Ako je na tom konzolová verzia populárnej strieľačky Valorant?

Nenechajte si ujsť

Roland Brožkovič
Roland Brožkovič
Ahojte, volám sa Roland, mám 21 rokov a študujem masmediálnu komunikáciu v Trnave. Vo voľnom čase pozerám filmy, seriály, e-športy alebo hrám počítačové hry. Rád cestujem a objavujem nové miesta.

Príde Valorant na konzoly?

Vývojári z Riot Games, tvorcovia League of Legends, prezradili, v akom štádiu vývoja je konzolová verzia ich najnovšieho herného počinu s názvom Valorant.

Valorant je novodobý fenomén. Vyšiel len 2. júna, no ešte predtým prekonal množstvo rekordov. Jej betu si zahrali milióny hráčov po celom svete, hoci bola uzavretá. Ľudia museli čakať na rôznych streamoch, aby im padol kľúč. Riot Games tak zvolil dokonalú marketingovú stratégiu.

V súčasnosti si už Valorant môže zahrať každý a to dokonca zadarmo. Ide o akýsi mix populárnych hier ako Counter Strike: Global Offensive, Overwatch či Apex Legends. Celé sa to hrá až prekvapivo dobre. Naše dojmy si môžete prečítať v tomto článku.

Valorant
Zdroj: essentiallysports.com

Po vydaní plnej verzie sa okamžite začali vynárať otázky, kedy sa dočkáme tej konzolovej. Dátum vydania síce autori ešte neprezradili, no máme tu nové informácie.

Konzolová verzia je vo fáze prototypu

Portál Gamespot sa vyjadril, že v Riot Games momentálne pracujú na prototype tejto 5v5 hry na obidve najpopulárnejšie konzoly od SonyMicrosoftu. To ešte ale nemusí znamenať vôbec nič a nič to ani nezaručuje. Najväčším problémom je údajne zabezpečenie rovnakého zážitku pre všetkých hráčov.

V FPS hre ako Valorant totiž o víťazstve rozhodujú milisekundy, podobne ako napríklad pri Counter Strike: Global Ofensive. Ak by sa malo jednať o crossplatform, PC hráči by boli vo výhode. Ďalšou možnosťou je separovanie týchto verzií, čo by ale bolo nevýhodné pre samotných vývojárov. Musíme si preto počkať na oficiálne oznámenie.

valorant agenti
Zdroj: Michal Sliusar

Všetky predošlé hry od Riot Games vychádzali len na PC a mobily, teraz by sa ale malo všetko zmeniť. Oznámený je totiž aj titul League of Legends: Wild Rift, na ktorý si už môžu mädliť ruky konzoloví hráči. Podľa mnohých je to ale len horšia verzia obyčajného League of Legends, a mala by vyjsť ešte tento rok. Bude preto zaujímavé sledovať, o koľko, a či vôbec, bude horšia verzia Valorantu na Xbox a PlayStation.

Zahrali by ste si Valorant na konzole, alebo ste zástancom klasickej myšky? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: screenrant.com 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -