Váš iPhone tiež dostal najlepšiu novú funkciu Androidu, takto si ju zapnete

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

iPhone replikuje skvelú funkciu nových Androidov

Na iPhony práve dorazila jedna z najlepších funkcií novodobého Androidu. Je celkom zadarmo a pochádza z nepravdepodobného zdroja. Nižšie vám ukážeme, ako aj so smartfónom od Apple zapnete funkciu Google na vyhľadávanie objektov na vašej obrazovke – kedykoľvek a kdekoľvek. Na tému upozornil The Verge.

Circle to Search, teda zakrúžkuj pre vyhľadanie, sa rýchlo stala jednou z najobľúbenejších funkcií používateľov smartfónov. Celkom šikovne umožňuje vyhľadanie čohokoľvek na obrazovke telefónu cez technológiu Google.

Ak napríklad v nejakom videu vidíte pekné topánky a chceli by ste ich tiež, stačí podržať na tlačidle domovskej obrazovky a zakrúžkovať ich. Google následne na internete nájde vizuálnu zhodu a zobrazí vám výsledky.

Táto užitočná funkcia má však jeden háčik – oficiálne je dostupná iba pre Android telefóny. Dizajnér Google Lens (technológie zodpovednej za vizuálne vyhľadávanie) Minsang Choi však vymyslel spôsob, ako ju priniesť na iPhony. Ktovie, čo na to povie Apple…

galaxy
Zdroj: Samsung

Circle to Search na iPhone

Choi na svojom profile na sociálnej sieti X zdieľal novú iOS skratku, ktorá replikuje spomínanú funkciu Android telefónov. Po spustení vytvorí snímku obrazovky a automaticky vyhľadá čokoľvek na obrázku prostredníctvom Google Lens. „Je to v podstate Circle to Search, ale rýchlejší,“ tvrdí Choi.

Túto skratku si môžete zadarmo vyskúšať aj vy. Stiahnete si ju na tomto odkaze. Choi ju navrhol tak, že snímku obrazovky a vyhľadanie cez Google Lens spustíte cez Akčné tlačidlo iPhonu 15 Pro. Avšak, skratku môžete aktivovať aj inými spôsobmi, napríklad zadným klepnutím, ktoré je dostupné na všetkých Apple telefónoch od zariadenia iPhone 6S.

Tu je návod, ako si skratku vyskúšať na všetkých novších iPhonoch:

  • Uistite sa, že máte nainštalovanú aplikáciu Google
  • Stiahnite si Choiovu iOS skratku
  • Choďte do Nastavenia > Prístupnosť > Dotyk a zvoľte Zadné klepnutie
  • Vyberte si Dvojité alebo Trojité klepnutie (touto akciou budete skratku spúšťať)
  • V spodnej časti vyberte nainštalovanú iOS skratku Search your screenshot

Teraz môžete kedykoľvek počas používania iPhonu dvakrát alebo trikrát klepnúť na zadnú stranu iPhonu a spustiť túto skratku. Tá vytvorí snímku obrazovky a spustí vyhľadávanie cez Google Lens. Síce to nie je také presné ako na Androidoch, kde si môžete vybrať konkrétnu časť obrazovky, ale funguje to.

Ak vás zaujalo použitie iOS skratiek na vylepšenie vášho telefónu značky Apple, určite si pozrite naše YouTube video. Ukážeme vám v ňom tie najužitočnejšie skratky, ktoré vám ušetria množstvo času a ďalšie bonusové tipy a triky.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -