OFICIÁLNE: CD Projekt tvorí viac hier zo sveta Zaklínač a Cyberpunk

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Poľské vývojárske štúdio CD Projekt RED sa aktuálne nachádza na pomyselnom vrchole herného priemyslu. V roku 2015 nám priniesli hru Zaklínač 3: Divoký hon, ktorá je dodnes považovaná za jeden z najlepších titulov v histórii. Zároveň pracujú na hre Cyberpunk 2077, čo je najočakávanejším titulom budúceho roka.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Ten sa na police obchodov dostane 16. apríla 2020 a fanúšikovia sa už teraz nevedia dočkať oznámenia ich ďalších plánov. Dajú si pauzu? Začnú vyvíjať hru Zaklínač 4? Nuž, oficiálne potvrdenie ich plánov do budúcna poteší ako fanúšikov, tak aj investorov. Ich nový smer bol oznámený prostredníctvom finančnej správy, ktorá pokrýva prvú polovicu roka 2019. Na čo sa teda môžeme tešiť?

Zaklínač a Cyberpunk

V prvom rade je oficiálne potvrdené, že sa vyvíjajú ďalšie tituly zo sveta Zaklínač. Počas najbližších rokov sa budú simultánne starať o ich dve prelomové série – Zaklínač a Cyberpunk. Vďaka spolupráciam s viacerými nezávislými vývojárskymi tímami dokážu pracovať na dvoch sériach naraz. Týmto pádom dokážu skrátiť aj vývoj hier, takže nemusíme tak dlho čakať na vydania.

Cyberpunk 2077
Zdroj: sector.sk

Výbornou správou je aj to, že sa hra Zaklínač 3: Divoký hon ešte stále dobre predáva aj po štyroch rokoch od vydania. Okrem vývoja Cyberpunk 2077 totiž štúdio financuje porting hry Gwent: The Witcher Card Game na mobilné zariadenia. Bohužiaľ zatiaľ s presnosťou nedokážeme povedať, aká bude ich ďalšia AAA hra.

Ako bolo spomenuté vyššie, titul Cyberpunk 2077 vyjde 16. apríla 2020 na PlayStation 4, Xbox One a PC (cez GoG a Steam). Pokiaľ si hru zakúpite cez GoG, tak 100% zo sumy pôjde priamo do vačku vývojárom. Na konferencii Gamescom 2019 bolo taktiež odhalené, že sa titul objaví aj na Google Stadia. Pokiaľ sa o hre chcete dozvedieť viac, tak si určite pozrite nové „Deep Dive Video„, ktoré odhalilo 15 minút nových záberov a noviniek.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Tak čo, tiež sa neviete dočkať budúcnosti štúdia CD Projekt RED? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: polygon.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -