Valentínsky špeciál 2017: TOP 5 romantických filmov

Nenechajte si ujsť

Láska. K sebe samému, k niekomu inému, opätovaná či neopätovaná, pedofília… Krásne to slovo a ešte krajší cit. A napriek tomu, že niekedy naozaj bolí, stojí za to a naše životy sú s ňou prepojené v pevných nerozlučných špirálach. Či sa nám to páči alebo nie, vo vzduchu ju cítiť stále a (občas žiaľ) repelenty na ňu zatiaľ neboli vynájdené. Napriek tomu lásku neprežívame, lásku žijeme. A definícia lásky? Láska je keď sa zobudíte v náruči milovaného človeka, v jeho dotykoch,  láska je vietor, ktorý sa vám hrá s vlasmi a napriek tomu je nepolapiteľný, láska je slnko, ktoré Vám svieti na cestu aj v ten najtemnejší deň. Poznáte ten pocit, keď sa ráno prebudíte a viete, že nieste sami? Áno, aj to je láska.

Nemá hranice a napriek tomu aká jasná a čistá je, jej definícia sa zovšeobecniť nedá. A aj keď je tu s nami každý deň, hrajúc sa na tichý tieň, predsa len je tu deň keď vystúpi na svetlo. Samozrejme, tento cit je sám o sebe oslavou každý deň, ale prečo mu nevyhradiť aj sviatok? Pretože vzťah, to nie je len spolunažívanie. Sú to hlavne skutky aj slová, čo ho robia vzťahom a na tieto veci sa v tejto uponáhľanej dobe tak často zabúda. Veď jedno úprimné „ľúbim ťa“ nestojí nič a pritom dokáže urobiť každý deň krajším. Našťastie máme sviatok s názvom Valentín, ktorý nám raz ročne pripomenie, aké dôležité je ľúbiť. Zabudnúť na neho je snáď nemožné. Fifty Shades of Darker v kinách, čokolády a plyšáky v zľavách, Facebook preplnený „milačiqovskými“ statusmi a Snapchat efekty. Popravde, bojím sa otvoriť chladničku. Ktovie či ma tam nečaká spútaná Dakota Johnson z už spomínaného por.. eeh teda filmu. Každopádne nikdy nie je nevhodné pozrieť si romantický film a práve preto vám prinášame 5 najlepších romantických filmov všetkých čias!

Najlepšie romantické filmy

Me Before You

Film, ktorý vám zlomí srdce na sto krát, no aj tak si ho pozriete ten stoprvý krát. Dôkaz toho, že láska nemá hranice a obmedzenia. Dokonca jej nemôžete zabrániť, ani keby ste veľmi chceli. Tak isto ako nemôžete zabrániť tomu, aby ste tento film milovali a hltali plnými dúškami vašeho emocionálneho bytia. Tak isto ako úžasné britské akcenty hercov, či ich skvelé herecké výkony. Toto majstrovské dielo dozaista nezanechá jedno oko suché.

Me Before You
Me Before You, Zdroj: variety.com

Titanic

Čo by sme to boli za ľudia, ak by sme zabudli na jednu z najväčších romantických klasík všetkých dôb? Naozaj, čo môže byť väčším skutkom lásky ako sebaobetovanie sa pre šťastie toho druhého? K tomu mladý a božský Leonardo Di Caprio a tento film sa okamžite stane vašim trvalým spoločníkom na dlhé osamotené noci. A to, že ho poznáte naspamäť hoc aj odzadu vám nezabráni v tom vychutnať si ho zas a znova. To je proste čaro, ktoré si nemôže dovoliť každý film.

TITANIC
Titanic, Zdroj: 3brothersfilm.com

Love, Rosie

Toto dielo vzniklo podľa knižnej predlohy a za svojím papierovým predchodcom rozhodne nezaostáva! Originálny príbeh s úžasným spracovaním, ktorý vás zaručene dostane. Dôkaz toho, že friendzone je stále menej nekonečný ako vesmír. Síce nie o veľa, no nájde sa pár vyvolených šťastlivcov čo ho prekonali. Nieee, my ostatní vôbec nezávidíme *žmurk*. Každopádne herec, ktorý si zahral hlavného hrdinu Sam Claflin, má na takéto úžasné filmy šťastie. Zahral si totižto hlavného hrdinu aj v už spomínanom filme Me Before You. A kto vie, možno to čaro filmom prináša práve on.

Love, Rosie
Love, Rosie, Zdroj: loverosie-themovie.tumblr.com

Shrek

Je nám jasné, že nie všetci si potrpia na romantické filmy a tak tu máme niečo aj pre rozprávkových nadšencov. Shrek je odrazom toho, že na vzhľade asi naozaj až tak nezáleží. Samozrejme, určitý stupeň príťažlivostí by sa zišiel, teda aspoň v reálnom živote, kde sa na láske podieľajú aj feromóny a všelijaké iné hormóny. Tým sa však nebudeme venovať, stránka pre biológov a sexuológov je inde. No minimálne v rozprávkach sa môžeme nechať uniesť fantáziou a zažiť „šťastne až na veky“.

Shrek
Shrek, Zdroj: shrek.wikia.com

La La Land

Ako sa to vraví? Najlepšie na koniec? Snáď to nakoniec bude aj pravda, lebo jeden z posledných filmov minulého roku naozaj získal titul najlepšieho filmu roku 2016. Nechajte sa uniesť muzikou a láskou v tomto muzikály a určite to neoľutujete. Tento film je priamym dôkazom toho, že fantázia a realita spolu idú ruka v ruke, kým sa ich cesty v určitom bode nerozdelia. Potom Vám život dá facku a aj napriek tomu, že vám vyrazí par zubov, vy sa usmejete do širokého štrbatého úsmevu. A v tú chvíľu bude všetko v poriadku.

La La Land
La La Land, Zdroj: Curbedla.com

Bonus: Deadpool

Napriek tomu, že toto nebol typický sladký film, miesto v tomto rebríčku si nepochybne zaslúži. Predsa len, aj city boli to, čo hnalo Deadpoola stať sa tým čo ho robí Deadpoolom. Tým koho všetci tak veľmi zbožňujeme. Možno to nebol typický „cool“ hrdina, no myslím, že to nikoho nezaujímalo. Pravdepodobne je aj to jeden z dôvodov, prečo Deadpool drží titul jednej z najkrajších superhrdinských lovestories. No dámy nezúfajte, aj na vás niekde vonku čaká váš súkromný superhrdina. A samozrejme, Deadpool vyšiel na Valentína, a pre ženy komiksových fanúšikov bol prezentovaný ako romantický!

deadpool
Deadpool, Zdroj: comingsoon.net

A aký je váš obľúbený romantický film? Rýchlo nám to dajte vedieť, kým si vás cukrovka z presladenosti Valentína nenájde, vtedy už bude neskoro. :P

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -