Riot ohlásil skvelé správy. Obľúbená hra Valorant prichádza na smartfóny a mobilné platformy

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Prvé výročie taktickej FPS hry Valorant donieslo do sveta hráčov skvelé novinky a Riot plánuje rozšíriť jeden z ich klenotov aj na mobilné zariadenia. Oficiálne oznámenie zatiaľ neobsahuje veľa podrobností o hre, ako ani to, kedy bude vydaná.

Valorant sa rozšíri na mobilné zariadenia

PC verzia bola vo vývoji od roku 2014, ale oficiálneho vypustenia sa dočkala až 2. júna 2020. Strieľačka od Riotu sa teší obľube od prvého dňa a do jedného roka si na svoje konto pripísala viac ako 14 miliónov hráčov po celom svete. Často patrila medzi najsledovanejšie hry na Twitchi a preto nie je prekvapením, že Riot chce rozšíriť hru na nové platformy a ponúknuť tak opäť nezabudnuteľný herný zážitok aj na menších obrazovkách.

Výkonná producentka hry Valorant Anna Donlon sľubuje rovnaký zážitok z hry na mobilných zariadeniach, ako hráči zažívajú pri PC verzii. Jej slovám sa dá veriť, nakoľko Riot minulý rok úspešne preniesol vlajkovú loď League of Legends na mobilné zariadenia v podobe League of Legends: Wild Rift. Táto verzia hry je šitá na mieru pre mobilné telefóny, pričom zápasy trvajú približne 15 minút. Bude teda naozaj zaujímavé sledovať, či sa Riot rozhodne urobiť podobnú verziu aj pri hre Valorant alebo uvidíme úplne iný formát.

Valorant mobilné zariadenia
Zdroj: shacknews.com

Žiadny cross-play s PC verziou

Podľa Anny Donlonovej bude prechod hry na mobilné zariadenia dôkladne kontrolovaný a vývojári budú skúmať, čo všetko by sa mohlo alebo nemohlo v hre vyskytnúť. Ak by sa totižto niektorá z položiek v kontrolovanom zozname nedala vykonať, Riot by v projekte nepokračoval.

„Cieľom je, aby všetko to, čo poskytujeme hráčom pri PC verzii, dostali hráči aj z hrania hry na telefóne. Musíme si totižto uvedomiť, že potreba mobilného hráča je úplne iná,“ avizovala Anna Donlon v rozhovore pre Polygon.

V rámci poskytovania tej najlepšej hráčskej skúsenosti na akejkoľvek platforme tiež Donlon objasnila, že Riot momentálne nemá v pláne crossplay medzi týmito dvoma verziami. Do budúcna by mala dokonca doraziť aj konzolová verzia, ale všetko je zatiaľ ešte len v procese vývoja. Plány Riotu sú jasne stanovené a okrem rôznych seriálových či filmových projektov sa dočkáme aj nových herných zážitkov.

Čo hovoríš na hru Valorant, ktorá už budúci rok pravdepodobne dorazí na mobilné zariadenia? Názor nám môžeš napísať dole do komentárov.

Zdroj: ign.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -