Valorant agenti: Ktorý agent z kategórie Duelist je práve pre vás?

Nenechajte si ujsť

KVÍZ – Akej farby by bol tvoj svetelný meč, ak by si bol/a Jedi alebo Sith vo svete Star Wars?

Star Wars kvíz o svetelných mečoch Polovicu epizód druhej série seriálu The Mandalorian zo sveta Star Wars máme za sebou. Jedna z vecí, ktoré sú...

POTVRDENÉ: Mads Mikkelsen je novou náhradou za Johnnyho Deppa vo filme Fantastické zvery 3

Ešte len pred pár týždňami sa začali na internete objavovať zvesti, že Mads Mikkelsen rokuje o nahradení Johnnyho Deppa vo filme Fantastické zvery 3. Krátko...

Poznáme medzinárodné dátumy uvedenia filmu Wonder Woman 1984. Kedy ho uvidíme u nás na Slovensku?

Štúdio Warner Bros. predstavilo všetky medzinárodné dátumy uvedenia DC filmu Wonder Woman 1984. Vysoko očakávaná novinka budem okrem kín vychádzať aj digitálne a pozrieť...

Film Black Panther 2 mieri do produkcie. Vieme, ktorý herec stvárni jedného zo záporákov

Od smrti herca Chadwicka Bosemana ubehli takmer tri mesiace. 28. augusta nás navždy opustil vo veku 43 rokov po niekoľkoročnom boji s rakovinou hrubého...
Michal Sliusar
Michal Sliusar
Čauko, volám sa Michal a som študent na Polygrafickej. Mám 19 rokov a žijem v Bratislave. Mojím hobby su prevažne hry a medzi moje obľúbené patria tie od From Software. Milujem horori a to hlavne Body a Space horror. Obľubený umelci ? Lovecraft, Ito, Kojima, Joseph, Kubrick.

Hra Valorant momentálne ponúka až 10 rôznych agentov. Valorant agenti sú rozdelení do štyroch skupín, ktoré sú Duelist, Controller, InitiatorSentinel. Každá skupina má iný účel a pomáha tímu vlastným spôsobom. V tomto článku sa bližšie pozrieme na agentov a ich schopnosti zo skupiny Duelistov.

Duelist

Duelisti sú sebestačné postavy, ktorých úloha je tímu zabezpečiť fragy. Jedná sa o postavy, ktoré dokážu samé vybojovať situácie proti viacerým protivníkom. Spoliehajú sa pri tom hlavne na ich schopnosti.

Phoenix

Prvou schopnosťou agenta Phoenix je jeho Curveball. Táto schopnosť mu umožňuje vrhnúť horiacu guľu, ktorá po detonácii oslepí všetkých, čo sa na ňu v tom momente pozerali. Curveball je možné vrhnúť za roh alebo pred seba.


Druhou schopnosťou agenta Phoenix je Blaze. Táto schopnosť vytvorí horiacu stenu, ktorá bráni vo výhľade a pri kontakte s nepriateľom mu bude brať životy. Ak sa na tento oheň postaví Phoenix, pribudnú mu životy.


Signature Ability
agenta Phoenix je Hot Hands. Táto schopnosť vám umožňuje hodiť na zem horiacu guľu, ktorá vytvorí oblasť s ohňom. Každý, kto na tomto ohni ostane stáť, bude postupne prichádzať o životy. Znova platí, že ak sa na ňu postaví Phoenix, tak mu táto schopnosť pridá životy.


Ultimátnou schopnosťou
agenta Phoenix je Run it Back. Jedná sa o veľmi užitočnú schopnosť, ktorú je jednoduché použiť. Táto schopnosť funguje pomerne jednoducho. Dá sa povedať, že ide o druhý život. Po jej použití si schopnosť zapamätá, kde ste ju zapli a po smrti alebo vypršaní času vás tam znova presunie aj s doplnenými životmi.

Jett

Prvou schopnosťou agentky Jett je Cloudburst. Táto schopnosť funguje ako dymový granát alebo clona. Dá sa skvelo využiť, ak chcete nepriateľom zabrániť držanie uhlov alebo ich oslepiť a dezorientovať.


Druhou schopnosťou agentky Jett je Updraft. Táto schopnosť vás dostane na vyvýšené miesta, z ktorých môžete mať lepší uhol na nepriateľov, alebo ich úplne prekvapiť vašou pozíciou.


Signature Ability
agentky Jett je Tailwind. Táto schopnosť vás instantne posunie na miesto, na ktoré sa akurát pozeráte. Je to skvelý spôsob, ako uniknúť nepriateľskej paľbe, alebo sa dá využiť na rýchle prekvapenie a napadnutie protivníkov.


Ultimátnou schopnosťou
agentky Jett je Blade Storm. Pri jej použití sa vám v rukách zjavia vrhacie nože, ktoré uberajú životy pri kontakte s nepriateľmi a pri zásahu do hlavy dokonca okamžite zneškodnia protivníka. Každý zásah obnoví počet nožov, ktoré môžete používať.

Raze

Prvou schopnosťou agentky Raze je Boom Bot. Táto schopnosť vyvolá malého robota, ktorého pošlete ľubovoľným smerom. Pri kontakte so stenou sa jeho trajektória zmení. Keď Boom Bot natrafí na nepriateľa, začne ho prenasledovať. Ak ho dobehne, nasledovne vybuchne a uberie nepriateľom životy.


Druhou schopnosťou agentky Raze je Blast Pack. Funguje ako granát, ktorý každého, čo naň stúpi, vymrští do výšky. Dá sa skvelo použiť na dosiahnutie vyvýšených pozícií alebo na dezorientovanie protivníka.


Signature Ability
agentky Raze je Paint Shells. Znova sa jedná o granát. Tento granát pri výbuchu uberá nepriateľom životy a akonáhle vybuchne, zmení sa na viacero menších granátov, ktoré taktiež uberajú životy. Za zmienku stojí aj to, že prvý patch od Riot Games odobral možnosť mať u seba až dva kusy tohto granátu, keďže sa zistilo, že bol príliš efektívny.


Ultimátnou schopnosťou
agentky Raze je Showstopper. Po použití schopnosti sa vám v rukách zjaví raketomet. Ten uberá nepriateľom životy a jedna strela dokáže zneškodniť až niekoľko protivníkov naraz.

Na záver

Posledné, čo dodám je, že vás budeme naďalej informovať o všetkých zvyšných agentoch. Neskôr sa pozrieme na jednotlivé zbrane a mapy. Všetky novinky ohľadom hry Valorant nájdete na našom portáli.

Ktorí Valorant agenti sa vám pozdávajú najviac? Napíšte nám do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Ako sa dostať ku konzole PlayStation 5 ešte pred koncom roka? Máme pre vás dobrú správu

Trh, kde je dopyt väčší ako ponuka? Konzoly novej generácie sú konečne tu, no problém s dostupnosťou zasiahol celý svet. PlayStation 5 nie sú...

Už o pár dní si budeš môcť zahrať Red Dead Redemption 2 s kamarátmi za cenu jedného obeda

Vývojárske štúdio Rockstar Games oznámilo, že ich hra Red Dead Redemption 2 dostane dva roky po vydaní samostatný online mód. Vypovedá to o tom,...

Mads Mikkelsen by chcel, aby Hannibal dostal štvrtú sériu. Na aký legendárny príbeh by sa zamerala?

Mads Mikkelsen ako Hannibal aj v štvrtej sérii? Mads Mikkelsen by si prial, aby mal Hannibal aj štvrtú sériu. Seriál mal síce obrovský úspech, avšak...

Sklady budúcnosti: Budú ľuďom pomáhať inteligentní roboti?

Technologický pokrok neobišiel ani sklady. Čoraz častejšie sa v nich využíva automatizácia a robotické technológie. Ako budú vyzerať sklady budúcnosti? Vymenia ľudí inteligentní roboti...

Elektromobilom zvládnete aj dlhé cesty, stačí si ich dobre naplánovať

Elektromobilom zvládnete aj dlhé cesty O elektromobiloch je známe, že je ich dojazd nižší ako pri spaľovacích motoroch. Záležalo by však na tom, keby bol...