Vikingská survivalovka Valheim je momentálne treťou najhranejšou hrou na Steame. Poznáš ju?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Nová hra Valheim ovládla Steam a k dnešnému dňu sa predalo už viac ako 2 000 000 kópií. Takúto informáciu prezradilo vývojárske štúdio Iron Gate AB, ktorých výtvor je v súčasnosti obrovským hitom.

Momentálne sa v hre nachádza viac ako 370 000 hráčov a tento počet stále rastie. Za 14 dní od uvedenia hry na trh dosiahol Valheim väčšie množstvo hráčov, ako väčšina obrovských herných kúskov z posledných rokov.

Valheim Steam
Zdroj: gameworldobserver.com

Steam ovládla nová hra s názvom Valheim

V porovnaní s ostatnými žánrovými hitmi – PUBG trvalo prekročiť hranicu 350 000 hráčov tri mesiace, až kým sa dostali k hranici 3 000 000. To znamená, že ak bude popularita Valheimu stále pokračovať, veľmi jednoducho sa zaradí medzi TOP hry na najznámejšej hernej platforme Steam.

Hra nie je ani poháňaná masívnou propagáciou od veľkých mien Twitchu, no aj tak sa radí medzi najpopulárnejšie hry posledných týždňov. Vďaka veľkej fanúšikovskej základni sa Valheim drží na zozname najhranejších hier Steamu a zaostáva už len pred nestarnúcimi klasikami Dota 2 a Counter-Strike: Global Offensive.

Trailer a gameplay

Hrou ťa bude sprevádzať vikingská mytológia a obrovský otvorený svet. Môžeš si postaviť domy, hrady alebo vyrábať rôzne zbrane a brnenia. Menšiu podobnosť možno vidieť s Minecraftom, ktorého survival mód funguje podobne ako pri Valheime. S tým rozdielom, že tu na teba čaká lepšia grafika a zaujímavejšie prostredie plné nástrah.

Na výber máš PvP alebo PvE, podľa toho čo ti viac vyhovuje. Chceš si len tak cestovať a preskúmavať rôzne krajiny s odlišným počasím? Alebo ťa skôr baví dobíjanie nepriateľov a získavania koristi z rôznych bojov? Na výber je toho naozaj veľa, ale rozhodnutie už ostáva na tebe. Cenovka hry je 16,79 €.

Počul si už o hre Valheim a plánuješ si ju zahrať? Ak áno, zakúpiť si ju môžeš tu.

Zdroj: eurogamer.net

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -