Filmy

Nadchádzajúca adaptácia Valerián a mesto tisícich planét je najdrahším filmom v histórii francúzskej kinematografie!

Francúzsky režisér Luc Besson je v žánri sci-fi skúsený. V roku 1997 nám priniesol celosvetový hit Piaty Element a nedávno, v roku 2014 sme si mohli pozrieť skvelú snímku Lucy. Besson sa tento rok konečne vracia. Už onedlho sa k nám dostane hraná adaptácia francúzskych komiksov Valerián a Laureline.

O čom bude Valerián film a ako je možné, že sa stal najdrahším v histórii Francúzska?

Film s názvom Valerián a mesto tisícich planét vyrozpráva príbeh dvoch agentov a ich cestu časopriestorom naprieč vesmírom. Aj napriek krásnym vizuálnym efektom (ktoré sme mohli vidieť v traileri) sa však číslo, ktoré štúdio na produkciu minulo zdá až nereálne obrovské. Koľko presne teda stál najdrahší francúzsky film?

Valerián film 2017

Zdroj: screenrant

Najnovšie sci-fi režiséra Bessona stálo celkom €197,47 miliónov. Titul najdrahšieho filmu pochádzajúceho z Francúzska doteraz patril snímke Asterix a Olympijské hry (2008). Ten stál €78 miliónov, čo je menej ako polovica rozpočtu Valeriána.

V hlavných úlohách si zahrajú Dane DeHaan, Cara Delevingne, Clive Owen, Ehan Hawke, Kris Wu, John Goodman a ďalší. Keďže tento film značí návrat Bessona k žánru “vesmírnej opery” je teda pochopiteľné, že s komplexným vesmírom Valeriána bude rozpočet naozaj vysoký. Aj napriek tomu, že film je točený v anglickom jazyku, bola produkcia stopercentne založená vo Francúzsku. Od filmu máme zatiaľ veľmi veľké očakávania. Sľubuje nám úžasný vizuálny zážitok naprieč mnohými planétami plnými rôznych druhov mimozemských rás.

Film Valerián a mesto tisícich planét sa do našich kín dostane 20.7. 2017. Tešíte sa na epický návrat Bessona? Zdá sa vám produkčný rozpočet privysoký, alebo si myslíte, že výsledok bude stáť za to?

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  FilmyTrailery

  Režiséri Avengers: Endgame prichádzajú na Netflix s akčnou peckou s Chrisom Hemsworthom

  Filmy

  Ako si pozrieť celý Marvel Cinematic Universe v chronologickom poradí?

  Filmy

  Dozvedeli sme sa oficiálny dátum vydania filmu Blade? Kedy sa lovec upírov pripojí do MCU?

  Filmy

  Kto všetko bude členom tímu vo filme Avengers 5 a čo zatiaľ o filme vieme?

  Pridaj komentár