Veľkofilm 2023 s DiCapriom bude dostupný online. Príde nečakane skoro, jednu skupinu divákov sklame

Nenechajte si ujsť

Vrahovia mesiac kvetov prídu online

Historická dráma Vrahovia mesiaca kvetov, ktorá vďaka fenomenálnym hereckým výkonom i silnému skutočnému príbehu patrí k horúcim oscarovým kandidátom, mieri aj do online priestoru. Film bude k dispozícii už od zajtrajška 5. decembra, predplatitelia Apple TV+ však nateraz majú smolu.

Najskôr len za poplatok

Aj keď za filmom Martina Scorseseho stojí spoločnosť Apple so svojou streamovacou službou Apple TV+, historický epos s Leonardom DiCapriom a Robertom De Nirom najskôr zamieri na platené platformy. Menovite bude dostupný na iTunes, kde si ho diváci budú môcť zakúpiť už od 5. decembra.

Ide o prekvapivo skorý dátum, keďže Vrahovia mesiaca kvetov sa ešte stále premietajú vo vybraných kinách. Dátum príchodu na Apple TV+ nateraz nie je známy, spoločnosť Apple najskôr nechá film dodatočne zarábať.

Film totiž v kinách nenaplnil očakávania a s rozpočtom 200 miliónov dokázal zarobiť iba necelých 155 miliónov. V tomto prípade však nejde o tradičné vyhodnocovanie komerčného úspechu, keďže technologická spoločnosť patrí medzi najbohatšie na trhu a nepotrebuje na filme nutne zarábať.

Pre spoločnosť ide skôr o prestíž a v tomto smere sa Vrahovia mesiaca kvetov spoločnosti určite vyplatili. Film medzi divákmi aj kritikmi zaznamenal pozitívne recenzie a patrí k horúcim oscarovým kandidátom.

Zaujímavosť, o ktorej skoro nikto nevie

Scorsese film nakrútil podľa skutočných udalostí, ktoré sledujú vraždy indiánskeho kmeňa Osagov po odhalení bohatých nálezísk ropy na ich území. Leonardo DiCaprio vo filme hrá synovca zámožného statkára, ktorý si na čierne zlato indiánov robí zálusk a pri honbe za bohatstvom sa ničoho neštíti.

Okrem DiCapria sa vo filme objavili aj Robert De Niro ako vypočítavý statkár William Hale a Jesse Plemons ako agent FBI, ktorý vraždy vyšetruje.

Zaujímavosťou je, že DiCaprio mal vo filme pôvodne stvárniť práve agenta FBI, postava Ernesta Burkharta, ktorý sa vďaka svojej indiánskej manželke ocitne v centre prípadu, mu však prišla atraktívnejšia.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -