Režisér Luc Besson nám odhaľuje, prečo bude jeho nový film Valerian a mesto tisícich planét zaručeným úspechom!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Očakávaný sci-fi film natočený podľa obľúbených francúzskych komiksov je už za rohom. Valerian a mesto tisícich planét už dokázal vo svete kinematografie narobiť rozruch a prilákať množstvo fanúšikov a divákov vesmírnej epiky. S produkčným rozpočtom 180 miliónov dolárov ide o najdrahší francúzsky film v histórii. Tento fakt zanechal mnohých v stave znepokojenia a niektorí ľudia začali diskutovať o možných negatívach, ktoré by mohli zapríčiniť pád filmu. Žeby sa dočkal Valerian rovnakého osudu, ako Kráľ Artuš: Legenda o meči?

valerian and the city of a thousand planets
Zdroj: youtube.com

Režisér Luc Besson sa neobáva, že by Valerian a mesto tisícich planét neuspel

Len nedávno sa režisér vyjadril ohľadom finančnej stránky filmu a jej potenciálu. Aj keď ide o veci, nad ktorými bežný divák ani nepremýšľa, je dobré, že to majú filmári v tomto prípade pod kontrolou:

Ako každá filmová spoločnosť, EuropaCorp vám dá povolenia na zahájenie produkcie len vtedy, keď už máte pokrytých 80% rozpočtu. S Valerianom sme v predpredaji pokryli 96%. Aj napriek tomu, že ide o skvelú správu, niektorí ľudia v nás aj tak nevkladajú dôveru. Jedny z novín, ktoré na našu filmovú spoločnosť nadávali v skutočnosti patria inej firme, ktorá práve v čase vydania Valeriana vydá vlastný film. Šlo teda iba o zbytočný úder pod pás.

Valerián film 2017
Zdroj: screenrant

Učiniť takmer 200 miliónovú investíciu, ktorá sa neskôr vyplatí nie je jednoduché. Takáto cenovka sa pre mnohých dokonca javí ako privysoká. Ak sa však zamyslíme nad faktom, že firme EuropaCorp ostáva pokryť už len 4% rozpočtu, z finančného hľadiska sa problém určite nedostaví. Tento zlomok činí asi 8,4 miliónov dolárov v tržbách, čo by pri celosvetovom záujme nemal byť ani len najmenší problém zarobiť.

V rozhovore s portálom ScreenDaily sa Luc Besson vyjadril ohľadom jediného reálneho risku, a tým je ľudský faktor:

Najväčším riskom pre firmu je možnosť, že sa stane základom notoričnosti. Máme len jeden pokus. Ak bude film kriticky veľký neúspech, už nám v budúcnosti nepovolia natočiť podobné filmy a viera v nás totálne vymizne. Risk nie je finančný, ale ľudský.

valerián a mesto tisícich planét
Zdroj: screenrant.com

Ľudský faktor je určite dôležitý. Názor diváka je jedným z najdôležitejších aspektov, ktoré v konečnom dôsledku rozhodujú o úspechu filmu. Z objektívneho hľadiska však Valerian a mesto tisícich planét vyzerá ako jedinečné sci-fi, na ktoré by sme sa určite mali tešiť. Taktiež sa nebojím vkladať vieru vo vizonárskeho režisér Luca Bessona, ktorá má za sebou už mnoho úspešných počinov. Čo myslíte, mali by sme o úspechu Valeriana pochybovať?

Pre jedinečný pohľad do zákulisia filmu je to pre vás tento zostrih. Odhaľuje nám roky príprav a nadšenie celého štábu, čo sú základy skvelej snímky.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -