V Saudskej Arábii sa po 35 rokoch opäť otvorili kiná! Neuveríte, ktorý film premietali ako prvý…

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Možno ste to vedeli, a možno nie, no nikdy nie je neskoro naučiť sa nejaký ten fakt zo sveta. Je to priam neuveriteľné, no v Saudskej Arábii je zakázané kino. Presne tak, obyvatelia tejto krajiny si už dlhých 35 rokov nemohli v kine vychutnať film. Jedným z dôvodov tohto zákazu bolo, že kiná umožňovali pohyb žien a mužov bez dozoru a taktiež ich „miešanie“ na verejných priestranstvách. Ešte v decembri minulého roku však svet obletela správa, že sa po neuveriteľných 35 rokoch budú kiná opäť otvárať. Okrem toho bude zrušený aj zákaz šoférovania žien, či ich navštevovanie športových podujatí na štadiónoch. Zabudnúť netreba ani na to, že sa v Saudskej Arábii po dlhých rokoch opäť organizujú koncerty.

korunný princ Muhammad bin Salmán
korunný princ Muhammad bin Salmán, Zdroj: zpravy.idnes.cz

V Saudskej Arábii sa opäť otvorili kiná!

Všetky tieto zmeny sú súčasťou sociálnych reforiem, o ktoré sa snaží 32-ročný korunný princ Muhammad bin Salmán. Portál Reuters včera potvrdil, že sa v Saudskej Arabii po 35 rokoch konečne otvorilo prvé kino. Zatiaľ však ide iba o provizorné kino, ktoré však obsahuje červený koberec, projektor a popkornovač. Prvé normálne kiná by sa mali otvoriť už v marci tohto roku. Všetky tieto správy boli doposiaľ pozivítne, však? Neuveríte ale, ktorý film sa v provizornom kine premietal ako prvý… Rodiny s deťmi si totižto v kine môžu zatiaľ užiť iba animované filmy.

emoji movie trailer
Zdroj: fandango.com

Presne tak, prvým filmom premietaným v Saudskej Arabii po 35 rokoch bol prepadák menom Emoji Film. Animák od Sony, v ktorom emotikony zo smartfónov ožili, sa na Rotten Tomatoes dočkal potupných 9%. O nič lepšie na tom nie je ani stránka IMDb, na ktorej pri filme svieti hodnotenie 2,9/10. Okrem Emoji Filmu si však mohli pozrieť aj animák Captain Underpants, ktorý je na tom o niečo lepšie. Rodiny v Saudskej Arábii sa však nepochybne bavili a ako sa mi povedali, užiť si film v kine je niečo úplne iné, ako ho pozerať doma.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -