Špeciálny režim o 50 % rýchlejšie. Váš Android telefón dostane úžasné vylepšenie

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Android 15 prinesie skvelé vylepšenie

Dĺžka výdrže batérie je jedným z najdôležitejších parametrov, ktoré by sme okamžite vylepšili, ak by to bolo v našich silách. Aj preto sme nedávno publikovali návod, ako zlepšiť výdrž batérie Androidu. Stačí sa len trochu „pohrabať“ v nastaveniach. Nie všetko však dokážu používatelia sami a preto oceníme, keď si aj samotný Google uvedomí, aká je pre nás dôležitá výdrž batérie. Aj preto príde Android 15 so zásadným vylepšením. V čom bude spočívať?

Najlepší Android v pomere cena / výkon?

Nedávno sa konala konferencia Google I/O 2024, na ktorej softvérový gigant diskutoval o svojich chystaných novinkách. Počas prezentácie sa venovali umelej inteligencii DeepMind a jej praktickým využitiam. Do veľkej miery taktiež ukazovali vylepšenia svojho AI modelu Gemini, ktorý konkuruje nástrojom ako ChatGPT. Gemini bude taktiež po novom priamo zabudovaný do operačného systému Androidu.

Google ukázal taktiež víziu svojho vylepšeného vyhľadávača, ktorý pri zobrazovaní výsledkov použije umelú inteligenciu. Vyhľadávač v kombinácii s Gemini zvládne komplikovanejšie otázky s väčšími nuansami.

android smartfon
Zdroj: Unsplash / Denny Müller

Istú časť prezentácie Google venoval aj nadchádzajúcej beta verzii Androidu 15, ktorá preberie jednu z najlepších vlastností operačného systému Wear OS 5, určeného pre smart hodinky.

Nový Android „zaspí“ o 50 % rýchlejšie

Ako komentuje kanál Android Authority, Wear OS 5 dokáže oproti predchádzajúcej verzii operačného systému ušetriť až 20 % energie. Dokázali to viacerými optimalizáciami, z ktorých hlavnou zmenou je skrátenie času, kedy sa čip prepne z aktívneho režimu do režimu spánku.

Podobnú vlastnosť má aj mobilný softvér Android, ktorý sa snaží inteligentne zistiť a predpovedať, kedy potrebujete aktívne využívať výkon a kedy sa môže prepnúť do režimu nízkej spotreby. Tento stav sa nazýva aj „doze mode“, teda doslova „režim driemania“. No a ako to súvisí s chystaným Androidom 15?

V novej verzii operačného systému vývojári skrátili čas, kedy sa zariadenie prepne do „režimu driemania“ až o 50 % v porovnaní s aktuálnym Androidom 14. Táto zmena sa dotkne všetkých zariadení, ktoré dostanú Android 15 a prejaví sa najmä na dlhšej výdrži batérie.

google io
Zdroj: Google

Do ‚režimu driemania‘ sa dostaneme o 50 % rýchlejšie a výsledkom je, že na niektorých testovaných zariadeniach sme získali o 3 hodiny dlhšiu výdrž batérie pri nečinnosti,“ uvádza Dave Burke z Google pre Android Authority.

Tento benefit by mali celoplošne pocítiť všetky telefóny s Androidom 15, keďže ide o zmenu priamo v operačnom systéme. Vývojári z Google na svojom oficiálnom blogu informujú, že stabilitu novej aktualizácie chcú dosiahnuť už v lete 2024, pričom vydanie by malo nasledovať bezprostredne potom v treťom štvrťroku. Najskôr však v auguste 2024.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -