Filmy

Bude mať Venom predsa len proti komu bojovať? Vraj sa máme tešiť na Spider-Mana!

Máme sa naozaj začať tešiť na Spider-Mana vo filme Venom?

Čo si to na nás Sony chystá? Rozhodne najodvážnejší a najzaujímavejší komiksový projekt posledných rokov. Tom Hardy sa nám totižto už tento rok predstaví ako jeden z najlepších komiksových Marvel záporákov, Venom, vo svojom rovnomennom filme. Prečo je však tento projekt riskantný? Nuž, filmy o záporákoch aspoň doteraz nikdy poriadne nevyšli, no a Venom to bude mať v tomto ohľade veľmi ťažké (nevraviac o kreatívnom tíme 50 Odtieňov Sivej).

Keďže štúdio Sony zdieľa práva na postavu Spider-Mana (bez ktorého jednoducho Venom nemôže správne vyznieť) so štúdiom Marvel, začalo to byť komplikované. Nikto totižto nechce fanúšikov miasť, no a obsadiť do filmu Toma Hollanda ako “záporáka” by bolo momentálne veľmi mätúce. Bolo by to síce správne, no momentálne moc neprístupné. Už dlho totiž vieme, že Venom do MCU patriť nebude. Vďaka tomu dostal projekt menšiu slobodu, a dokonca aj R rating (prístupnosť od 15 rokov). Sony však túto prekážku môže pekne “obísť”. Spojiť to s MCU je totižto ich sen.

Prvá fotka z filmu Venom ukazuje Eddieho Brocka v civilnom oblečení

Prvá fotka z filmu Venom ukazuje Eddieho Brocka v civilnom oblečení; Zdroj: polygon.com

Na to, aby ste použili Spider-Mana, nemusíte hneď rozprávať o celom MCU. Sony už veľakrát naznačilo, že s týmito filmami o záporákoch pripravujú budúcnosť pre ich Spider-Mana. To znamená, že keď si Tom Holland odkrúti svojich Avengers a pravdepodobne svoju trilógiu (vravelo sa dokonca až o 5 filmoch), v kľude môže pokračovať už v pripravenom novom univerze so záporákmi. Alebo môže v kľude existovať v oboch, s tým rozdielom, že o sebe tieto svety (filmové univerzá) nebudú vedieť.

Spider-Man sa objaví vo filme Venom!

Je to veľmi komplikovaná situácia, do ktorej sa pridáva ešte komplikovanejší obchod s Disney štúdiom a ich Fox postavami. MCU sa teda bude pravdepodobne v najbližších rokoch rozrastať nie len z tej mutantskej strany, ale aj z tejto Spider-Manovskej. No a podľa prvých informácií, Spider-Man sa naozaj objaví vo filme Venom. Nič nie je ešte oficiálne podložené, no zdroje tvrdia, že Holland natáčal celkovo 2 dni pre film Venom. No a úprimne, čo to znamená pre tieto dve univerzá netušíme, a asi radšej ani nechceme.

Túto Venom situáciu totižto bude ešte veľmi zaujímavé sledovať, keďže prezident Marvelu, Kevin Feige, vyslovene odmietol film Venom vo svojom univerze. Asi sa ale na všetko špekulovanie momentálne treba vykašlať, a budeme si musieť vystačiť s dúfaním, že obe štúdiá nám prinesú komiksové zážitky, na ktoré fanúšikovia tak dlho čakali. Predsa len, Venom a Spider-Man, to je pre Marvel fanúšikov niečo ako Joker a Batman. Všetci to chceme vidieť!

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=r9Dh46PLjOY]

Update: Ďalšie informácie vravia o tom, že Holland sa vo filme objaví iba ako Peter Parker a nie Spider-Man. No a vraj R rating ešte nebol potvrdený, čiže Venom môže v kľude byť PG-13. Informácie o tom, že Venom bude bojovať proti Carnagovi sa zatiaľ nevyvrátili, ani nepotvrdili.

Tešíte sa na film Venom? Čo vravíte na potenciálne ukázanie Spider-Mana vo filme? Ste radi, že Venom film nebude braný do MCU? Ako celá situácia ohľadom dvoch univerzov bude podľa vás pokračovať? Napíšte nám do komentárov.

About author

They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.
  Related posts
  Filmy

  Bad Boys ovládli svetové kiná: Zopakujú úspech aj na Slovensku?

  Filmy

  Režisér nového dokumentárneho filmu spomína, ako Attila Végh pochyboval pred zápasom storočia

  Filmy

  John Cena nám odhalil prvých 10 minút DC filmu Suicide Squad 2

  Filmy

  Prezradil nám film The Eternals jeden z najväčších spoilerov Marvel Cinematic Universe?

  Pridaj komentár