aj skupiny LGBTQ+, ktorá zastupuje práva gayov, lesbičiek, transexuálov atď. V seriáloch ako sú Sex Education či Stranger Things už tieto postavy majú svoje zastúpenie a my sa dnes pozrieme na tie najlepšie LGBTQ+ páry.

Ktoré úžasné LGBTQ+ páry zo seriálov sú príkladom pre tých, ktorí sa za svoju sexuálnu orientáciu hanbia?

5. Clarke a Lexa zo seriálu Prvých 100

úžasné LGBTQ+ páry zo seriálov
Zdroj: brightside.me

Tento pár možno nedopadol tak dobre, ako ďalšie páry v tomto rebríčku, no aj tak si zaslúžia svoje miesto. Ich príbeh sa totiž vyvíjal, najprv to boli nepriateľky, potom sa z nich stali priateľky a ich priateľstvo prerástlo do niečoho, čo sa dá nazvať slovom láska. A to aj napriek tomu, že Clarke nebola pripravená na vzťah, napokon si musela priznať svoju bisexuálnu orientáciu.

4. Holt a Kevin zo seriálu Broklyn 99

úžasné LGBTQ+ páry zo seriálov
Zdroj: brightside.me

Kapitán Holt a jeho manžel Kevin predstavujú jeden z najstabilnejších párov v celom seriáli Brooklyn 99. A to preto, že tieto dve postavy sú ako dva hrášky v struku. Obaja si o sebe myslia, že sú neskutočne zábavní a obaja majú radi tie isté intelektuálne a vo väčšine prípadov aj nudné veci. Jeden pre druhého znamenajú veľmi veľa a to jediné, čo si navzájom opätujú, je láska toho druhého. Práve ich jedinečnú náklonnosť si fanúšikovia kultového sitkomu z policajného prostredia tak obľúbili.

3. Ola a Lily zo seriálu Sex Education

úžasné LGBTQ+ páry zo seriálov
Zdroj: twitter.com

Určite sme nemohli vynechať jeden z najznámejších seriálov súčasnosti. A to hlavne preto, že sa tvorcovia Sex Education zameriavajú privátne na milostné vzťahy medzí tínedžermi. Hlavnou postavou síce je heterosexuál Otis, lenže v seriáli nájdeme plno LGBTQ+ postáv. Medzi ne patria aj Ola a Lily. Ola najprv chodila s Otisom, lenže nebolo to to pravé orechové. Zatúžila tak po svojej kamoške Lily, ktorá sa tomu najprv bránila, no nakoniec Ole nemohla odolať a stal sa z nich skvelý a veľmi sympatický pár. Medzi LGBTQ+ páry zo seriálu patria ešte aj Erik a Adam. Fanúšikovia im veľmi priali šťastný koniec, no na konci tretej série sa rozišli.

2. Willow a Tara zo seriálu Buffy, premožiteľka upírov

Buffy, premožiteľka upírov
Zdroj: brightside.me

Seriál Buffy, premožiteľka upírov mal neskutočnú sledovanosť a určite tomu pomohlo aj to, že samotná Buffy sa stala pre gay komunitu niečo ako ich ikona. V roku 2001 ešte nebolo bežné ukazovať páry rovnakého pohlavia v telke, no Buffy nesklamala svojich fanúšikov. Spojila tak jednu z ústredných postáv Willow, s dievčinou menom Tara. A tento lesbický pár sa napriek dobe, v ktorej sa seriál odohrával, vôbec neštítil bozkávania sa či iných vecí. Pretože, ak to môžu robiť muž a žena, tak prečo nie žena a žena? Aspoň s takouto politikou vyrukovali tvorcovia kultového fantasy seriálu.

1. Susan a Carol zo seriálu Priatelia

Carol a Susan Priatelia
Zdroj: brightside.me

Tento kultový sitkom nám ešte v prvej sérii predstavil Carol. Manželku Rossa Gellera, ktorá sa priznala k tomu, že je lesbička a že miluje inú ženu. Ross nemal na výber a musel sa s tým zmieriť. Skutočnosť, že tvorcovia zakomponovali do deja aj lesbický vzťah, bola skutočne veľká vec. Keďže sa to nakrúcalo v 90. rokoch, tak to bolo priam šokujúce. Mnohí ľudia si mysleli, že vzťah Carol a Susan slúži ako satira homosexuálnych vzťahov. V skutočnosti herečka, ktorá si zahrala Carol priznala, že tvorcovia skôr chceli zosmiešniť všetkých homofóbov, ktorí si z lesbičiek či gayov uťahujú.

Zdroj: brightside.me

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -