Nadchádzajúca adaptácia Valerián a mesto tisícich planét je najdrahším filmom v histórii francúzskej kinematografie!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Francúzsky režisér Luc Besson je v žánri sci-fi skúsený. V roku 1997 nám priniesol celosvetový hit Piaty Element a nedávno, v roku 2014 sme si mohli pozrieť skvelú snímku Lucy. Besson sa tento rok konečne vracia. Už onedlho sa k nám dostane hraná adaptácia francúzskych komiksov Valerián a Laureline.

O čom bude Valerián film a ako je možné, že sa stal najdrahším v histórii Francúzska?

Film s názvom Valerián a mesto tisícich planét vyrozpráva príbeh dvoch agentov a ich cestu časopriestorom naprieč vesmírom. Aj napriek krásnym vizuálnym efektom (ktoré sme mohli vidieť v traileri) sa však číslo, ktoré štúdio na produkciu minulo zdá až nereálne obrovské. Koľko presne teda stál najdrahší francúzsky film?

Valerián film 2017
Zdroj: screenrant

Najnovšie sci-fi režiséra Bessona stálo celkom €197,47 miliónov. Titul najdrahšieho filmu pochádzajúceho z Francúzska doteraz patril snímke Asterix a Olympijské hry (2008). Ten stál €78 miliónov, čo je menej ako polovica rozpočtu Valeriána.

V hlavných úlohách si zahrajú Dane DeHaan, Cara Delevingne, Clive Owen, Ehan Hawke, Kris Wu, John Goodman a ďalší. Keďže tento film značí návrat Bessona k žánru „vesmírnej opery“ je teda pochopiteľné, že s komplexným vesmírom Valeriána bude rozpočet naozaj vysoký. Aj napriek tomu, že film je točený v anglickom jazyku, bola produkcia stopercentne založená vo Francúzsku. Od filmu máme zatiaľ veľmi veľké očakávania. Sľubuje nám úžasný vizuálny zážitok naprieč mnohými planétami plnými rôznych druhov mimozemských rás.

Film Valerián a mesto tisícich planét sa do našich kín dostane 20.7. 2017. Tešíte sa na epický návrat Bessona? Zdá sa vám produkčný rozpočet privysoký, alebo si myslíte, že výsledok bude stáť za to?

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -