Geraltov mentor Vesemír spoznal svojho herca v Netflix seriáli Zaklínač. Je to Mark Hamill?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

V druhej sérii Netflix seriálu Zaklínač nebude chýbať ani Vesemír a my konečne vieme, ktorý herec sa stane mentorom Geralta z Rivie.

Seriál Zaklínač debutoval ešte minulý rok v decembri a z hranej adaptácie poviedok spisovateľa Adrzeja Sapkowskeho sa stal okamžitý hit. V hlavnej úlohe populárneho lovca monštier sa objavil hviezdny Henry Cavill, ktorý svoje vystúpenie v prvej sérii zvládol na výbornú.

Okrem toho sme si mohli vychutnať nádherné prevedené bojové sekvencie a tvorcovia nás uviedli do sveta plného mágie. Seriál zožal obrovský úspech, čomu sa vôbec nedivíme. Druhá séria bola oznámená ešte v novembri 2019 a k dnešnému dňu poznáme novú aktualizáciu.

Kim Bodnia Zaklínač
Zdroj: thewrap.com

Ktorý herec sa objaví ako Vesemír v seriáli Zaklínač?

Ak ste dúfali, že sa v pozícii Vesemíra objaví herec Mark Hamill, pripravte sa na sklamanie. Nestane sa tak a mentorom titulnej postavy seriálu sa stáva herec Kim Bodnia.

Takúto novinku sme sa dozvedeli prostredníctvom sociálnej siete Twitter, kde Netflix uverejnil nový príspevok. V ňom vidíme fotografiu herca a popis, v ktorom je Kim Bodnia označený ako najstarší a najskúsenejší zaklínač nadchádzajúcej druhej série.

54-ročný dánsky herec sa už v minulosti objavil v niekoľkých zaujímavých filmoch ako napríklad filmy Killing Eve, Pusher alebo Rosewater. Za jeho najlepšie herecké vystúpenie sa považuje úloha detektíva Martina Rohdeho v škandinávskom kriminálnom seriáli Most.

Kto je Vesemír a čo by sme o ňom mali vedieť?

Ako už môžeme vedieť, Vesemír je taktiež zaklínač, ktorý trénoval Geralta v zaklínačskej pevnosti Kaer Morhen. Je jediný z najstarších zaklínačov, komu sa podarilo prežiť útoky rozhnevaných mágov.

Jeho vek a skúsenosti ho neskôr viedli k tomu, aby sa stal inštruktorom šermu v škole Vlkov. V nej stretáva Geralta a iných zaklínačov, ktorých Vesemír začne trénovať, aby získali potrebné mutácie.

Vesemír Zaklínač
Zdroj: pcgamer.com

O druhej sérii toho zatiaľ veľa nevieme, ale herečka Freya Allan predsa len niečo prezradila. Predstaviteľka Ciri na svojom Instagram účte naznačila, že kroky hlavných postáv vedú do Kaer Morhen. Táto pevnosť je pre zaklínačov veľmi dôležitou a veríme, že si na nej tvorcovia po vizuálnej stránke nechajú záležať.

Netflix nám pomaly, ale isto, odhaľuje všetky potrebné informácie. Druhá séria by sa mala objaviť až v roku 2021, takže tvorcovia majú stále právo veci utajovať. To však našťastie neplatí o hereckom obsadení k druhej sérii seriálu Zaklínač, ktorý po novom doplní aj herec Kim Bodnia.

Ste s týmto výberom spokojní? Bude Vesemír v seriálu zaklínač tou správnou postavou pre skúseného Dána? To sa dozvieme až neskôr, ale Netflix nás pravdepodobne opäť nesklame.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -