VALORANT: Riot nám priblížil, ako bude vyzerať Ranked mód. Kedy bude sprístupnený?

Nenechajte si ujsť

Riot Games nám prezradil, že v niekedy po patchi 0.49 sa dočkáme nového kompetívneho módu v Európe a Severnej Amerike. Ranked mód v hre Valorant sa bude podobať na ten v League of Legends, takže mnohým príde povedomý. Ak neviete ako získať prístup k hre, môžete si pozrieť tento článok.

Ako bude Ranked mód v hre Valorant fungovať?

IanBrighteyzFielding (pracovník Riotu) sa nám snaží vysvetliť, ako bude tento nový mód fungovať. Podľa jeho slov súdime, že všetko bude fungovať tak isto ako v unrated móde a jediné, čo sa bude meniť, je cena za výhru alebo prehru. Keď vyhráte, pochopiteľne sa priblížite k lepšiemu ranku a pri prehre zas naopak.

V budúcnosti sa bude Riot snažiť ranked zápasy zlepšovať a preto chce zapojiť aj nás, obyčajných hráčov, aby sme sa ozvali, ak niečo budeme chcieť zmeniť a spolu sa budeme snažiť vyvinúť dokonalý ranked mód.

Taktiež sa snažia vyriešiť problém, ktorý sa objavuje napríklad aj v League of Legends a Counter-strike: Global Offensive, a to ten, že sa niektorí ľudia snažia pri svojich rankoch „podvádzať„. Robia to tak, že si napríklad vytvoria nový účet a potom proti nim hrajú začiatočníci. Tým sa to isteže nepáči a môže ich to odradiť od hrania.

Riot chce tento problém vyriešiť tým, že každého hráča pomocou nového systému zaradí presne tam, kam patrí a “boostnuté” či „smurf“ kontá budú dostávať do zápasov vyrovnaných súperov.

valorant ranky
Zdroj: playvalorant.com

Bližšie informácie o rankoch

Aby ste si mohli nový mód zahrať, budete musieť dohrať aspoň 20 Unrated zápasov. Rank z beta verzie sa Valorantu neprenesie do úplného vydania hry. Bude dokopy 8 rankov a každý z nich až na VALORANT (najlepší možný rank) bude mať 3 tiery.

Vyhrávanie hier je najdôležitejší faktor pri posúvaní sa ďalej. Taktiež vám môže pomôcť, že ste v hrách mali väčšie skóre. Ak ste niekedy už hrali hru League of Legends, tak rankovanie vo Valorante vám nebude cudzie, nakoľko má byť veľmi podobné.

Ak si chcete zahrať s kamarátom, ktorý je omnoho väčší alebo menší rank ako vy, tak vám to asi nepôjde. Musíte byť od seba vzdialení maximálne 6 tierov (2 celé ranky). Napríklad ak je váš spoluhráč Bronze 2 a vy ste Diamond 3, tak vám to nedovolí spustiť vyhľadávanie zápasu.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Tento mód určite donúti veľa hráčov Valorant začať “tryhardiť”, a preto je možné, že sa v nasledujúcom období stretnete s hráčmi, ktorí budú o niečo viac skúsený ako vy. Ak ste málo alebo vôbec nehrávali FPS hry, iní súperi môžu mať oproti vám istý náskok z iných hier ako napríklad CS:GO alebo Overwatch.

Nuž, dúfajme, že po pár dňoch, možno týždňoch sa všetci zaradia a budú v tom ranku, kam naozaj patria.

Zdroj: engadget.com, Valorant

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -