Valorant agenti: Ktorý agent z kategórie Duelist je práve pre vás?

Nenechajte si ujsť

Vzniká nová vesmírna reality šou, ktorej víťaz poletí priamo na Medzinárodnú vesmírnu stanicu

Vesmírna reality šou Space Hero Vyzerá to tak, že herec Tom Cruise nebude jedinou televíznou hviezdou, ktorá poletí mimo planéty Zem. Po úspešnej ceste lode...

Trailer na WandaVision nám ukazuje poriadny náhľad do seriálu a sľubuje skoré vydanie

Trailer na seriál WandaVision Marvel vypustil prvý riadny trailer na chystaný seriál WandaVision. Vedeli sme, že ten príde na službu Disney+, nebol však vôbec istý...

Nemohli ste prísť na náš X-Men kvíz? Teraz máte možnosť skúsiť si, ako by ste obstáli

Pri príležitosti vydania dlho očakávaného filmu Noví mutanti a pri 57. výročí vydania prvého komiksu o X-Menoch sme si pre vás v spolupráci s...

Amidamaru, do meče! Legendárne anime Kráľ šamanov sa po 18 rokoch vracia na obrazovky

Nový Kráľ šamanov odhaľuje ukážku Ako sme vás informovali ešte počas júna, legendárne anime Kráľ šamanov chystá návrat na obrazovky. Príbeh spočiatku vznikol ako manga séria autora Hiroyuki...
Michal Sliusar
Michal Sliusar
Čauko, volám sa Michal a som študent na Polygrafickej. Mám 19 rokov a žijem v Bratislave. Mojím hobby su prevažne hry a medzi moje obľúbené patria tie od From Software. Milujem horori a to hlavne Body a Space horror. Obľubený umelci ? Lovecraft, Ito, Kojima, Joseph, Kubrick.

Hra Valorant momentálne ponúka až 10 rôznych agentov. Valorant agenti sú rozdelení do štyroch skupín, ktoré sú Duelist, Controller, InitiatorSentinel. Každá skupina má iný účel a pomáha tímu vlastným spôsobom. V tomto článku sa bližšie pozrieme na agentov a ich schopnosti zo skupiny Duelistov.

Duelist

Duelisti sú sebestačné postavy, ktorých úloha je tímu zabezpečiť fragy. Jedná sa o postavy, ktoré dokážu samé vybojovať situácie proti viacerým protivníkom. Spoliehajú sa pri tom hlavne na ich schopnosti.

Phoenix

Prvou schopnosťou agenta Phoenix je jeho Curveball. Táto schopnosť mu umožňuje vrhnúť horiacu guľu, ktorá po detonácii oslepí všetkých, čo sa na ňu v tom momente pozerali. Curveball je možné vrhnúť za roh alebo pred seba.


Druhou schopnosťou agenta Phoenix je Blaze. Táto schopnosť vytvorí horiacu stenu, ktorá bráni vo výhľade a pri kontakte s nepriateľom mu bude brať životy. Ak sa na tento oheň postaví Phoenix, pribudnú mu životy.


Signature Ability
agenta Phoenix je Hot Hands. Táto schopnosť vám umožňuje hodiť na zem horiacu guľu, ktorá vytvorí oblasť s ohňom. Každý, kto na tomto ohni ostane stáť, bude postupne prichádzať o životy. Znova platí, že ak sa na ňu postaví Phoenix, tak mu táto schopnosť pridá životy.


Ultimátnou schopnosťou
agenta Phoenix je Run it Back. Jedná sa o veľmi užitočnú schopnosť, ktorú je jednoduché použiť. Táto schopnosť funguje pomerne jednoducho. Dá sa povedať, že ide o druhý život. Po jej použití si schopnosť zapamätá, kde ste ju zapli a po smrti alebo vypršaní času vás tam znova presunie aj s doplnenými životmi.

Jett

Prvou schopnosťou agentky Jett je Cloudburst. Táto schopnosť funguje ako dymový granát alebo clona. Dá sa skvelo využiť, ak chcete nepriateľom zabrániť držanie uhlov alebo ich oslepiť a dezorientovať.


Druhou schopnosťou agentky Jett je Updraft. Táto schopnosť vás dostane na vyvýšené miesta, z ktorých môžete mať lepší uhol na nepriateľov, alebo ich úplne prekvapiť vašou pozíciou.


Signature Ability
agentky Jett je Tailwind. Táto schopnosť vás instantne posunie na miesto, na ktoré sa akurát pozeráte. Je to skvelý spôsob, ako uniknúť nepriateľskej paľbe, alebo sa dá využiť na rýchle prekvapenie a napadnutie protivníkov.


Ultimátnou schopnosťou
agentky Jett je Blade Storm. Pri jej použití sa vám v rukách zjavia vrhacie nože, ktoré uberajú životy pri kontakte s nepriateľmi a pri zásahu do hlavy dokonca okamžite zneškodnia protivníka. Každý zásah obnoví počet nožov, ktoré môžete používať.

Raze

Prvou schopnosťou agentky Raze je Boom Bot. Táto schopnosť vyvolá malého robota, ktorého pošlete ľubovoľným smerom. Pri kontakte so stenou sa jeho trajektória zmení. Keď Boom Bot natrafí na nepriateľa, začne ho prenasledovať. Ak ho dobehne, nasledovne vybuchne a uberie nepriateľom životy.


Druhou schopnosťou agentky Raze je Blast Pack. Funguje ako granát, ktorý každého, čo naň stúpi, vymrští do výšky. Dá sa skvelo použiť na dosiahnutie vyvýšených pozícií alebo na dezorientovanie protivníka.


Signature Ability
agentky Raze je Paint Shells. Znova sa jedná o granát. Tento granát pri výbuchu uberá nepriateľom životy a akonáhle vybuchne, zmení sa na viacero menších granátov, ktoré taktiež uberajú životy. Za zmienku stojí aj to, že prvý patch od Riot Games odobral možnosť mať u seba až dva kusy tohto granátu, keďže sa zistilo, že bol príliš efektívny.


Ultimátnou schopnosťou
agentky Raze je Showstopper. Po použití schopnosti sa vám v rukách zjaví raketomet. Ten uberá nepriateľom životy a jedna strela dokáže zneškodniť až niekoľko protivníkov naraz.

Na záver

Posledné, čo dodám je, že vás budeme naďalej informovať o všetkých zvyšných agentoch. Neskôr sa pozrieme na jednotlivé zbrane a mapy. Všetky novinky ohľadom hry Valorant nájdete na našom portáli.

Ktorí Valorant agenti sa vám pozdávajú najviac? Napíšte nám do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Vieme, kedy uvidíme nový seriál zo sveta Game of Thrones s názvom House of the Dragon

Pravdepodobne vieme, kedy uvidíme House of the Dragon House of the Dragon bude slúžiť ako prequelová séria k úspešnému hitu od HBO, Game of Thrones....

POTVRDENÉ: Vieme, kedy sa Tom Cruise a Doug Liman vydajú do vesmíru natočiť niečo nevídané

Hviezda akčných filmov sa nám pripomína už dlhé roky, vrátane nezabudnuteľných zážitkov pri filmoch z franšízy Mission: Impossible. V nej sa Tom Cruise preukázal...

Pokračovanie historickej drámy Umučenie Krista má byť najväčším filmom, aký sme kedy videli

Film Umučenie Krista 2, ktorý je vhodne pomenovaný Vzkriesenie, sa naozaj stáva realitou. Herec James Caviezel sa taktiež vracia v hlavnej úlohe postavy Ježiša Krista. O...

Kto bude nový Tony Montana? Prerábka filmu Scarface si možno našla svojho predstaviteľa

Scarface remake s novým Montanom Štúdio Universal Pictures sa snaží o Scarface remake už nejaký čas. Vystriedalo sa pri ňom viacero tvorcov, avšak táto veľmi...

Nakrúti režisér Christopher Nolan pokračovanie filmu Tenet? Hlavný protagonista sa vyjadril

Nový špionážny thriller režiséra Christophera Nolana (Interstellar, Počiatok) to v kinách nemá jednoduché. Tenet vyšiel počas celosvetovej pandémie, čo znamená zatvorené kinosály v mnohých...